تاريخ : چهارشنبه سی و یکم خرداد ۱۳۹۱ | 18:33 | نویسنده : علی سلطانی
دبیر هیئت بوکس قم عنوان کرد
آغاز رقابت‌های بوکس قهرمانی کشور از دوم تیر ماه

خبرگزاری فارس: دبیر هیئت بوکس استان قم با اشاره به انتخاب قم به ‌عنوان میزبان پیکارهای بوکس قهرمانی رده سنی جوانان کشور و انتخابی تیم ملی گفت: این رقابت‌ها از دوم تیرماه در سالن ورزشی حیدریان برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: آغاز رقابت‌های بوکس قهرمانی کشور از دوم تیر ماه

رضا کاظم‌پور امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در قم اظهار کرد: با توجه به وجود استعدادهای بالقوه در رشته ورزشی بوکس در نقاط مختلف و همچنین فضا و امکانات مناسبی که در ورزش این شهر وجود دارد، این هیئت اقدام به تاسیس نمایندگی هیئت بوکس در جعفریه کرد.

وی ادامه داد: ورزش در شهر جعفریه با مدیریت اداره ورزش و جوانان، روند رو به رشدی در رشته‌های مختلف در پیش گرفته است که در تعامل با حمیدرضا مرادی رئیس اداره ورزش و جوانان این شهر تصمیم به راه‌اندازی نخستین نمایندگی هیئت بوکس در یکی از شهرهای تابعه گرفتیم.

دبیر هیئت بوکس استان قم یادآور شد: قم ظرفیت غنی و استعدادهای بسیار خوبی در رشته ورزشی بوکس دارد و با اینکه این رشته هنوز هم با کمبود امکانات و فضای ورزشی اختصاصی روبه‌رو است، اما رونق و علاقه‌مندان بسیار خوبی به خصوص در رده‌های سنی پایه دارد.

وی تصریح کرد: بررسی‌های هیئت نشان می‌دهد که استعدادهای این رشته ورزشی علاوه بر شهر قم، در شهرها و بخش‌های تابعه نیز بسیار هستند و این هیئت بعد از راه‌اندازی نخستین نمایندگی خود در شهر جعفریه قطعا تحقق این مهم را در دیگر بخش‌ها و شهرها اعم از کهک، دستجرد، قنوات و سلفچگان پیگیری خواهد کرد.

کاظم‌پور در ادامه به در پیش بودن مهم‌ترین رویداد ورزش بوکس قم در سال جاری اشاره کرد و بیان داشت: بعد از برگزاری مطلوب مسابقات سال گذشته بوکس رده سنی قهرمانی نوجوانان کشور در فروردین ماه سال 90، فدراسیون بوکس به دنبال رضایت از میزبانی هیئت بوکس استان قم این بار میزبانی برگزاری پیکارهای جوانان کشور را به قم واگذار کرده است.

وی ابراز داشت: بعد از انتخاب قم به‌ عنوان میزبان پیکارهای بوکس قهرمانی رده سنی جوانان کشور و انتخابی تیم ملی، زمان‌بندی برگزاری این دوره از پیکارها نیز مشخص شد و بدین ترتیب این رقابت‌ها از دوم تیرماه به میزبانی این هیئت در سالن ورزشی دو هزار نفری مجموعه ورزشی شهید حیدریان شهر مقدس قم به انجام خواهد رسید.

دبیر هیئت بوکس استان قم افزود: این رقابت‌ها به لحاظ اینکه انتخابی تیم ملی بوکس رده سنی جوانان کشور برای شرکت در مسابقات مهم برون مرزی محسوب می‌شود، قطعا با شرکت برترین بوکسورهای جوان از استان‌های مختلف کشور در قم برگزار می‌شود.

وی عنوان داشت: به نظر می‌رسد در تلاش برای عضویت در تیم ملی بوکس رده سنی جوانان کشورمان اعزامی به رقابت‌های آسیایی و جهانی، بیش از 200 بوکسور جوان برای پوشیدن پیراهن تیم ملی بوکس جوانان در شهر مقدس قم به روی رینگ بروند.تاريخ : چهارشنبه سی و یکم خرداد ۱۳۹۱ | 18:25 | نویسنده : علی سلطانی
در بازی‌های المپیک آن هم در رشته ای مثل بوکس قرعه کشی بسیار مهم است که متاسفانه در پکن در همان دور اول به حریف قوی خوردم و حذف شدم. امیدوارم این بار قرعه کمی بیشتر با من یار باشد.

                                                                       

به گزارش سایت رسمی فدراسیون بوکس، بوکسور المپیکی ایران در وزن 91ـ کیلوگرم و کاپیتان تیم ملی معتقد است که تعطیلاتی که اردوهای تیم ملی در ماه گذشته داشت تاثیر منفی روی عملکرد ملی‌پوشان در المپیک نخواهد داشت و آن تعطیلات در دوران افت بدن‌ها لازم بود.

علی مظاهری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: آن تعطیلات روی عملکرد ملی‌پوشان در المپیک تاثیر نخواهد گذاشت. آن تعطیلات در دوران افت بدن‌ها بود تا ملی‌پوشان با استراحت خود برای ادامه تمرینات آماده شوند.

وی افزود: با توجه به این که تمرینات بسیار پرفشاری را سپری می‌‌کنیم و در چنین شرایطی احتمال آسیب افزایش می یابد کادر فنی صلاح دانست که ملی‌پوشان کمی استراحت کنند و مشکل خاصی نبود.

ملی‌پوش وزن 91ـ کیلوگرم ایران در المپیک لندن با اشاره به این که تمرینات بدنسازی بسیار سنگینی زیر نظر دکتر بهرامی نژاد انجام می‌دهد، یادآور شد: هر چهار بوکسور المپیکی ایرانی کارهای آمادگی جسمانی و بدنسازی را به صورت تخصصی هر روز یک جلسه زیر نظر دکتر بهرامی نژاد انجام می‌دهند که تاکنون به مرز آمادگی مناسبی رسیده‌ایم. البته بهرامی نژاد در برنامه‌هایش سخت گیر است که از این جدیت او لذت می‌برم.

مظاهری در پاسخ به این سوال که آیا اردوهای تیم ملی به خاطر بازی این هفته‌ لیگ تعطیل خواهد شد؟ ادامه داد: خیر. چون از بین چهار ملی‌پوش المپیکی ایران روزبهانی و طلوتی که با هیچ تیمی قرارداد ندارند و لازم نیست که اردوها تعطیل شود. من هم که عضو تیم جهان فولاد غرب هستم و تیمم به راحتی به فینال راه یافت. تنها ملی‌پوش المپیکی ما که این هفته‌ بازی دارد، قاسمی پور عضو تیم پیوند ساپکو رباط کریم است که فکر می‌کنم طبق هماهنگی انجام شده او هم مسابقه نخواهد داد. با این شرایط نیازی نیست که اردوها تعطیل شود.

کاپیتان تیم ملی بوکس در مورد آمادگی بدنی‌اش در آستانه المپیک لندن، تصریح کرد: چون تمرینات سنگین را پشت سر می‌گذاریم، بدن‌ها خسته هستند و با تمریناتی که انجام می‌دهیم، آرام آرام در حال رسیدن به مرز آمادگی مناسب هستیم. ان‌شاءالله در مدت باقی مانده هم شرایطمان بهتر خواهد شد.

این بوکسور المپیکی ایران در بازی‌های المپیک 2008 پکن حضور داشت، اما در دور اول به نماینده روسیه باخت و حذف شد. مظاهری در پاسخ به این سوال که فکر می‌کند این بار در المپیک لندن چه عملکردی داشته باشد؟ اظهار کرد: در بازی‌های المپیک آن هم در رشته ای مثل بوکس قرعه کشی بسیار مهم است که متاسفانه در پکن در همان دور اول به حریف قوی خوردم و حذف شدم. امیدوارم این بار قرعه کمی بیشتر با من یار باشد.

وی ادامه داد: در بازی‌های پکن خیلی آماده بودم، اما نشد که توانایی‌ام را ثابت کنم. امیدوارم در المپیک لندن هم همان آمادگی بدنی پکن را داشته باشم که مطمئنا اگر این طور شود می‌توانم عملکرد خوبی را به نمایش بگذارم.

مظاهری در پاسخ به این سوال که اکنون شرایط آمادگی بدنی‌اش چطور است و آیا از این روند آماده سازی رضایت دارد، افزود: برای حضور در پکن برنامه‌ها را دکتر بهرامی نژاد می‌داد و مربیان دیگر آن‌ها را اجرا می‌کردند، اما این بار خودش همه کارها را انجام می‌دهد که فکر می‌کنم شرایط بهتر شود. اگر بتوانم به آمادگی که در پکن داشتم برسم شرایطم بسیار خوب می‌شود.

ملی‌پوش المپیکی وزن 91ـ کیلوگرم ایران یادآور شد: پس از بازی‌های آسیایی «گوانگجو» مدتی در تیم ملی نبودم، اما از هفت ـ هشت ماه پیش به صورت شبانه روزی تمرین کرده‌ام و خودم را به تیم ملی رسانده و توانستم خودم را ثابت کنم. این مدت را به صورت مداوم در اردوها بودم و تلاش می‌کنم تا بهترین نتیجه‌ را بگیرم.

                         تاريخ : چهارشنبه سی و یکم خرداد ۱۳۹۱ | 16:52 | نویسنده : علی سلطانی

سونا و فوايد آن:

 

 


سونا يکي از فعاليت هايي است که تقريباً همه ورزشکاران با آن آشنا هستند و در سطح قهرماني و حرفه اي و آماتوري به آن توجه خاصي دارند. اولين بار، فنلاندي ها سونا (خشك) را به كار گرفتند. گفته مي شود از هر سه خانه در فنلاند، يكي داراي سونا است. فنلاندي ها معتقدند سونا بدن را از استرس ها و سموم آزاد مي كند . سونا باعث آرامش اعصاب ، كاهش استرس ، ايجاد وجد و شادماني مي شود . در عين حال با ايجاد دوره هاي سرد و گرم شديد در بدن ( رفتن به سونا و پريدن در حوضچه آب سرد  )  مي تواند قدرت تمركز و هوشياري شخص  را بالا ببرد . بطوريكه بعضي افراد ترجيح مي دهند صبح ها و در شروع كار به سونا بروند . اما سونا رفتن بهتر است در پايان روز و قبل از رفتن به رختخواب صورت گيرد تا باعث ايجاد خواب عميق تر شود . " وقتي كه شما سونا ميرويد مي توانيد مانند يك نوزاد به خواب آرام فرو رويد "

هدف از سونا رفتن

يكي از هدفهاي اصلي از سونا رفتن ، پاك كردن بدن از طريق تعريق است . منافذ بدن باز مي شوند و سموم موجود در بدن از طريق عرق كردن به بيرون دفع مي شوند .
اكثر كساني كه استفاده از سونا را تجربه كرده اند اذعان مي كنند كه اين كار باعث شادابي و تسكين درد هاي آنان شده است . سونا مي تواند باعث تسكين اثرات سرما خوردگي شود . سبب نيرو بخشيدن به عضلات بعد از تمرينات ورزشي مي شود و رنگ چهره را روشن مي كند .
بسياري از مردم به قدرت شفا بخشي  سونا در برطرف كردن افسردگي پس از بيرون آمدن از سونا  اعتراف دارند . هنگامي كه بدن احساس آرامش مي كند و سرشار از انرژي مي شود ، متعاقب آن ذهن و احساس هم حالت بهتري پيدا مي كنند .

 

 


سونا چه اثري روي بدن ما مي گذارد ؟

هنگامي كه شما سونا مي گيريد گرماي ناشي از آن باعث مي شود جريان خون به سمت پوست افزايش يابد و غدد عرق تحريك شوند . عرق كردن باعث دفع يك سري از مواد زايد در بدن مي شود وبدن را از دست اين مواد نامطلوب خلاص مي كند

قرار گرفتن در حمام بخار يا سونا باعث بالا رفتن درجه حرارت بدن مي شود . در اثر اين افزايش حرارت ، عروق خوني گشاد مي شوند و جريان گردش خون در پوست بالا مي رود همين امر باعث افت فشار خون در مويرگها و سياهرگها مي شود و درمجموع فشار خون پائين مي آيد سپس با بالا رفتن ضربان قلب ، فشار خون به حالت طبيعي بر مي گردد .

آيا سونا باعث كاهش وزن مي شود ؟

اگرچه هنگام سونا گرفتن بدن احساس سبكي مي كند ولي بخش زيادي از آن به دليل از دست رفتن آب و مايعات بدن است واگرچه همين امر ممكن است بطور موقت وزن بدن را كاهش دهد ولي بلافاصله بعد از جبران آب به حالت اول برمي گردد . ( بايد دقت شود كه : قبل ، هنگام ، و بعد از سونا حتما  مقادير كافي آب نوشيده شود تا بدن با كمبود آب مواجه نشود .همچنين لازم است مواد معدني  مصرف شوند تا  موازنه  الكتروليت هاي بدن  به هم نخورد در واقع اين موضوعي است كه اگر به آن توجه نشود ممكن است خطر آفرين باشد ) .

 

 

اما سونا اثرات سودمند بسياري دارد از جمله اينكه

* تعريق باعث دفع سموم بدن مي شود .

* با فعال شدن غده هاي عرق ؛ پوست نيز نرم مي شود و حالت بهتري پيدا مي كند

* سونا اثرات ضد سرطان دارد چون سيستم ايمني بدن را تحريك و تقويت مي كند .
*
سونا رفتن باعث باز شدن منافذ پوست مي شود . واين در حفظ سلامتي پوست فوق العاده مؤثر است.

* سونا و استفاده از جكوزي آب سرد مي تواند در بالا بردن توان عمومي بدن و مقابله با  بيماري  بخصوص سرما خوردگي شود .

*استفاده از سونا علاوه بر فوائدي كه براي تندرستي و سلامت دارد باعث ايجاد احساس خوشايندي در انسان مي شود و در زيبايي چهره و لطافت پوست هم تاثير بسزايي دارد .

 

به موارد زير هم مي توان اشاره كرد

*  باعث رفع خستگي عضلات و بهبود سريع  گلو درد مي شود.
*  
-   كمر درد و آتريت را تسكين مي دهد 

*   -  باعث مقابله با سرما خوردگي وبرطرف شدن مشكل سينوسها مي شود
*   
-  وضعيت و ظاهر پوست بدن را بهبود مي بخشد .

  -  

*  -  به دليل فعال شدن سيستم شبه مرفيني مغز، تسکين جسمي و روحي غير قابل تصوري براي فرد ايجاد مي شود.تاريخ : چهارشنبه سی و یکم خرداد ۱۳۹۱ | 2:27 | نویسنده : علی سلطانی

آشنایی با 10 ماده غذایی برای تامین پروتئین بدن

 


اگر در فکر سوزاندن چربی‌های اضافه بدن و کاهش وزن خود بوده و یا در صدد تقویت و یا افزایش عضلات خود هستید، باید بدانید که بدون مصرف پروتئین موفق نخواهید شد.

پروتئین‌ها یکی از اصلی‌ترین عوامل تشکیل دهنده ساختار بدن هستند و مصرف آنها برای کنترل سوخت و ساز و پروسه‌های حیاتی بدن، لازم و ضروری است.

امروزه با تاکید متخصصان رژیم‌های غذایی بر خوردن غذاهای کم چرب و کم کالری، پروتئین نیز که یکی از عناصر اصلی در کاهش وزن است، از رژیم غذایی افراد حذف شده و یا مصرف آن به حداقل رسیده است. مطالعات نشان می‌دهند که کاهش یا عدم مصرف غذاهای پروتئین‌دار، منجر به پرخوری و اضافه وزن می‌گردد. علاوه بر این مصرف پروتئین برای رشد و ترمیم عضلات بدن ضروری است.

اگر می‌خواهید یک برنامه غذایی سالم داشته باشید، در نظر بگیرید که 10 تا 35 درصد از غذای دریافتی روزانه شما را بایستی پروتئین‌ها تشکیل دهند. این میزان برای خانم‌ها روزانه 46 گرم و برای آقایان 56 گرم است. اگر انتخاب‌های غذایی درستی در طول روز داشته باشید، به راحتی می‌توانید مقدار پروتئین لازم را دریافت نمائید. به این منظور ادامه این مقاله را که به 10 ماده غذایی خوشمزه و سرشار از پروتئین اشاره می‌کند، از دست ندهید.

1- آجیل‌ها

انواع آجیل از جمله پسته، گردو، بادام و ... منابعی سالم وغنی از پروتئین هستند و چربی آنها نیز از نوع چربی اشباع نشده است که باعث انسداد رگ‌های خونی نشده و یکی از اجزاء اصلی یک رژیم غذایی سالم محسوب می‌شود. همچنین آجیل‌ها سرشار از فیبر هستند که همراه با پروتئین موجود در آنها، مدت بیشتری شما را سیر نگه می‌دارند. اگر نگران کالری خود هستید، می‌توانید میزان مصرف آجیل را به یک یا دو مشت در روز محدود کنید.

لازم بذکر است گرچه همه انواع آجیل برای سلامتی بدن مفید هستند، اما طبق تحقیقات انجام شده، از این بین بادام دارای خواص بیشتری است. تحقیقات نشان می‌دهند که بادام سرشار از ویتامین‌ها، فیبر و مواد معدنی است، کلسترول بد خون را پائین آورده و به کنترل وزن نیز کمک می‌کند.

2- تخم‌مرغ

سال‌هاست که تخم‌مرغ را به عنوان یک ماده غذایی با کلسترول بالا می‌شناسیم و به همین علت بسیاری افراد از خوردن آن خودداری می‌کنند. اما هم اکنون سازمان قلب آمریکا اعلام کرده است که مزایای مصرف متعادل تخم‌مرغ (کمتر از شش عدد تخم‌مرغ کامل در هفته)، بر خطرات ناشی از کلسترول آن غلبه می‌کند. علاوه بر این یک عدد تخم‌مرغ بزرگ حاوی 6 گرم پروتئین و تنها 70 کالری است. توصیه می‌شود تخم‌مرغ را به صورت آب پز مصرف نمائید و از مزایای غذایی آن بهره مند شوید.

3- ماست چکیده

ماست چکیده سرشار از پروتئین است که می‌تواند به عنوان یک اسنک سالم مصرف شود. در هر 200 گرم ماست چکیده حدود 15 تا 20 گرم پروتئین یافت می‌شود که در مقدار مشابه‌ای از ماست معمولی، 9 گرم وجود دارد.

4- بوقلمون

گوشت بوقلمون منبعی غنی از پروتئین و در عین حال با کالری کم است. 100 گرم از گوشت بوقلمون حاوی 25 گرم پروتئین و تنها 140 کالری انرژی است. در بعضی سوپرمارکت‌ها و مراکز فروش، برش‌های گوشت بوقلمون را می‌توان تهیه کرد؛ اما توجه داشته باشید که مقدار سدیم در این گوشت بالاست. بهتر است گوشت تازه بوقلمون را تهیه کرده و آن را کباب کنید تا از مصرف مقدار اضافه نمک و سدیم جلوگیری شود.

5- کشک

کشک حاوی پروتئینی کامل بوده، که دارای همه انواع اسیدهای آمینه مورد نیاز بدن برای ساخت و نگهداری عضلات است و همچنین با خوردن آن احساس سیری می‌کنید. می‌توانید کشک را با شیر کم چرب، میوه‌جات فریز شده، روغن انواع مغزها و یا با هر آنچه که بنظرتان مفید است مخلوط کرده و به عنوان یک وعده غذایی کامل میل کنید.

6- پنیر

پنیر منبعی غنی از پروتئین است. پنیر کم چرب به همراه میوه جات و سبزیجات می تواند میان وعده مناسبی باشد که بین وعده های غذایی شما را سیر نگه می دارد.

7- عدس

همانطور که گیاهخواران معتقدند، عدس منبع غنی از پروتئین، فیبر و مواد معدنیست و همچنین دارای کالری کم و تقریبا بدون چربی است. یک فنجان عدس پخته شده حاوی 22 گرم پروتئین، 300 کالری و کمتر از یک گرم چربی است. از آنجا که عدس خیلی زود پخته می‌شود و طعم مطبوعی نیز دارد، می‌تواند به عنوان یک وعده غذایی یا یک میان وعده مصرف شود.

8- پنیر یا کشک سویا

سویا منبعی غنی از پروتئین بوده که سرشار از مواد مغذی و چربی‌های سالم است. علاوه بر این تحقیقات نشان می‌دهند که مصرف سویا می‌تواند خطر ابتلا به سرطان پستان و پروستات را به دلیل داشتن حد بالایی از فیتواستروژن، کاهش دهد.


9- روغن یا کره دانه‌های چرب

روغن بادام زمینی، بادام، گردو و دیگر دانه‌های مشابه، منابعی غنی از پروتئین هستند. تقریبا هر دو قاشق از این روغن دارای 7 گرم پروتئین است؛ اما از آنجا که این روغن دارای چربی است، در مصرف آن دقت کنید. مصرف روزانه انواع مختلف این روغن در مقادیر کم، یک رژیم غذایی مناسب محسوب می‌شود که پروتئین مورد نیاز بدن را نیز تامین می‌کند.

10- تخم کدو

کدو سرشار از فیبر، مواد معدنی و ویتامین‌ها است. 28 گرم تخم کدو حاوی هشت گرم پروتئین و مقادیر زیادی مواد معدنی شامل پتاسیم، منگنز و آهن است. البته لازم بذکر است که بدلیل داشتن چربی بالا، بایستی در میزان مصرف آن دقت نمودتاريخ : چهارشنبه سی و یکم خرداد ۱۳۹۱ | 2:22 | نویسنده : علی سلطانی
● تغذیه پس از ورزش
به طور کلی نوع تغذیه و زمان صحیح آن پس از ورزش و انجام فعالیت های بدنی می تواند اثر ورزش را در بدن ماندگار کند و اگر درست انجام نگیرد اثر عکس خواهد داشت. معمولا توصیه می شود ۲ ساعت پس از انجام ورزش غذای سبک یا میان وعده ای مصرف کنید. در واقع مصرف مواد پرکالری و کربوهیدرات ها بلافاصله پس از ورزش می تواند حساسیت انسولینی بدن را بالا ببرد. بالا رفتن حساسیت انسولینی کار بدن را برای جذب قند از جریان خون و ذخیره آن در عضلات و سایر بافت ها و استفاده از آن به عنوان انرژی بدن آسان تر می کند و این حالت می تواند باعث بالا رفتن قند خون شده و خطر ابتلا به دیابت را افزایش دهد.

تحقیقات صورت گرفته اخیر حاکی از آن است که بسیاری از فواید ورزش های هوازی به تغذیه پس از ورزش بستگی داشته و روی متابولیسم بدن تاثیر می گذارد. ولی همان طور که گفتیم لازم نیست در این فاصله به خودتان گرسنگی دهید. بلکه استفاده از غذاهای کم کالری علاوه بر این که حساسیت انسولینی را بالا نمی برد، مقدار کالری که هنگام ورزش از دست داده ایم، جبران می کند. گرسنگی دادن به خود پس از ورزش باعث ولع بیشتر در وعده غذای اصلی می شود پس سعی کنید با مصرف غذای کم کالری گرسنگی خود را پس از ورزش رفع کنید و این کار لطمه ای هم به بهره مندی از فواید ورزش نمی زند. در واقع آن چیزی که باعث خنثی شدن اثر ورزش می شود، مصرف غذاهایی با کالری بالا مانند انواع کربوهیدرات ها همچون سیب زمینی و نیز شکلات است که اثر منفی بر بدن دارد بخصوص برای افرادی که قصد لاغر شدن دارند و به همین منظور ورزش می کنند.

نوع تغذیه و زمان صحیح آن پس از ورزش و انجام فعالیت های بدنی می تواند اثر ورزش را در بدن ماندگار کند و اگر درست انجام نگیرد اثر عکس خواهد داشت

اما افرادی که قصد دارند حجم عضلات بدنشان افزایش یابد، می توانند در این زمان، یعنی در فاصله ۲ ساعت پس از ورزش از مقداری کربوهیدرات و پروتئین و مقدار ناچیزی چربی استفاده کنند ولی نباید در این امر زیاده روی کنند. از این مواد می توان به مصرف ماکارونی، نان سبوس دار، میوه و ماست اشاره کرد. مصرف کمی کربوهیدرات مانند میوه یا آبمیوه حدود ۱۵ دقیقه پس از ورزش به ذخیره سازی مجدد گلیکوژن در عضلات کمک می کند.

تحقیقات نشان می دهد که مصرف ۱۰۰ تا ۲۰۰ گرم کربوهیدرات طی ۲ ساعت بعد از ورزش به ساخت گلیکوژن کافی ذخیره شده برای ورزش بعدی لازم است و اگر زمان آن از ۲ ساعت بیشتر شود، مقدار ذخیره گلیکوژن تا ۵۰ درصد در عضلات کاهش می یابد. از یک سو مصرف پروتئین هم پس از ورزش اسید آمینه هایی را تولید می کند که برای ساخت مجدد بافت ماهیچه ای که در طول ورزش شدید و طولانی آسیب دیده اند، لازم است و از سوی دیگر جذب آب را از روده ها بالا برده و جذب آب ماهیچه ها را افزایش می دهد، اسید آمینه های موجود در پروتئین سیستم ایمنی را تحریک کرده و فرد را نسبت به سرما و سایر عفونت ها مقاوم می کند.

پس همیشه به یاد داشته باشید که برای داشتن اندامی متناسب، ورزش تنها یک روی سکه است و روی دیگر سکه، تغذیه سالم و استفاده صحیح از آن است. به گونه ای که باعث بالا بردن توان بدن و رسیدن به اهداف ما از ورزش شود.


تاريخ : چهارشنبه سی و یکم خرداد ۱۳۹۱ | 2:11 | نویسنده : علی سلطانی
تمام ورزشکاران حرفه ای عاشق مصرف آرژنین هستند چون تمرین با آرژنین مانند پرواز در آسمان ها است . وقتی که با قدرت خودتون سر وزنها رو پائین می آورید و اونها رو در مقابل خودتون تسلیم شده می بینید . بیشترین ماده استفاده شده در بهترین مکمل های پمپ عضله آرژنین است . اولین ماده در هر جدول ارزش غذایی پمپ ها آرژنین است . بیش از 80% درصد ترکیب نیتریکس شرکت BSN که یکی از بهترین مکمل های افزایش انرژی است آرژنین می باشد . NO- Xplode ، NANO-X9 ، Super Pump250 ، Jack3d و .... از ماده ارزشمند آرژنین که یک آمینو اسید است در ترکیب خود استفاده می کنند . فواید آرژنین : - افزایش طبیعی ضربان قلب هنگام تمرین - افزایش انرژی در ورزشهای استقامتی - افزایش چشم گیر ترشح هورمون رشد در بدن تا 2 برابر - چربی سوزی ملایم بدون کاهش حجم عضله - افزایش چند برابری کیفیت عضلات - افزایش قوای جنسی - افزایش سرعت ریکاوری عضلات - افزایش میزان جذب پروتئین - کمک به رشد قد - افزایش حجم رگ ها و نمایان شدن آنها - افزایش سرعت ترمیم بافت های آسیب دیده - بودن هیچگونه عوارض - مناسب برای تمام تیپ های بدنی - و ... در پزشکی این ماده ارزشمند برای بیمارانی که آسیب عضلانی دیده و عمل جراهی کردن تجویز می شود . Nitric Boost محصول طلایی ، سبز رنگ شرکت اپتیمم در هر کپسول 1000 میلی گرم آرژنین از نوع غنی شده و خالص (A-AKG) وجود دارد که با درنظر داشتن میزان مصرف مجاز این مکمل که 3000 میلی گرم در روز است و بسته بندی این مکمل 180 قرصی است برای 60 روز کافی است . تغییرات چشم گیری در بدن شما بعد از مصرف یک دوره این مکمل بوجود می آید اما به شما پیشنهاد می کنیم در کنار مصرف این مکمل یک پروتئین خوب و با کیفیت مثل Whey استفاده کنید تا به حداکثر بازدهی برسید .


تاريخ : چهارشنبه سی و یکم خرداد ۱۳۹۱ | 2:3 | نویسنده : علی سلطانی
The main causes of liver damage are: علل اصلی از بین برنده کبد عبارتند از:


1. Sleeping too late and waking up too late are main cause. دیر خوابی

2. Not urinating in the morning. ادرار نکردن پس از بیدار شدن

3 . Too much eating. پر خوری

4. Skipping breakfast. نخوردن صبحانه

5. Consuming too much medication. مصرف بی حد دارو

6. Consuming too much preservatives, additives, food coloring, and artificial sweetener. مصرف مواد نگهدارنده، افزودنی ها، رنگ های خوراکی و شیرین کننده های صنعتی

7. Consuming unhealthy cooking oil. مصرف روغن .

8. Consuming raw (overly done) foods also add to the burden of liver. مصرف غذاهای نپخته یا سرخ کردنی های بیات


تاريخ : سه شنبه سی ام خرداد ۱۳۹۱ | 17:50 | نویسنده : علی سلطانی

حسین اغماض:متولد ۲۴ بهمن ۱۳۲۴، بندر انزلی

زندگی نامه:

حسین اغماض بوکس رااز سال ۱۳۴۰ در بندر انزلی و باشگاه گیو بندر انزلی به سرپرستی مرحوم عزیز وکیل منفرد پدر ورزش ایران، بندر انزلی و قهرمان مسابقات دو و میدانی ماراتون کشور شروع کرد. مربیان وی در دوران ورزشی خود عبارت است از مرحوم ایرج سلامی کهن و مرحوم مظفر مسافری . وی هم دورهٔ آقایان حجت بربری، نصرت وکیل منفرد، سهراب وکیل منفرد، داوود بلانش، قاسم سلمسلانی، جبار فعلی، رشید احراری، فریدون پیجر ریش سفید، خلیل مسافری، انور در طلوعی و حسین براری بود . در یک دوره از مسابقات آسیایی پای چپ او به علت پارگی بخیه خورد بود . رئیس فدراسیون وقت جناب آقای پیاس نازار بکیان او رااز شرکت در مسابقه منع نمود، چون امکان بریدن پای او نیز مطرح بود، در صورت عدم شرکت حسین اغماض ایران به مقام سوم می‌رسید و با شرکت وی در مسابقه و حتی در صورت باخت تیم ایران در مکان دوم قرار می‌گرفت وی با شرکت در این مسابقه در مقابل نماینده تایلند ایران را به مقام دوم آن رقابتها رساند . از سال ۱۳۶۴ بعلت تعطیل شدن بوکس که بعنوان مربی در نیروی دریایی استخدام شد و انجام وظیفه می‌کرد . و هم اکنون بازنشسته این سازمان می‌باشد .

افتخارات:

حسین اغماض قهرمان اسبق بوکس ایران و آسیا و جهان و کاپیتان تیم ملی در المپیک مونیخ ۱۹۷۲ دارنده ۱۶ مدال طلا از میادین ورزشی و دارنده دستکش طلایی می‌باشد . او از سال ۱۳۴۰ در مسابقات آموزشگاههای کشور شرکت کرد و چهار مرتبه قهرمان اول آموزشگاههای کشور شد او دارندهٔ چهار مدال طلا و قهرمان کارگران کشور و دارندهٔ چهار مدال طلاو قهرمانی از رقابتهای ارتشهای ایران و پنج مدال طلا از قهرمانی کشور است .تاريخ : سه شنبه سی ام خرداد ۱۳۹۱ | 14:50 | نویسنده : علی سلطانی
شهید بهزادقائدی:                                                                                                         

o5234_.jpg

در1333/08/26درمحله بوارده آبادان قدم به عرصه هستی نهاد.دوره کودکی ونوجوانی اش که با خاطرات وحوادث بسیاری همراه بودرا در آبادان سپری کرد.سال آخردبیرستان بود که به همراه خانواده اش به اهواز نقل مکان کردند ودر محله لشکر آبادساکن شدند.

بهزاد قائدی در نوجوانی علاقه واستعداد خاصی به بوکس داشت.باجدیت وبصورت حرفه ای این رشته ورزشی رادنبال میکردوبا تلاش وپشتکار وانجام تمرینات طاقت فرساتوانست به جمع ملی پوشان راه پیدا کندوهمراه با تیم ملی بوکس ایران عنوان قهرمانی آسیا راکسب کند.در کارنامه ورزشی اوحضور در المپیک مونترال کانادا دیده میشودکه خود افتخاری بزرگ برای هرورزشکاراست.قائدی پس از جبهه وجنگ وبا پای مصنوعی بوکس رادرکسوت مربیگری وداوری دنبال کردوموفقیت های بسیاری رابه دست آورد.

در دوران مقدس نبرد درتاریخ۲۸/۰۱/۱۳۶۱دریکی ازماموریتهای محوله در خرمشهربراثربرخورد بامین پای راست خود راازدست دادوبا رساندن خود به خاکریز دشمن خودرابه اسارت نیروهای عراقی در آورد.پس از ۲سال اسارت در اردوگاه الانبار عراق جزو اولین گروه اسرائ معلول مبادله شد وبا سرافرازی به ایران اسلامی بازگشت.این درحالی بود که خبر شهادت ایشان در همان فروردین۱۳۶۱در روزنامه ها منتشر گردیده بود وبازگشت ایشان برای خانواده داغدارش وقف ناپذیر بود.

بهزاد قائدی جانباز۷۰٪ در تاریخ۲۸/۰۳/۱۳۸۹به جمع شهدا پیوست.یادش گرامی

http://WWW.hajbehzad.blogfa.comتاريخ : سه شنبه سی ام خرداد ۱۳۹۱ | 12:57 | نویسنده : علی سلطانی

به گزارش سایت رسمی فدراسیون بوکس، مهدی طلوتی بوکسور وزن 64 کیلوگرم تیم ملی ایران که موفق به کسب سهمیه المپیک شده است، روز گذشته توسط دکتر اصلانی فوق تخصص ارتوپد و آرتروسکوپی مورد معاینه قرار گرفت. دکتر اصلانی در مورد آخرین وضعیت مصدومیت طلوتی گفت: مشکل این ورزشکار حاد نیست و می تواند تمرینات سبک خود را آغاز کند تا برای حضور در المپیک به مرز آمادگی برسد.تاريخ : سه شنبه سی ام خرداد ۱۳۹۱ | 12:39 | نویسنده : علی سلطانی
متيل تستوسترون
************************


دارويي قديمي و بسيار پر قدرت است که انصافاً بايد گفت که براي کبد آدمي نيز بسيار بسيار سمي و کشنده است اما در مورد اين دارو بايد گفت که استروژن زايي چنداني ندارد. .......
قدمت دارو
در اولين صفتي که در مورد اين دارو به کار برديم گفتيم که اين دارو اصولا دارويي قديمي است.........
به حق بايد گفت که وزنه برداران روس که رکورد شکني شان روزگاري آمريکايي ها را شگفت زده و شايد هم زمين گير کرده بود اين دارو را در اختيار داشته و آن را به همراه ودکايي که مي خوردند استفاده مي کردند...............
دليل اصلي پيشرفت هاي برق آسا و غير قابل تصور آنها در آن سال ها که وزنه برداري جهان را غرق در حيرت کرده بود نيز قدرت همين دارو بود که در آن سال ها دارويي ناشناس و محرمانه به حساب مي آمد......
برخي از اين وزنه برداران حتي از وجود چنين دارويي که با نوشيدني آنها مخلوط شده و به آنها داده مي شد بي خبر بودند ولي پزشکان و مشاوران تيم که چنين وزنه برداراني را ساپورت مي کردند اين دارو را به خوبي مي شناخته و از آن استفاده کرده و نتايج درخشان در سطح جهاني و المپيک را نيز مدوين اين دارو بودند. .........

قدرت دارو
در دومين صفتي که در مورد اين دارو به کار برديم در مورد قدرت اين دارو مواردي را بيان کرديم.
اين دارو قدرت زيادي در اتصال به گيرنده هاي آندروژن در بدن آدمي دارد. اتصال دارو به گيرنده ها و ميزان و شدت اين اتصال است که قدرت و توان دارو در تشديد فرايند عضله سازي را رقم مي زند.........
زماني که دارويي در شدت هاي بالا و با کارايي زياد قدرت برقراري ارتباط و قدرت اتصال به گيرنده را در خود دارد مي توان اميد به اثرات خارق العاده آن در بدن داشت........

داروي متيل تستوسترون از قدرت اتصال بالايي با گيرنده هاي آندروژني برخوردار است و تاثير شديد و بسيار مخربی بر کبد دارد.......

در مورد قدرت و قدمت استفاده از اين دارو در پرورش اندام سخن گفتیم ولي زود قضاوت نکرده و ادامه بحث را پي بگيريد و قبل از اينکه آن را که در داروخانه هاي ايران نيز يافت مي شود تهيه کنيد اين مقاله را تا انتها مطالعه کنيد...........

گیرنده های آندروژنی
گيرنده هاي آندروژني هم در بافت هاي عضلاني وجود دارند و هم در بافت هاي چربي يافت مي شوند.
هورمون ها و داروهاي که خورده و يا تزريق مي کنيد با تاثير بر اين گيرنده ها و با اتصال به اين گيرنده ها در بدن اثر کرده و فرايند رشد را تحريک و تشديد مي کنند.....
اين اثر در نتيجه اتصال هورمون به گيرنده هاي موجود در بافت هاي عضلاني رخ مي دهد اما زماني که اين هورمون ها با گيرنده هاي موجود در چربي ها اتصال پيدا مي کنند چه اتفاقي رخ مي دهد؟

گيرنده هايي که در بافت هاي چربي قرار دارند با دريافت اين هورمون ها و با اتصال اين هورمون ها به خود شروع به تشديد چربي سوزي در بدن مي کنند.
همين تاثير اين هورمون ها نيز در مورد افرادي که از چربي زايد رنج مي برند موثر واقع شده و در تشديد فرايند چربي سوزي اثرات محسوسي بر جاي مي گذارد. .........

نکته ی ظریف
باند شدن هورمون به گيرنده ها اولين گام براي تاثير هورمون در بدن محسوب مي شود ولي صد البته بايد گفت که اتصال زياد و شديد هورمون با گيرنده ها الزاما به معني پاسخ هاي آنابوليک قوي تري نيز نخواهد بود و عکس اين قضيه نيز صادق است.
به اين معني که پايين بودن تمايل هورمون در اتصال به گيرنده ها نيز الزاما و در همه موارد به معني ضعيف بودن اثرات آنابوليکي دارو در بدن نيست........

مثال
هورمون اکسي متولون را همه شما مي شناسيد. اين هورمون در زبان انگليسي که زبان مادر اين دارو نيز شناخته مي شود به اين صورت نوشته و تلفظ مي شود: oxymetholone.
اين دارو قدرت چنداني در اتصال به گيرنده هاي آندروژن در بدن ندارد ولي با اين وجود اثرات بسيار قدرتمند آنابوليکي در بدن دارد که انصافا نمي توان اين اثرات را ناديده گرفت.........

هر چند بايد به اين مورد نيز اشاره کرد که اين اثرات اولا پايداري چنداني در بدن نداشته و پس از قطع مصرف دارو از بين مي رود و در ثاني اين اثرات اغوا کننده با تاثير بسيار شديد و منفي دارو بر کبد همراه بوده و تبديل اين دارو به استروژن نيز در اغلب موارد مخصوصا در مواردي که فرد به اين دارو و به استروژن در بدن حساسيت داشته باشد خارج از حد کنترل است.........

هورمون ديانابول نيز قدرت چنداني در برقراري ارتباط با گيرنده هاي آندروژني در بدن ندارد ولي اثرات آنابوليکي قدرتمندي در بدن بر جاي مي گذارد........

زماني که گيرنده هاي آندروژني در عضلات تحريک مي شوند مي توان اميد افزايش حجم توده عضلاني داشت و اين در حالي است که تحريک همين گيرنده ها در بافت هاي عضلاني و حتي در بافت هاي چربي با به کار انداختن واکنش هاي گوناگون در بدن موجب تشديد چربي سوزي شده و چربي هاي بدن را به خوبي کاهش مي دهد.....


تاريخ : سه شنبه سی ام خرداد ۱۳۹۱ | 12:23 | نویسنده : علی سلطانی
با طعم كافئين ورزش كنيد


كافئين فقط شما را بيدار نگه نمي‌دارد؛ اگر يك ورزشكار استقامتي باشيد، كافئين مي‌تواند حركات شما را تقويت كرده و كمك ‌كند تا چربي بيشتري به‌عنوان انرژي سوزانده شده و منبع با ارزش گليكوژن حفظ شود و در عين حال درد بعد از تمرين را هم كاهش مي‌دهد. نكته جالب اين‌كه اين اطلاعات در اكثر منابعي كه از كافئين در محصولات خود استفاده مي‌كنند، يافت نمي‌شود و حيف است مصرف‌كنندگان قهوه از اين فوايد بي‌اطلاع باشند.

شايد هم علت اين باشد كه بسياري از مردم به‌جاي دم كردن و خوردن قهوه اصلي، پودرهاي آماده آن را داخل آب حل مي‌كنند.يكي از منابع مهم كافئين، نوشابه‌هاي انرژي‌زا هستند اما آن‌ها مملو از مواد پرانرژي هستند كه شايد براي شما خيلي مفيد نبوده و حتي مضر باشند.
بنابراين ترجيحا اگر سراغ منابع خالص‌تر كافئين(مثل قهوه اصيل) برويد منطقي‌تر است، چون بدين‌ترتيب دقيقا مي‌دانيد كه چه داريد مي‌خوريد. اگر شما قهوه‌خور قهار يا اهل نوشابه‌هاي انرژي‌زا نيستيد احتمالا با خوردن مقدار كمي قهوه اثرات فوق‌العاده كافئين را در ورزش متوجه خواهيد شد.
Photo: با طعم كافئين ورزش كنيد


كافئين فقط شما را بيدار نگه نمي‌دارد؛ اگر يك ورزشكار استقامتي باشيد، كافئين مي‌تواند حركات شما را تقويت كرده و كمك ‌كند تا چربي بيشتري به‌عنوان انرژي سوزانده شده و منبع با ارزش گليكوژن حفظ شود و در عين حال درد بعد از تمرين را هم كاهش مي‌دهد. نكته جالب اين‌كه اين اطلاعات در اكثر منابعي كه از كافئين در محصولات خود استفاده مي‌كنند، يافت نمي‌شود و حيف است مصرف‌كنندگان قهوه از اين فوايد بي‌اطلاع باشند.

 شايد هم علت اين باشد كه بسياري از مردم به‌جاي دم كردن و خوردن قهوه اصلي، پودرهاي آماده آن را داخل آب حل مي‌كنند.يكي از منابع مهم كافئين، نوشابه‌هاي انرژي‌زا هستند اما آن‌ها مملو از مواد پرانرژي هستند كه شايد براي شما خيلي مفيد نبوده و حتي مضر باشند.
 بنابراين ترجيحا اگر سراغ منابع خالص‌تر كافئين(مثل قهوه اصيل) برويد منطقي‌تر است، چون بدين‌ترتيب دقيقا مي‌دانيد كه چه داريد مي‌خوريد. اگر شما قهوه‌خور قهار يا اهل نوشابه‌هاي انرژي‌زا نيستيد احتمالا با خوردن مقدار كمي قهوه اثرات فوق‌العاده كافئين را در ورزش متوجه خواهيد شد.


تاريخ : سه شنبه سی ام خرداد ۱۳۹۱ | 12:21 | نویسنده : علی سلطانی
۱۱ دلیل برای استفاده از ال کارنیتین

۱ – باعث تری گلیسیرید به داخل میتوکندریها شده و با تولید انرژی از آنها باعث از بین رفتن چربی ها می شود .

۲- باعث کاهش اشتها و خستگی می شود و تجمع اسید لاکتیک را در عضلات بسیار کمتر می کند .

۳- باعث می شود در طولانی مدت قدرت و حجم عضلات بیشتر شود .

۴- فرایند پوکی استخوان را به تاخیر می اندازد .

۵- باعث می شود افرادی که دارای آنژین قلبی هستند کمتر احساس نیاز به دارو های قلبی بکنند .

۶- کارنیتین بطور طبیعی در کلیه تولید می شود پس برای بیماران کلیوی مفید و مکمل خواهد بود .

۷ – با افزایش تعداد و کیفیت اسپرم های مردان شده و قدرت جنسی و باروری را بالا می برد .

۸ – باعث بازگشت سریع وزن ایدال زنان شیرده می شود .

۹- در بیماران دیابتی نوع ۲ با عث جذب و ذخیره و اکسیداسیون گلوکز می شود .

۱۰ – با از بین بردن رادیکال های آزاد در بدن باعث افزایش قدرت و ایمنی بدن در مقابل سرما خوردگی فصلی می شود .

۱۱- باعث مراقبت از مغز در برابر آسیب های مرتبط با سن و استرس شده که مخصوصا در سالخوردگی بیشتر کاربرد دارد .

نحوه مصرف :

۲ تا ۴ گرم در روز

مواد طبیعی که دارای کارنیتین هستند :

مغز آجیل – کنگر فرنگی – مارچوبه – بروکلی – کلم پیچ – سیر – بامیه – جعفری – زرد آلو ـ موز – گرده جمع آوری شده توسط زنبور – مخمر آبجو – گندم سیاه – ذرت – جو دو سر – سبوس برنج – چاودار
 
 


تاريخ : سه شنبه سی ام خرداد ۱۳۹۱ | 12:18 | نویسنده : علی سلطانی
15 نکته درباره ویتامین C

اسید اسکوربیک یا ویتامین C یکی از محبوب ‌ترین و مشهورترین داروهایی است که افراد سالم و بیمار هر دو به یک اندازه از مصرف آن لذت می ‌برند.

ویتامین C در گروه ویتامین‌ها قرار دارد و به شکل قرص‌های 100 و 250 میلی ‌گرمی و قرص جوشان 1000 میلی ‌گرمی، پودر 500 میلی‌ گرمی و آمپول 500 میلی ‌گرمی در داروخانه‌های کشور موجود است. اما قرص جوشان آن به ویژه در فصول سرد سال طرفدار بیشتری پیدا می ‌کند.

ویتامین C، ویتامین محلول در آب است که از اجزای ضروری برای ساخت و نگهداری کلاژن و بافت محیطی بین سلولی است. مصرف این دارو سبب تقویت دستگاه ایمنی و افزایش سرعت بهبود زخم می ‌شود، همچنین از تشکیل نیتروزآمین‌ها و نیتروز اوره‌های سرطان‌زا جلوگیری می ‌کند.

موارد مصرف ویتامین C در پیشگیری و درمان بیماری اسکوروی، کمک به درمان سوختگی‌های شدید، بهبود شکستگی یا زخم بیماری‌های مزمن است.

میزان مصرف این دارو بر اساس نوع بیماری تعیین می‌ شود. به ‌طور مثال، در درمان بیماری اسکوروی روزانه 100 میلی گرم تا 2 گرم از راه خوراکی یا تزریقی مصرف می ‌شود یا در سوختگی‌های شدید روزانه 200 تا 500 میلی‌ گرم به وسیله پزشکان توصیه می ‌شود.
اسیداسکوربیک نیز مانند داروهای دیگر عوارضی از خود نشان می ‌دهد که اغلب دستگاه عصبی، پوست، گوارش و ادراری را درگیر می ‌کند. شایع‌ترین این علایم شامل سرگیجه، درد در محل تزریق، اسهال ، سوزش سردل ، افزایش دفع ادرار یا تخریب دندان‌ها با مصرف طولانی مدت قرص‌های جویدنی است.

افراد دچار کمبود آنزیم G6PD* باید از مصرف زیاد این دارو بپرهیزند، زیرا احتمال بروز کم‌خونی در این افراد با مصرف اسیداسکوربیک وجود دارد.

ویتامین C تزریقی در معرض نور به تدریج تیره می‌ شود، اما تغییر رنگ جزیی تأثیری در اثر درمانی آن ندارد.

ویتامین C تزریقی را می ‌توان به صورت رقیق شده یا رقیق نشده استفاده کرد.

از محلول خوراکی ویتامین C می ‌توان همراه غذا استفاده کرد.

قرص‌های جوشان این ویتامین را باید در یک لیوان‌ آب حل و بلافاصله مصرف کرد.

ویتامین C را در ظروف غیرفلزی مقاوم در برابر هوا، دور از حرارت و نور خورشید در دمای 15 تا 30 درجه سانتی‌ گراد نگهداری کنید.

مصرف زیاد این دارو در دوران بارداری توصیه نمی ‌شود. همچنین سیگاری‌ها و افرادی که قرص ضد بارداری مصرف می ‌کنند، نیاز به مصرف ویتامین بیشتری به صورت مکمل دارند.

درباره این ویتامین، مهم ترین توصیه‌ای که‌ به خانواده‌ها گفته می ‌شود، این است که برای تأمین ویتامین C لازم به منابع غذایی طبیعی توجه بیشتری نشان دهند تا دارو.

ویتامین C می‌ تواند سبب افزایش توان جذب آهن شود.
Photo: 15 نکته درباره ویتامین C

اسید اسکوربیک یا ویتامین C یکی از محبوب ‌ترین و مشهورترین داروهایی است که افراد سالم و بیمار هر دو به یک اندازه از مصرف آن لذت می ‌برند. 

ویتامین C در گروه ویتامین‌ها قرار دارد و به شکل قرص‌های 100 و 250 میلی ‌گرمی و قرص جوشان 1000 میلی ‌گرمی، پودر 500 میلی‌ گرمی و آمپول 500 میلی ‌گرمی در داروخانه‌های کشور موجود است. اما قرص جوشان آن به ویژه در فصول سرد سال طرفدار بیشتری پیدا می ‌کند. 

ویتامین C، ویتامین محلول در آب است که از اجزای ضروری برای ساخت و نگهداری کلاژن و بافت محیطی بین سلولی است. مصرف این دارو سبب تقویت دستگاه ایمنی و افزایش سرعت بهبود زخم می ‌شود، همچنین از تشکیل نیتروزآمین‌ها و نیتروز اوره‌های سرطان‌زا جلوگیری می ‌کند. 

موارد مصرف ویتامین C در پیشگیری و درمان بیماری اسکوروی، کمک به درمان سوختگی‌های شدید، بهبود شکستگی یا زخم بیماری‌های مزمن است. 

میزان مصرف این دارو بر اساس نوع بیماری تعیین می‌ شود. به ‌طور مثال، در درمان بیماری اسکوروی روزانه 100 میلی گرم تا 2 گرم از راه خوراکی یا تزریقی مصرف می ‌شود یا در سوختگی‌های شدید روزانه 200 تا 500 میلی‌ گرم به وسیله پزشکان توصیه می ‌شود. 
اسیداسکوربیک نیز مانند داروهای دیگر عوارضی از خود نشان می ‌دهد که اغلب دستگاه عصبی، پوست، گوارش و ادراری را درگیر می ‌کند. شایع‌ترین این علایم شامل سرگیجه، درد در محل  تزریق، اسهال ، سوزش سردل ، افزایش دفع ادرار یا تخریب دندان‌ها با مصرف طولانی مدت قرص‌های جویدنی است. 

افراد دچار کمبود آنزیم G6PD* باید از مصرف زیاد این دارو بپرهیزند، زیرا احتمال بروز کم‌خونی در این افراد با مصرف اسیداسکوربیک وجود دارد. 

ویتامین C تزریقی در معرض نور به تدریج تیره می‌ شود، اما تغییر رنگ جزیی تأثیری در اثر درمانی آن ندارد. 

ویتامین C تزریقی را می ‌توان به صورت رقیق شده یا رقیق نشده استفاده کرد.

از محلول خوراکی ویتامین C می ‌توان همراه غذا استفاده کرد.

قرص‌های جوشان این ویتامین را باید در یک لیوان‌ آب حل و بلافاصله مصرف کرد.

ویتامین C را در ظروف غیرفلزی مقاوم در برابر هوا، دور از حرارت و نور خورشید در دمای 15 تا 30 درجه سانتی‌ گراد نگهداری کنید.

مصرف زیاد این دارو در دوران بارداری توصیه نمی ‌شود. همچنین سیگاری‌ها و افرادی که قرص ضد بارداری مصرف می ‌کنند، نیاز به مصرف ویتامین بیشتری به صورت مکمل دارند.

درباره این ویتامین، مهم ترین توصیه‌ای که‌ به خانواده‌ها گفته می ‌شود، این است که برای تأمین ویتامین C لازم به منابع غذایی طبیعی توجه بیشتری نشان دهند تا دارو.

ویتامین C می‌ تواند سبب افزایش توان جذب آهن شود.
 


تاريخ : سه شنبه سی ام خرداد ۱۳۹۱ | 3:31 | نویسنده : علی سلطانی
براي استقامت بنوشيد


دهيدراتاسيون(كمبود آب) به واسطه ورزش، نورون‌هاي حركتي شما را كند مي‌كند و مثل اين است كه شناگري در حد مايكل فلپس بخواهد داخل يك استخر پر از ژله شنا كند! نه تنها زودتر از حالت طبيعي احساس خستگي خواهيد كرد بلكه عملكرد معمول شما نيز دچار اشكال مي‌شود.
در عين حال نخوردن مايعات كافي به معناي اشكال در جذب مواد مغذي ضروري قبل يا بعد از ورزش خواهد بود.اين‌كه بدانيد بايد چقدر مايعات را جايگزين كنيد كار ساده‌اي نيست.ميزان عرق كردن بدن هنگام ورزش بسيار متغير و متفاوت است و بالطبع تحت‌تاثير آب و هوا نيز هست. به‌هرحال در اين زمينه هرگز به احساس تشنگي خود اعتماد نكنيد. زماني كه دل‌تان براي يك نوشيدني لك بزند احتمالا موقعي است كه فرآيند دهيدراتاسيون آغاز شده است.بهترين راه براي سنجش مقدار آبي كه از دست داده‌ايد وزن كردن است. قبل و بعد از تمرين خود را وزن كنيد.
تقريبا هر چقدر وزن از دست داده‌ايد به‌صورت آب بوده است. هر 400 گرم وزن از دست رفته را با 3 فنجان آب جبران كنيد. راه ديگر ميزان ادرار است. اگر مثانه شما بيشتر از 3 ساعت نيازي به تخليه نداشته باشد احتمالا شما به حد كافي آب نخورده‌ايد. رنگ ادرار نيز مهم است. رنگ ادرار بايد زرد كمرنگ و نزديك به رنگ آب باشد.


تاريخ : دوشنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۹۱ | 23:56 | نویسنده : علی سلطانی

دقایقی قبل مسابقه دوستانه بین تیم بوکس جوانان سیستان وبلوچستان وتیم ملی بوکس جوانان کشور با حضور آقای ناطق نوری رئیس محترم فدراسیون بوکس کشور-همایون اردلان دبیر محترم فدراسیون -دکتر انصاری وحمیدرضا عوض پور سرمربی ومربی تیم ملی جوانان -حسین ثوری رئیس هیئت بوکس سیستان در سالن۱۷شهریورزاهدان با قضاوت خوب داوران برجسته کشور آقایان-سرهنگ هنری از مشهد-آقای نکیسا از تهران -سید علی جعفری از خوزستان -آقای خرم از همدان-آقای الماسی ازلرستان وآقای عباسزاده از قم برگزار گردید.این بازیها ازنظر کیفی در سطح بالائی برگزار شدو درانتهادو تیم به نتیجه تساوی۵بر۵رضایت دادند.بازیها به شرح زیر برگزار گردید:

۴۹کیلو:   هومن طغائی  تیم ملی     عبدالمجیدشولی بر   سیستان   برنده۰-۱     تیم ملی

۵۲کیلو:    حمید مرمری   تیم ملی     عبدالقیوم کهزاده      سیستان   برنده۹-۵    تیم ملی

۵۶کیلو: حسین عزیزی   تیم ملی      ارسلان عبدالهی      سیستان   برنده۸-۵    سیستان

۶۰کیلو:  پرویزکرم زهی   تیم ملی     کیوان کهزاده             سیستان   برنده۵-۰   تیم ملی

۶۴کیلو:  علی پیری       تیم ملی     امین عسکری           سیستان   برنده۱-۰   سیستان

۶۹کیلو:   حمید کرمی    تیم ملی     محمدگنجوی             سیستان   برنده۸-۲   تیم ملی

۷۵کیلو:  سالارطهماسبی تیم ملی  امین کهزاده              سیستان   برنده۹-۳   سیستان

۸۱کیلو:   سیاوش امیدی تیم ملی    محمدرضا کرمی        سیستان   برنده۲-۰   تیم ملی

۹۱کیلو:   محسن پیری    تیم ملی   سینا قلعه ویسی      سیستان   برنده۳-۲   سیستان

۶۰کیلو:   یزدان احمدی    تیم ملی   مهرزاد عبذالهی        سیستان   برنده۸-۴   سیستانتاريخ : دوشنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۹۱ | 22:37 | نویسنده : علی سلطانی

تیم جوانان بوکس آذربایجان غربی با۵بوکسور به همراه یک مربی عازم بازیهای انتخابی بوکس تیم ملی جوانان ایران -قم -شد.اسامی این تیم به شرح زیر میباشد:

مربی:     بهمن عزیزی

۵۲کیلو:   داودحنیفی

۶۰کیلو:   جوادسلیمان زاده

۶۴کیلو:   اکبرنقی لو

۶۹کیلو:   محسن حسنی

۷۵کیلو:   مجتبی مهریتاريخ : دوشنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۹۱ | 22:12 | نویسنده : علی سلطانی

از دوم تیرماه به میزبانی قم؛
بوکسورهای 10 وزن در انتخابی تیم ملی جوانان به روی رینگ می‌روند
قم - خبرگزاری مهر: بوکسورهای مدعی عضویت در تیم ملی بوکس جوانان کشورمان از روز جمعه این هفته در قم برابر یکدیگر به روی رینگ می روند.

 به گزارش خبرنگار مهر، در حالی که بوکس کشورمان در چند وزن موفق به کسب سهمیه حضور در یکی از مهمترین رویدادهای ورزش جهان در سال 2012 یعنی المپیک لندن شده است، این رشته امسال در کانون جدی توجهات قرار دارد.

 بر همین اساس حتی رقابت هایی که در رده های سنی پایه برگزار می شود از اهمیت و حساسیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا بوکس کشورمان علاوه بر حضور در المپیک، مسابقات جهانی و آسیایی این رشته را نیز در سال جاری در پیش خواهد داشت.

انتخاب برترین های بوکس جوانان برای اعزام به مسابقات جهانی تایلند

 فدراسیون بوکس نفرات موفق در کسب سهمیه المپیک را در میادین مختلف اعم از تورنمنت های معتبر بین المللی برای درخشش در المپیک آماده می کند در حالی که کادر فنی تیم های ملی نوجوانان و جوانان بوکس کشورمان نیز در پی شناخت چهره های شاخص کشور برای حضور قوی این دو تیم در مسابقات جهانی و آسیایی تلاش می کند.

 بر اهمین منظور یکی از مهمترین ملاک های انتخاب برترین های بوکسورهای کشور برای حضوری درخشان در پیکارهای جهانی و آسیایی، برگزاری مسابقات بوکس انتخابی تیم ملی جوانان است که از این هفته به میزبانی قم برگزار می شود.

 در واقع این بیست و سومین دوره رقابت‌های قهرمانی و انتخابی تیم رده سنی جوانان بوکس کشورمان محسوب می شود که در راستای انتخاب تیم ملی جوانان برای شرکت در مسابقات بوکس قهرمانی رده سنی جوانان جهان و آسیا برگزار خواهد شد.

رقابت بوکسورهای مدعی 10 وزن از دوم تا هفتم تیرماه در سالن حیدریان قم

 بر اساس برنامه‌ ای که از سوی مسئولان فدراسیون بوکس ارائه شده است این دوره از رقابت ها از روز جمعه این هفته یعنی دوم تیرماه به میزبانی هیئت بوکس استان قم در سالن دو هزار نفری مجموعه ورزشی این شهر آغاز می شود و به مدت پنج روز تا چهارشنبه هفتم تیر پیگیری می‌شود و بوکسورهای جوان برای پوشیدن پیراهن تیم ملی کشرمان با یکدیگر به جدال می‌پردازند.

 این در حالی است که در پایان این دوره از رقابت‌ها نفرات برتر و قهرمان در هر وزن برای حضور در اردوی تیم ملی بوکس جوانان کشورمان برگزیده می‌شود تا پس از برگزاری اردوهای انتخابی، ملی پوشان در بهترین فرم و شرایط آمادگی از نظر روحی و جسمانی برای حضور موفق در رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا و جهانی آماده شوند.

 گفتنی است: برگزاری این دوره از رقابت ها توسط فدراسیون بوکس مشخص شده و بر این اساس مسابقات برابر مقررات فدراسیون جهانی در اوزان 49، 52، 56، 60، 64، 69، 75، 81،‌ 91 و به اضافه 91 کیلوگرم در سه راند سه دقیقه ای و یک دقیقه استراحت بین هر راند برگزار می‌شود.

 لازم به ذکر است: تیم ملی بوکس رده سنی جوانان کشورمان مسابقات بوکس قهرمانی جهان در کشور تایلند را به عنوان مهمترین رویداد پیش رو دارد.تاريخ : دوشنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۹۱ | 12:2 | نویسنده : علی سلطانی
مکمل قبل تمرین(پمپ) سایویشن NOVEM

مكمل هايي كه به عنوان مكمل هاي قبل از تمرين و يا در اسطلاح،مكمل هاي پمپ،مجموعه اي از مواد محرك و آمينو اسيد هايي هستند كه بعد از مصرف در بدن موجب انرژي و بهبود روحيه مثبت در فرد مصرف كننده ميشوند.وقتي اين مواد با هم تركيب شده و در يك مكمل خلاصه ميشوند معجزه ميكنند.تنها پس از چند دقيقه مصرف اين قبيل مكمل ها ميتوان افزايش توان عضلات،بالا رفتن انگيزه براي ورزش،دم عضلاني و گشاد شدن عروق را در بدن بطور محسوسي شاهد بود.اين مكمل براي افراديكه قصد انجام مسابقات ورزشي دارند و يا براي انجام تمرينات سنگينتر و جدي خود را آماده ميكنند،بهترين انتخاب ميباشد.براي پاسخ دهي هميشگي بدن به مكمل هاي پمپ،هيچگاه نبايد بطور مداوم از اين نوع مكمل ها استفاده كرد.

بهترین زمان مصرف

بهترين روش مصرف اين مكمل ها دو يا سه بار در هفته ميباشد كه قبل از تمرين بايد مصرف شود.

از هم زدن مکمل پمپ بپرهیزید."DO NOT SHAKE"

نيتريك اكسيد كه در مكمل هاي پمپ نقش كليدي ايفا ميكند و باعث گشاد شدن عروق و خون رساني بهتر به عضلات ميشود،با هم زدن اين مكمل از بين ميرود بنابر اين نبايد مثل مكملهاي پروتييني و گينرها اين مكمل را هم زد.


تاريخ : دوشنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۹۱ | 11:49 | نویسنده : علی سلطانی

خانواده وکیل منفرد بنیانگذاران نخستین باشگاه ورزشی در گیلان و شهر انزلی هستند و مرحوم ˈعزیز وکیل منفرد ˈ که اولین دونده ماراتن ایران و دارنده مدال قهرمانی کشور در یک هزار و 500 متر، سه هزار متر و 10 هزار متر بود، باشگاه ورزشی گیو را در سال 1319 بنیان نهاد تا جوانان بدون ریالی حق عضویت بتوانند به ورزش بپردازند.

عزیز 16 فرزند داشت 14 پسر و دو دختر. پسرها اغلب ورزشکار بودند .ˈ سهراب وکیل منفرد ˈ اولین مدال آور جهانی تاریخ بوکس ایران که خلبان بازنشسته ارتش است چهار مدال طلای کشوری، یک طلای آسیایی و یک برنز جهانی دارد.

ˈرودابه وکیل منفرد ˈ دختر وی نیز که متولد 1369 و دانشجوی زیست شناسی است از 14 سالگی به عضویت تیم ملی تنیس بانوان ایران درآمد. رودابه اکنون کتابی در خصوص خاطرات خود از مسابقات در دست تحریر دارد.

سهراب وکیل منفرد متولد 1329 انزلی است، از 13 سالگی بوکس را شروع کرد و در 14 سالگی جوانترین عضو تیم ملی بوکس ایران بود.

وی به یاد می آورد که برادرش که در آن زمان دانشجو بود به وی که تنها 14 سال داشت اجازه اعزام به تهران برای شرکت در مسابقات انتخابی تیم ملی را نداد ولی بعد که با اصرار وی مواجه شد او را همراه خودش برد.

شناسنامه اش را که دیده بودند به وی اجازه مسابقه ندادند ولی پطروس نظربیگیان نایب رییس فدراسیون بوکس آن زمان که مسابقه وی را در انزلی دیده بود او را به رینگ برد و او در چهار شب مسابقات تمام حریفان را شکست داد.

سهراب سال 1970 در ساحل عاج افریقا مقابل بوکسور آلمان و ایتالیا برد ولی به بوکسور آمریکایی باخت و مدال برنز را برای ایران به ارمغان آورد.

وی نخستین کتاب آموزش بوکس ایران با عنوان ˈ چگونه قهرمان شویم ˈ را حدود 18 سال پیش منتشر کرد و پس از آن نیز کتاب دیگری در مورد بوکس نوشت.

وکیل منفرد به جز رودابه دو فرزند دیگر دارد سام که در گذشته در رشته بوکس به اردوی تیم ملی جوانان نیز دعوت شد و تهمتن که قهرمان تنیس جوانان گیلان شد.

نصرت وکیل منفرد برادر دیگرش نیز قهرمان بوکس بود و المپیک مونیخ را نیز تجربه کرد .

داریوش و خسرو نیز در تیم ملی بسکتبال بازی کرده بودند و به مسابقات ارتش های جهان ایتالیا نیز اعزام شدند، خواهرش فاطمه نیز زمانی کاپیتان تیم بسکتبال گیلان بود.

سهراب می گوید مادرم موقع مسابقات توی ماشین می نشست چون جرات تماشای بازی را نداشت .

این قهرمان بوکس به یاد می آورد: سال 1350 زمانی که در اصفهان زندگی می کرد در مسابقه قهرمانی کشوری بوکس در گیلان مقابل برادرش نصرت که عضو تیم گیلان بود قرار گرفت و مسابقه داد و با وجود مخالفت مردم با صحبت های پدرشان اجازه بازی پیدا کردند که برای مردم عجیب و بی سابقه بود.

وکیل منفرد از دوستش اکبر یعقوبی به نیکی یاد می کند که در نوجوانی هنگامی که برای نخستین بار خواست سیگار کشیدن را تجربه کند سیلی به او زده و گفته بود ورزشکار و قهرمان سیگار نمی کشد.

سهراب آرزو دارد که نوه اش نیز روزی عضو تیم ملی و قهرمان شود تا رکورد جهانی عضویت سه نسل در تیم ملی را به رکورد چهار نسل ارتقا یابد.تاريخ : دوشنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۹۱ | 11:34 | نویسنده : علی سلطانی

                                                                                                                                  

آقای حسن باشت باوی درسال1321ورزش بوکس را به صورت کلاسیک در شهر آبادان و زیر نظرآقای واگنر مربی انگلیسی آغاز نمود. درسال1328 مقام دومی مسابقات قهرمانی کشوری رابه دست آوردوپس از کسب افتخارهای متعدد داخلی وخارجی درسال1337مربی تیم آبادان وپس ازچند سال مربی تیم خوزستان شد.
در سالهای 1351تا 1354مربی تیم ملی بود وتوانست تیم ملی کشورمان رابه قهرمانی آسیا برساند. آقای حسن باشت باوی در حال حاضرسر مربی تیم بوکس استان کهگلویه و بویراحمد می باشد و از طرف مسئولین تربیت بدنی استان وشهرستان گچساران به پاس زحمات ایشان در ورزش بوکس ایران درتاریخ هشتم خردادماه هزارسیصدو هشتادوشش سالن بوکس گچساران با حضور ریاست محترم تربیت بدنی کشور آقای مهندس علی آبادی به نام ایشان (استاد حسن باشت باوی) افتتاح گردیدتاريخ : دوشنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۹۱ | 1:6 | نویسنده : علی سلطانی

مضرات نوشابه های گازدار

امـروزه مصرف نوشابه های گازدار بطور فزاینده میان مـردم
باب گردیده است. اما آیـا مـصـرف کنـنـدگان از مـضرات این
نوشابه های رنگارنگ با خبرند؟ پیـش از آن کـه جـــرعه ای
دیـگر از نـوشـابـه خـود را بــنوشید بهتر است این مـقاله را
مطالعه نمایید:

پــژوهشگران مضرات مصرف نوشابه های گازدار را چـنـیـن
برمیشمارند:

1- پـوسیدگی دندانها: تمام نوشابه های گازدار خاصیت
اســیدی داشته و سبب فرسایش مینای دندانها میگردند.
همچنین میزان قند بالای این گـونه مـحــصولات پوسیدگی
دندانها را تسریع میکنند.

2- چاقی: نوشابه های گازدار عمدتا از آب تصفیه شده، افزودنیهای مصنوعی و شکر تصفیه شده تهیه میگردند. بنابراین فاقد هرگونه ارزش تغذیه ای بوده و تنها به خاطر میزان قند بالایشان دارای کالری زیادی میباشند که سبب چاقی در فرد مصرف کننده میگردند. در نوشابه های رژیمی نیز جای شکر معمولی از آسپارتام استفاده میکنند که در ضمن آنکه یک ماده اشتها آور میباشد برای سلامتی نیز مضر بوده و مصـرف آن میگرن، سرگیجه و کاهش توان حافظه را بدنبال دارد.

3- سوء تغذیه: افرادی که به مصرف نوشابه های گازدار اعتیاد دارند و از طرفی که این محصولات موجب کاهش اشتها میگردند بنابراین فرد معتاد تنها به مصرف نوشابه های گازدار روی آورده و دچار سوء تغذیه میگردند.هنگامی که شما در بطری یک نوشابه گازدار را میگشایید بلافاصله حبابها و گازهای موجود در آن به بیرون جهیده وظاهر میگردند.گاز اینگونه محصولات بسبب وجود اسید فسفریک و دی اکسید کربن در ترکیباتشان میباشد که سبب اسیدی گشتن اینگونه محصولات نیز میگردند.PH نوشابه های گازدار بین 2.5 تا 3.5 میباشد که موجب پدید آمدن محیطی اسیدی در معده میگردند. در کل مسیر سیستم گوارش تنها معده قادر به مقاومت در برابر چنین محیط اسیدی میباشد. اما در دیگر اعضای سیستم گوارش بدن مانند دهان، گلو و مری در پی مصرف نوشابه های گازدار محیط اسیدی ناهنجاری ایجاد میگردد. چراکه مخاط دهان، گلو و مری بسیار در برابر اسید حساس و آسیب پذیر میباشند. اسید فسفریک موجود در این نوشابه ها نیز با رقابت با اسید هیدروکلریک معده عملکرد صحیح معده را تحت تاثیر قرار میدهد. هنگامی که معده ناکارآمد میگردد غذای مصرفی گوارش نیافته باقی مانده و سبب سوء هاضمه و نفخ میگردد. افرادی که از زخم معده و
سوزش سر سینه رنج میبرند باید از مصرف نوشابه های گازدار جدا خودداری کنند.

4- تاثیر بروی کلیه ها: هنگامی که میزان اسید فسفریک خون افزایش می یابد کلیه ها قادر بدفع سریع آن نمیباشند بنابراین فشار مضاعفی بروی کلیه ها تحمیل میگردد. مصرف نوشابه های گازدار سبب میگردد تا کلسیم از استخوانها برداشته شده و درون خون جریان یابد این امر موجب رسوب کلسیم اضافی در کلیه ها گردیده که در نهایت منجر به سنگ کلیه میگردد.

5- تاثیر بروی پوست: خون اسیدی بروی عملکرد گلوتایتون تاثیر میگذراد. گلوتایتون یک آنزیم با خاصیت آنتی اکسیدانی میباشد. علاوه بر آن نوشابه های گازدار فاقد هرگونه مواد معدنی و ویتامین میباشند. افرادی که نوشابه مصرف میکنند معمولا مصرف آب میوه، شیر و حتی آب را کاهش میدهند و بدن خود را از ویتامینها و مواد معدنی که برای سلامتی پوست ضروری میباشند محروم میسازند. بنابراین پوستشان بیشتر دچار چین و چروک میگردد.

6- تاثیر بروی استخوانها: اسید فسفریک موجود در نوشابه های گازدار ماده ای بسیار سمی میباشد. در صنعت از اسید فسفریک بعنوان سختی گیر آب استفاده میگردد. به این طریق که اسید فسفریک سبب زدودن کلسیم و منیزیوم از آب سخت میگردد. اسید فسفریک در بدن نیز دارای عملکرد مشابهی میباشد. یعنی یون کلسیم را از استخوانها بر داشته و پوکی استخوانها را سبب میگردد.

7- تاثیر کافئین: به نوشابه های گازدار عمدا کافئین افزوده میگردد تا ایجاد اعتیاد و وابستگی در مصرف کنندگان خود کنند. کافئین موجود در نوشابه های گازدار با سرعت بیشتری نسبت به دیگر نوشیدنیهای حاوی کافئین مانند قهوه و چای جذب بدن میگردد. کافئین سبب برهم خوردن نظم خواب گردیده، علایم پیش از قاعدگی را تشدید کرده و سبب کم آبی در بدن میگردد.

به خاطر داشته باشید که بیماریها یک شبه پدیدار نمیگردند بلکه در طی سالها بر اثر پیروی از رژیمهای غذایی نامناسب ایجاد میگردند.بنابراین مصرف نوشابه های گازدار را به حداقل ممکن رسانده و در عوض به نوشیدن آب وآب میوه های طبیعی روی آورید. هرگاه هم که هوس مصرف نوشابه های گازدار را کردید حتما از نی استفاده کنید تا از تماس مستقیم نوشابه با دندانها خودداری کرده باشید.تاريخ : دوشنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۹۱ | 1:0 | نویسنده : علی سلطانی
کدام ورزشها بیشترین کالری را می سوزانند ؟

با اینکه کم کردن وزن یک فرمول اسرارآمیز دارد، باید بیشتر از مقداری که کالری مصرف می‌کنید، کالری بسوزانید، اما روش‌های هوشمندانه‌تر و سریعتری هم برای رسیدن به اهدافتان وجود دارد. یکی از این ورزش‌ها ، ترکیبی از چند مورد است که به طور منظم انجام دهید و خودتان شاهد پایین آمدن سریع وزنتان باشید.
1. بوکس: ۸۰۰ کالری در هر ساعت
بوکس ورزشی بسیار عالی است که روی کل بدن کار می‌کند چون باید از همه گروه‌های عضلانی اصلی بدن استفاده کنید و تمرینات اینتروال را هم شامل می‌شود. ضربان قلب شما چندین بار درطول جلسه تمرین بالا رفته و ثابت می‌شود که برای کم کردن وزن بسیار عالی است.
2. دوچرخه‌سواری یا اسپینینگ : ۷۰۰ کالری در هر ساعت
با شرکت در کلاس‌های اسپینینگ یا دوچرخه سواری در هوای آزاد تا ۷۰۰ کالری در ساعت بسوزانید. فقط باید دقت کنید که در ساعت ۲۲ تا ۲۵ کیلومتر راه بروید تا ۷۰۰ کالری را کامل بسوزانید.
3. زومبا : ۵۰۰ کالری یا بیشتر در هر ساعت
چه کسی فکر می‌کرد که با یک ساعت رقصیدن بتواند همچین نتیجه‌ای بگیرد ؟ این نوع رقص لاتین که از اصول و قواعد اینتروال و تمرینات استقامتی بهره می‌گیرد، متابولیسم شما را تاحد قابل‌توجهی بالا میبرد. اما در این مورد هم مثل هر برنامه تناسب‌اندام دیگر، مقدار کالری مصرف شده، برحسب سن، جنسیت، وزن، سطح تناسب‌اندام کنونی، و شدت تمرین در افراد مختلف متفاوت است. بااینحال مفرح بودن این تمرین همراه با فواید زیادی که برای کاهش وزن دارد آنرا به یکی از محبوب‌ترین ورزش‌ها تبدیل کرده است.


4. طناب زدن : ۷۸۰ کالری در هر ساعت
فقط ۱۰ دقیقه زمان دارید؟ با این وقت کم هم می‌توانید کالری‌سوزی کنید. این فعالیت که باعث می‌شود در هر ۱۰ دقیقه ۱۳۰ کالری بسوزانید، برای لاغری بسیار موثر است. برای سوزاندن همین میزان کالری باید با سرعت ۸ دقیقه در مایل بدوید. به همین دلیل طناب زدن روش بسیار خوبی برای شروع یک برنامه وزشی برای تناسب‌اندام برای آن دسته از افرادی است که استقامت لازم برای حفظ سرعت بالا در دویدن به مدت طولانی را ندارند. ماهیت این فعالیت به طریقی است که علاوه بر کالری سوزی بر توده استخوانی خود افزوده و سلامت استخوان‌هایتان را هم بالا می‌برید.


5. استپ ایروبیک : ۶۰۰ کالری در هر ساعت
کلاس‌های استپ ایروبیک کلاس‌هایی بسیار قوی و پرتاثیر است که به کالری‌سوزی و لاغری کمک شایانی می‌کند.مقدار کالری‌هایی که می‌سوزانید به مقدار بلندی استپ هم بستگی دارد اما یک استپ ۱۵ سانتی‌متری کمک می‌کند تا ۶۰۰ کالری در یک ساعت بسوزانید.


6. دو : ۶۵۰ کالری در هر ساعت
یک فرد ۶۵ کیلوگرمی با سرعت ۱۰ دقیقه در مایل برای یک ساعت تا ۶۵۰ کالری می سوزاند. اما اگر تازه‌کار باشید، دویدن پشت‌سرهم برای یک ساعت کاری بسیار دشوار است. می‌توانید با استفاده از اینتروال‌هایی از راه رفتن در فواصل دویدن‌ها کم‌کم قدرت قلبی-عروقی خود را بالا ببرید. بعنوان مثال، سه دقیقه بدوید، یک دقیقه راه بروید. اینکار استقامت شما را افزایش داده، زمان ریکاوری ضربان قلبتان را کاهش داده و چربی سوزی می‌کند.


تاريخ : دوشنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۹۱ | 0:58 | نویسنده : علی سلطانی


به راحتی شکم‌‌تان آب می‌شود اگر...

یکی از مشکلات چاقی تجمع چربی‌ها در ناحیه شکم است اما گاهی اوقات بدون آن‌که چاق باشید شکمی برجسته دارید. اگر دچار این مشکل هستید این توصیه‌ها را جدی بگیرید.


حتی اگر دوست ندارید/آب بنوشید
نوشیدن آب احتمالا آخرین کاری است که دوست دارید وقتی شکم‌تان در حال انفجار است انجام دهید اما مصرف آب به میزان کافی در طول روز باعث کنترل میزان سدیم موجود در سطح بدن شده و دیگر در شکم خود احساس بزرگی و نفخ نخواهید داشت.
آب باعث تصفیه خون و بهتر کار کردن دستگاه گوارش می‌شود و جلوی نفخ شکم را می‌گیرد. حتی می‌توانید به جای مصرف نوشیدنی‌های مختلف که قندهای مصنوعی نیز دارند از آب استفاده کنید؛ یک نوشیدنی کامل، طبیعی و بی‌ضرر. برای مزه‌دار کردن آب، مقداری آبلیموی تازه می‌تواند پیشنهاد بسیار خوبی باشد. کافی است یک‌بار امتحان کنید و اثرات بسیار خوب آن ‌را در سلامت بدن‌تان ببینید. میوه‌ها و سبزی‌های آبدار هم، منابع خوبی برای تامین آب مورد نیاز بدن و کاهش نفخ‌های شکمی هستند.


بدون نمک مزه‌دار کنید/نمک، دشمن سلامت
مواد‌غذایی آماده و فست‌فودها سرشار از نمک و میزان پایین فیبر هستند که هر 2 ایجاد نفخ می‌کنند. هنگام خرید مواد‌غذایی آماده و کنسروها حتما به محتویات آن توجه کنید. اگرچه همیشه متخصصان تغذیه خوردن میوه‌ها و سبزی‌ها را به ما توصیه می‌کنند اما به یاد داشته باشید مصرف سبزی‌ها با سس فراوان و نمک زیاد نیز باعث بزرگ‌شدن شکم و افزایش نفخ می‌شود.
هیچ‌وقت میزان نمک موجود در مواد‌غذایی را از طریق مزه کردن آن‌ها اندازه‌گیری نکنید. برای اطلاع از میزان نمک در مواد‌غذایی که خریداری می‌کنید حتما برچسب‌های روی بسته‌بندی‌های آن‌ها را مطالعه کنید. برای مزه‌دار کردن غذاها هم نیازی به نمک فراوان نیست، می‌توانید غذاهای خود را به‌راحتی با مقداری آبلیمو، پودر سیر، پودر نعنا و ریحان، عصاره گشنیز، جعفری یا سایر سبزی‌هایی که با ذائقه شما و سایر اعضای خانواده جور است، طعم‌دار کنید.

بفرمایید موز- انبه/پتاسیم فراموش نشود!
بیشتر میوه‌ها و سبزی‌ها منابع خوب پتاسیم هستند اما بعضی از آن‌ها از نظر میزان این ماده معدنی غنی‌تر و کامل‌تر هستند؛ موز،انبه، هندوانه، سیب‌زمینی، اسفناج، گوجه‌فرنگی، مغز بادام، پسته و....آب میوه‌های طبیعی هم منابع خوب پتاسیم و قند طبیعی هستند، خوردن آن‌ها را فراموش نکنید. پتاسیم می‌تواند ورم شکم و نفخ را کمتر کند.
این نوشیدنی‌ها ممنوع هستند/نوشابه‌های گازدار نخورید
شیرین‌کننده‌های مصنوعی که جایگزین مواد قندی شده‌اند در موادی که با عنوان مواد بدون قند وارد بازار می‌شوند هم وجود دارند. محصولات بدون قند، کالری کمتری را جذب بدن می‌کنند اما در روده انباشته شده و باکتری‌های بسیاری از آن‌ها تغذیه می‌کنند. نتیجه چه می‌شود؟ افزایش نفخ و احساس بزرگ‌شدن شکم.

آن‌ها را سر سفره بیاورید/ با لبنیات دوست شوید!
لبنیات منبع بسیار خوب کلسیم و سایر مواد معدنی است. قند موجود در مواد لبنی هم یک قند طبیعی است اما بدن بعضی افراد آنزیم مورد نیاز برای هضم لاکتوز را به میزان کافی ندارد و این کمبود آنزیم و هضم نشدن لاکتوز بعد از مدت زمان طولانی باعث ایجاد نفخ می‌شود.
بنابراین اگر خوردن شیر به مقدار زیاد شما را اذیت می‌کند، از مقادیر کم شروع کنید و کم‌کم میزان آن ‌را افزایش دهید. نیازی نیست که از همان ابتدا روزی 3 لیوان شیر بخورید و بدن خود را با مشکل روبه‌رو کنید. اجازه دهید تا بدن‌تان ابتدا به هضم شیر و مواد لبنی به میزان اندک عادت کند سپس میزان آن ‌را افزایش دهید.
اگر با هضم لاکتوز مشکل دارید می‌توانید از محصولاتی که لاکتوز آن‌ها کم شده استفاده کنید. درصورتی که کلسیم مورد نیاز بدن از مواد لبنی تامین نشود باید آن ‌را از طریق سایر مواد حاوی کلسیم مانند شیر سویا یا آب پرتقال و میوه‌های طبیعی تامین کنید.


وعده‌های بیشتر، سرعت کمتر/کم بخورید، همیشه بخورید!
به جای ۳ وعده غذایی کامل از وعده‌های متعدد و کوچک‌تر استفاده کنید؛ این کار باعث می‌شود علاوه بر جلوگیری از نفخ، میزان قندخون و گرسنگی نیز کنترل شود بنابراین به ۵ تا ۶ وعده غذایی کوچک‌تر در روز و مواد مغذی توصیه شده رو بیاورید.
در ضمن سریع خوردن غذا بدون این‌که خوب آن را بجوید باعث قورت دادن هوا و نفخ معده می‌شود. غذا خوردن باید حداقل ۳۰ دقیقه طول بکشد. توجه داشته باشید هضم غذا از دهان شروع می‌شود و با جویدن بیشتر می‌توانید نفخ معده را کاهش دهید. یک ویژگی دیگر آهسته خوردن، احساس سیری زودتر است. بررسی‌ها و تحقیقات پزشکی نشان داده هرچه کندتر غذا بخورید، مقدار کمتری غذا خواهید خورد چراکه زودتر احساس سیری می‌کنید.


آرام آرام عادت کنید/سبزی‌ها و انتخاب صحیح آن‌ها!
در انتخاب سبزی‌ها دقت کنید. ممکن است با خوردن سبزی‌هایی مانند کلم بروکلی و گل کلم، با نفخ مواجه شوید البته این به این معنی نیست که آن‌ها را از رژیم غذایی خود حذف کنید بلکه آن‌ها را کم‌کم به رژیم غذایی خود اضافه کنید تا بدن به این ترکیبات که برای تمام دستگاه‌های بدن مفید هستند عادت کند.

بدنسازی کنید/دست به کار شوید، چرا نشسته‌اید؟!
هر چند افراد به طرق مختلف وزن خود را کاهش می‌دهند اما محققان می‌گویند انجام ورزش شکم در طول روز عضلات شکم را تقویت می‌کند. تقویت عضلات شکم به‌شخص، ظاهر لاغرتر با عضلات قوی و حالت بدنی بهتر می‌دهد.
نفخ معده و بزرگ شدن شکم در بیشتر موارد موضوع خطرناکی را با خود به همراه ندارد اما به‌دنبال حاد شدن این موضوع و روز به روز وخیم‌تر شدن آن، به متخصص تغذیه خود مراجعه کنید تا راه‌های درمانی موثرتری را به شما پیشنهاد کند.تاريخ : یکشنبه بیست و هشتم خرداد ۱۳۹۱ | 14:19 | نویسنده : علی سلطانی
تعریف فیبرهای غذایی
فیبرهای غذایی بخشی از گیاهان هستند که توسط آنزیم‌های موجود در دستگاه گوارش انسان قابل هضم نمی‌باشند. فیبرهای غذایی فواید زیادی برای حفظ سلامتی انسان و جلوگیری از بیماری‌ها دارند و به همین جهت امروزه نقش به سزایی در رژیم‌های درمانی و پزشکی ایفا می‌کنند. البته باید توجه داشت که استفاده از فیبرها فقط برای بیماران با بیماری‌های خاص توصیه نمی‌شود و تمام افراد باید روزانه به مقدار لازم از فیبرها استفاده نمایند.

فیبرهای غذایی در میوه‌جات، سبزی‌جات، بقولات و دانه‌های کامل یافت می‌شوند که فراهم کننده‌ی ریزمغذی‌ها و ترکیبات غیرمغذی مانند آنتی اکسیدان‌ها، فیتواستروژن‌ها هستند که اهمیت زیادی برای سلامتی انسان دارند. یک رژیم غذایی سرشار از فیبر، از نظر انرژی و چربی فقیر می‌باشد. این رژیم از لحاظ حجم زیاد بوده و از نظر ریزمغذی‌ها غنی می‌باشد و همین امر خود یکی از مزیت‌های استفاده از فیبرها در رژیم غذایی است.


دسته‌بندی فیبرهای غذایی

"""""""""""""""""""""""""""""""""
1- سلولز

2- پلی‌ساخاریدهای غیرسلولزی که خود به پنج دسته تقسیم می‌شوند، شامل:

الف: همی سلولز

ب: پکتین

ج: صمغ‌ها

د: لزوجت گیاهان

ه: گیاهان خزه مانند و جلبکی

3- غیر کربوهیدرات‌ها: که در این گروه لیگنین جای دارد.

حال اندکی به اطلاعات خود در دسته‌بندی فوق بیافزاییم.

- سلولز: انسان‌ها به علت فقدان آنزیم لازم جهت هضم سلولز در دستگاه گوارش خود قادر به هضم سلولز نمی‌باشند. بنابراین سلولز در مسیر دستگاه گوارش به صورت توده‌ای قرار می‌گیرد و همین توده به حرکت غذا در طی دستگاه گوارش کمک کرده و سبب تقویت و افزایش حرکات دودی معده می‌شود.

سلولز اغلب در دیواره‌ی سلولی گیاهان یافت می‌شود و فراهم کننده‌ی موادی هستند که در گذشته فیبر خام نام برده می‌شدند.

منابع اصلی سلولز عبارتنداز: برگ و ساقه سبزی‌جات، پوست و دانه‌ی میوه‌جات.

- پلی ساخاریدهای غیر سلولزی: همان‌طور که قبلاً ذکر کردیم دارای 5 عضو می‌باشد.

این مواد آب را جذب کرده و زمان تخلیه‌ی غذا را از لوله‌های گوارشی کوتاه می‌نمایند. تمام این مواد به غیراز همی سلولز، موادی صمغ مانند هستند که در آب حل می‌شوند و به کلسترول چسبیده و جذب کلسترول را کنترل می‌کنند و هم‌چنین با تولید توده‌هایی غیرقابل هضم در روده‌ و تحریک عضلات روده، مانع فشار کلون می‌شوند.

- لیگنین: این نوع فیبر تنها نوع غیر کربوهیدراتی از فیبرهای غذایی می‌باشد. لیگنین اغلب از قسمت چوب مانند گیاهان به دست می‌آید و در روده با صفرا ترکیب شده و تو ترکیبات غیرقابل حل شدن تولید می‌کند و به این صورت مانع هضم آن‌ها می‌شود. لیگین در بافت سفت گلابی و نوعی لوبیا یافت می‌شود.- منابع سلولز: سیب ، گلابی، نخود ، لوبیا، خانواده‌ی کلم، سبزی‌جات ریشه‌ای، گوجه‌فرنگی، سبوس، گندم کامل، گندم سیاه کامل.

- منابع پلی ساخاریدهای غیرسلولزی:

همی سلولز= سبوس، غلات، دانه‌های کامل.

پکتین= سیب، مرکبات ، توت‌ها بخصوص توت‌فرنگی، لوبیا سبز، هویج

صمغ‌ها= بلغور جودوسر، لوبیا خشک

لیگنین= گندم کامل، گندم سیاه کامل، توت فرنگی، هلو، گلابی ، آلو ، سبزی‌جات رسیده
تاريخ : یکشنبه بیست و هشتم خرداد ۱۳۹۱ | 14:12 | نویسنده : علی سلطانی
فیبرها؛ لاغرکننده‌های قوی
بله، فیبرها به روند لاغری شما سرعت بیشتری می‌دهند به شرط این که بدانید چگونه و به چه نحوی آن‌ها را مصرف کنید.
قدرت لاغرکنندگی فیبرها بر کسی پوشیده نیست. ما در این مقاله اسرار لاغری آن‌ها را برملا می‌کنیم و اطلاعاتی به شما می‌دهیم که زودتر به هدفتان برسید. با ما همراه باشید.


فیبرها: کدام، چرا و چگونه؟

باید بدانید که فقط فیبرهای طبیعی که در میوه‌ها، سبزیجات و غلات کاملی مثل نان، پاستاها، برنج و غیره وجود دارند به طور واقعی به حفظ وزن ایده آل شما کمک می‌کنند. در واقع برخی از مواد غذایی دیگر مثل شیر یا محصولات لبنی دیگر که با فیبرها غنی می‌شوند تأثیر اندکی روی لاغری می‌گذارند.

در مورد قرص‌های سبوس (سبوس برنج، سبوس گندم) باید بگوییم که تأثیر اصلی آن‌ها در راحت کردن دفع است و یبوست را از بین می‌برند. در واقع تأثیر لاغری آن‌ها قابل مقایسه با فیبرهای طبیعی نیست.


آیا لازم است که برای لاغری در هر وعده‌ی غذایی از فیبرها استفاده شود؟

برای این که تأثیر لاغری فیبرها بیشتر شود بهتر است که در هر وعده‌ی غذایی فیبر لازم را مصرف کنید. زمانی که شما تغذیه‌ی متنوعی داشته باشید مطمئن باشید که فیبرهای مختلفی را نیز جذب می‌کنید که خواص تکمیلی دارند.


چگونه مصرف کنیم؟

برای صبحانه نان کامل و یک واحد میوه میل کنید. سعی کنید برای صبحانه یک واحد میوه را حتماً مصرف کنید.

برای ناهار و شام حتماً برای پیش غذا و یا به عنوان غذای اصلی سالاد سبزیجات میل کنید. از مصرف نخود و لوبیا سفید نیز غافل نشوید. می‌توانید برای این وعده‌ها پاستاها و یا برنج کامل نیز میل کنید.
فیبرها از طریق مدفوع بخشی از چربی‌های موجود در غذاها را دفع می‌کنند

دسرهایتان را پر میوه میل کنید. به جای کیک‌های شکلاتی، تارت سیب بخورید. سبزیجات و میوه‌ها را در هر وعده‌ی غذایی‌تان بگنجانید.


تاريخ : یکشنبه بیست و هشتم خرداد ۱۳۹۱ | 13:46 | نویسنده : علی سلطانی
رژیم غذایی بی نمک

قبلا لازم است توجه شود که منظور از رژیم بی نمک رژیمی است که مقدار سدیم در آن کم باشد، سدیم در نمک طعام، جوش شیرین، بکینگ پودر گیاهی و مواد غذایی حیوانی و گیاهی به طور طبیعی وجود دارد.
سدیم در ترکیب خون و مایعات بدن انسان وجود دارد از جمله مواد ضروری برای بدن و سلامت انسان می باشد، اما در برخی بیماریها مانند فشار حون، بیماریهای سیروز کبدی، قلب، عروق، بیماری های کلیه و در دوران بارداری، در بیماری هایی که موجب ورم در بیمار می شود لازم است مقدار مصرف سدیم یا به اصطلاح نمک را محدود کرد.چه مقدار نمک باید مصرف نمود
تحقیقات پزشکی در سال های اخیر نشان داده اند که افراد عادی که کار بدنی سنگین ندارند و زیاد عرق نمی کنند اگر هنگام پخت و مصرف غذا به طور کلی نمک طعام مصرف نکنند، در صورتی که از انواع مواد خوراکی استفاده نمایند سدیم دریافتی آنها کافی خواهد بود. ولی افرادی که به علت شغل، زندگی در محیط گرم، ورزش و سایر شرایط زیاد عرق می کنند لازم است مقداری نمک طعام به غذای خود اضافه کنند، بیمارانی که مبتلا به اسهال و استفراغ می شوند نیز لازم است مقداری نمک طعام مصرف نمایند.

ما در شرایط معمولی هنگام پخت غذا مقداری نمک طعام به غذاهای خود اضافه می کنیم که بر حسب عادت مقدار آن در خانواده های مختلف متفاوت است. در صورتی که لازم باشد بیماری در مصرف نمک ( سدیم) پرهیز نماید، پزشک معالج به او این موضوع مهم را خواهد گفت، گاهی لازم است پرهیز از نمک بسیار شدید باشد و گاهی به بیمار توصیه می شود که در مصرف افراط نکند و بلکه رعایت حد اعتدال را بنماید،
برای راهنمایی بیماران می توان رژیم های را از نظر میزان نمک سدیم به سه دسته تقسیم نمود. برای سهولت انتخاب مواد خوراکی در رژیم غذایی بی نمک مواد خوراکی را می توان بر حسب میزان سدیم دسته بندی کرد نمونه ای از این دسته بندی را می توان در جدول شماره (۷) مشاهده نمود.


رژیم غذایی کم نمک خفیف ( ۲۵۰۰ تا ۴۵۰۰ میلی گرم سدیم ):
در این رژیم غذایی می توان از انواع غذا و مواد خوراکی حیوانی و گیاهی تازه استفاده نمود و هنگام پخت غذا را می توان مقدار کمی نمک طعام ( در حد * تا * معمول ) استفاده کرد.

ولی باید از غذاهای شور و تهیه شده در خارج از منزل و غذاهای کارخانه ای مانند سوسیس، کالباس، خیار شور، چیپس، انواع کنسروهای ماهی، گوشت، نخود فرنگی، لوبیا سبز، پنیر، انواع رب های کارخانه ای و سایر مواد معرفی شده در ستون ( ۱) شماره ۷ پرهیز نمود البته اگر این مواد در منزل تهیه شواد و در هنگام تهیه آنها از نمک طعام مختصری استفاده شود مصرف آنها اشکالی ندارد. در این رژیم غذایی از انواع نان های معمولی که در تهیه آنها در حد متعارف نمک استفاده شده باشد می توان مصرف نمود. این رژیم غذایی برای مبتلایان به بیماریهای خفیف کلیه، قلب و عروق و مبتلایان به فشار خون خفیف توصیه می شود.


رژیم غذایی کم نمک متوسط ( ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ میلی گرم سدیم ) :
در این رژیم غذایی می توان از انواع غذاها و مواد خوراکی و میوه استفاده نمود. مصرف گوشت مرغ، ماهی، جگر گوشفند و شیر ( مواد معرفی شده در ستون ۳ جدول) در حد معول آزاد است ولی لازم است از گوشت های گاو، گوسفند، گوساله، تخم مرغ و جگر گاو پرهیز شود. همچنین استفاده از نمک طعام در تهیه غذاها و استفاده از نمکدان هنگام صرف غذا و مصرف غذاهای تهیه شده در خارج از منزل و غذاهای کارخانه ای و نان با نمک ممنوع است. این رژیم غذایی برای مبتلایان به فشار خون، بیماریهای کلیوی، قلب و عروق و مادران باردار که مبتلا به ورم شدید هستند و در سایر بیماریهایی که ایجاد ورم می نماید توصیه می شود.


رژیم غذایی کم نمک شدید یا سخت ( ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ میلی گرم ) :
در این رژیم غذایی مصرف غذاها و مواد خوراکی گیاهی ( ستون ۴ جدول ) مجاز می باشد. مصرف مقادیر کمی گوشت مرغ، ماهی و شیر ( مواد ستون ۳ جدول ) مجاز است. برخی از سبزیها مانند کرفس، کلم، اسفناج و کنگر نسبت به سایر سبزیها مقدار بیشتری سدیم دارند. مصرف این سبزیبها نیز فقط در حد اعتدال آزاد است. نان مصرفی باید از نوع بی نمک باشد. از مصرف تخم مرغ، گوشت های قرمز، غذاهای کارخانه ای باید پرهیز نمود. مصرف نمک طعام هنگام پخت غذا و استفاده از نمکدان هنگام صرف غذا مجاز نمی باشد. این رژیم غذایی برای بیماران مبتلا و بیماریهای حاد قلبی عروقی، کلیوی، و بیماریهایی که با ورم زیاد همراه است توصیه می شود.


استفاده از نمکدان در موقع صرف غذا
برخی از افراد عادت دارند که قبل از شروع به خوردن غذا، به وسیله نمکدان مقداری نمک بر روی غذای خود می پاشند بدون اینکه غذای خود را از نظر میزان نمک امتحان کرده باشند، این افراد به طور کلی به غذاهای شور عادت کرده اند، توصیه ما این است که تا حد امکان از این عمل خودداری نمایند و افرادی که لازم است رژیم غذایی کم نمک داشته باشند به کلی باید از به کار بردن نمکدان هنگام صرف غذا خودداری نمایند زیرا در استفاده از نمکدان هیچگونه کنترلی در میزان مصرف سدیم وجود ندارد.
BR src=

تاريخ : یکشنبه بیست و هشتم خرداد ۱۳۹۱ | 13:42 | نویسنده : علی سلطانی

هر دقیقه طناب زدن ده كیلوكالري مي سوزاندتبادل لینک

      قسمت اول

این ورزش مفرح كه از آن به عنوان ورزشي كارآمد یاد مي كند از تنوع بسیاري در تکنیک هاي ورزشي برخوردار بوده و حتي داراي فدراسیون جالب است بدانید كه هر دقیقه طناب بازي در یک فرد به طور متوسط باعث مصرف حدود 10 تا 12 کیلوکالري انرژي مي شود. این انرژي معادل در ورزش دو با سرعت حدود 10 کیلومتر در ساعت است که سرعت بالایي به حساب مي آید. البته لازم به ذکر است كه بهترین راه لاغري غذایي دریافتي بوده و ورزش تنها به عنوان مکمل در کنار رژیم غذایي توصیه مي شود.

 ادامه مطلب
تاريخ : یکشنبه بیست و هشتم خرداد ۱۳۹۱ | 13:22 | نویسنده : علی سلطانی

چربی سوزی با ورزش
""""""""""""""""""""""""
ورزش مهمترین فعالیتی است که چربی سوزی را افزایش میدهد.زیرا انجام منظم تمرینات ورزشی باعث گسترش توده ماهیچه ای شده و توده ماهیچه ای در مقایسه با توده چربی ، در حالت استراحت انرژی بیشتری مصرف میکند.یعنی هرکس توده ماهیچه ای بیشتری داشته باشد ،سوخت و ساز بالاتری دارد و بیشتر چربی میسوزاند.
قند و چربی، دو سوخت اصلی تامین کننده انرژی در طول فعالیت ورزشی هستند.پروتئین تنها در موارد اورژانس که قند و چربی برای سوختن مهیا نیستند مورد استفاده قرار میگیرد.

چربی برای سوختن احتیاج به مصرف اکسیژن دارد و بکارگیری اکسیژن نیز کمی زمان بر است،بنابراین در شروع هرنوع فعالیتی بدن چون احتیاج به یک منبع سریع سوخت دارد، ابتدا قند را میسوزاند زیرا قند میتواند به شکل بی هوازی و بدون مصرف اکسیزن سوخته شود و سپس اگر شدت ورزش متوسط باشد که بدن بتواند و فرصت داشته باشد که از اکسیژن استفاده کند ،میتواند تدریجا چربی را وارد مسیر سوختن نماید، به این خاطر بهتر است در شروع هر فعالیت ابتدا به مدت ۱۰ دقیقه عمل گرم کردن بدن صورت گیرد و پس از آن حداقل به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه ،فعالیت ورزشی ادامه یابد تا چربی بدن مصرف گردد.

با این حال در هنگام ورزش همیشه قند و چربی با هم ولی به نسبت های متفاوت میسوزند،این نسبت ها بستگی به شدت و مدت ورزش دارد.
در فعالیتهایی که شدت کمتر ( شدت متوسط) و مدت طولانی تری دارند(مثلا در ورزشهایی که تقریبا ۹۰ دقیقه طول میکشد)، بدن بیشتر چربی میسوزاند مثل پیاده روی و شنا ، ولی دو ورزشهای پرشدت و کوتاه مدت مثل وزنه برداری و دو سرعت، بدن بیشتر قند میسوزاند.

دو مثال:

۱- راه رفتن روی تردمیل به مدت ۳۰ دقیقه : ۱۸۰ کالری میسوزاند که ۱۰۸ کالری آن از چربی تامین میشود.نسبت سوخت چربی به قند ، ۴۰ / ۶۰ است.

۲- دویدن روی تردمیل به مدت ۳۰ دقیقه : ۴۰۰ کالری میسوزاند که ۱۲۰ کالری آن از چربی تامین میشود. نسبت سوخت چربی به قند ، ۷۰ / ۳۰ است.

نکته ۱:
علت بالاتر بودن سطح سوخت و ساز آقایان در مقایسه با خانم ها هم این است که بافت ماهیچه ای در بدن آقایان به طور طبیعی از خانم ها بیشتر است.میزان مصرف انرژی پایه در زنها،۱۰-۵% کمتر از مردها است.

نکته۲:
افراد چاق کم تحرک که شروع به انجام تمرینات منظم ورزشی میکنند، ممکن است در۲ ماه اول ، وزن بدنشان تغییر نکند یا حتی زیاد شود،زیرا ابتدا به موازات سوختن توده چربی، توده ماهیچه ای هم شروع به گسترش می کند و از آنجایی که توده ماهیچه ای سنگین است کاهش وزن نمود نمیکند.


تاريخ : یکشنبه بیست و هشتم خرداد ۱۳۹۱ | 0:39 | نویسنده : علی سلطانی

به گزارش خبرنگار پامیر(pamipress.com)، حمید رحیمی، بوکسر افغانستانی با غلبه بر حریف بلاروسی اش، قهرمان مسابقات اتحادیۀ بوکس جهانی (WBU) در بخش آزاد شد.

گفته می شود که رحیمی توانست حریف خود روسلان رودیچ روسی را در هشت روند مسابقه ضربه فنی شکست دهد.

مجیب الله رحمانی، سخنگوی کمیته ملی المپیک  افغانستان گفت که این مسابقه در شهر هامبورگ کشور آلمان برگزار شد.

پاینده اختری، رییس فدراسیون مشت زنی افغانستان گفت: این مسابقه کاملا حرفه ای برگزار شد و حریف حمید رحیمی دارنده کمربند جهانی بود.

آقای پاینده افزود که با پیروزی حمید رحیمی در این مسابقه، این ورزشکار افغستانی به عنوان مشت زن حرفه ای توانست با ضربه فنی حریفش را شکست دهد و قهرمان در سطح جهان معرفی شود.

مجیب الله رحمانی اظهار داشت: آقای رحیمی در این مسابقه، به خوبی درخشیده و بعد از هشت روند روسلان رودویچ از کشور بلا روس را شکست داد.

در عین حال، اتحادیه ورزشکاران مقیم اروپا نیز در وب سایت خود این قهرمانی را تائید کرده و آن را تلاش زیاد رحیمی عنوان کرده است.

همچنین آقای اختری گفت: با این پیروزی، جایگاه مشت زنی افغانستان در سطح دنیا نیز تغییر کرده و حریفان بزرگ ما واقعیتی به نام افغانستان را در رقابت های مشت زنی باور کرده اند.

رییس فدراسیون مشت زنی افزود که شرکت یک بانوی ورزشکار افغانی در مسابقات المپیک 2012 لندن قطعی شده است.
پاینده اختری می گوید که قهرمانی حمید رحیمی، پس از 69 سال اولین عنوان قهرمانی جهان را برای افغانستان به ارمغان آورده و یک دستاورد خوب برای افغانستان است.تاريخ : شنبه بیست و هفتم خرداد ۱۳۹۱ | 23:49 | نویسنده : علی سلطانی
مشت زنی ایران در بازیهای المپیک
● ۱۹۴۸ لندن
تیم مشت زنی ایرن متشکل از ۸ نفر در نخستین دوره حضور ورزش ایران در المپیک، شرکت نمود. اعضای این تیم عبارت بودند از : قاسم رسائلی، مانوئل آغاسی، جمشید فانی، مسعود رحیمیها، ژرژ عیسی بیک، حسین طوسی، اسکندر شورا و جمشید آبادی.
همه مشت زنان ایرانی در دوره اول حذف شدند وتنها حسین طوسی به دور دوم رسید که او هم در این دوردر مقابل حریف ایرلندی ناکام ماند.
● ۱۹۵۲ هلسینکی
تیم شش نفره مشت زنی ایران در این دوره عبارت بودند از : پطرس نظربگیان،فضل الله نیکخواه، مانوئل آغاسی، ابراهیم افشارپور،ژرژ عیسی بیک و آرداشیس ساگینیان که همگی ناکام به کشور برگشتند تنها ژرژ عیسی بیک بود که توانست به دور دوم صعود کند و دراین دور با شکست مقابل حریف هلندی حذف شد.
● ۱۹۵۶ ملبورن
تیم مشت زنی ایران در این دوره شرکت نکرد.
● ۱۹۶۰ رم
در این دوره نسل جدیدی جای قدیمی ها را پر کرده بودند. تیم چهار نفره ایران متشکل بود: از ایزار ایلخانوف، صادق علی اکبر زاده، وارزیک قازاریان و امیر یاوری.
ایزار ایلخانوف در دور اول پیروز شد ولی در دور دوم مغلوب حریف آرژانتینی شد.علی اکبر زاده و قازاریان در دور اول حذف شدندو امیر یاوری بعد از صعود به دور دوم حذف شد.
● ۱۹۶۴ توکیو
در این دوره ناصر آقایی، صادق اکبرزاده، حسن پاک اندام، ندیمی قصردشتی و پوررودسری تیم ایران را تشکیل می دادند که از این بین تنها قصردشتی توانست به دور دوم صعود کند.
● ۱۹۶۸ مکزیکو
تیم مشت زنی ایران در این دوره بازیهای المپیک شرکت نکرد.
● ۱۹۷۲ مونیخ
تیم ایران شامل حسن اغماض، نصرت وکیل منفرد، وارتکس پارسانیان، جبار فعلی و منوچهر بهمنی بود.
حسن اغماض و پارسانیان بعد از صعود در دور دوم شکست خورده و حذف شدند. نصرت وکیل منفرد، جبار فعلی و منوچهر بهمنی در دور اول حذف شدند.
● ۱۹۷۶ مونترال
مشت زنان ایران در المپیک ۱۹۷۶ در شش وزن حضور داشتند. سعید بشیری، بهزاد قائدی، پرویز بهمنی، علی بحری، محمد آذر حزین و پرویز بادپا تیم بوکس ایران را تشکیل می دادند.
سعید بشیری و علی بحری که در مبارزه نخست زیر چشمش شکاف برداشت در دور اول خذف شدند و بقیه مشت زنان ایرانی بعد از رسیدن به دور دوم از دور خارج شدند.
● ۱۹۸۰ مسکو و ۱۹۸۴ لس آنجلس
این دوره از بازیهای المپیک توسط ایران تحریم شد.
● ۱۹۸۸ سئول
تیم مشت زنی ایران در این دوره بازیهای المپیک شرکت نکرد.
● ۱۹۹۲ بارسلونا
انوشیروان نوریان، یوسف خاطری، سیامک ورزیده، علی اصغر کاظمی، مرتضی شیری وایرج کیارستمی اعضای تیم شش نفره بوکس ایران بودند.
همه مشت زنان در دور اول ناکام شدند. علی اصغر کاظمی بدون دستکش واردرینگ شده بود.
● ۱۹۹۶ آتلانتا
تیم چهار نفره ایران عبارت بود از : کوروش ملایی، ایوب پور تاجی، بابک مقیمی و محمدرضا صمدی که متاسفانه همانند دوره های گذشته همگی به راحتی از دور مسابقات حذف شدند.
● ۲۰۰۰ سیدنی
تیم پنج نفره ایران شامل بیژن باتمانی، بابک مقیمی، روح الله حسینی، محمد رحیم رحیمی و انوشیروان نوریان بود که سه نفر اول در دور اول حذف شدند و رحیمی و نوریان نیز به علت دوپینگ از حضور در مسابقات محروم شدند.
● ۲۰۰۴ آتن
محمد عاشری تنها شرکت کننده ایران در رشته مشت زنی بود که پس از استراحت در دور اول، با شکست در مقابل رقیب ایتالیایی از دور مسابقات حذف شد.


تاريخ : شنبه بیست و هفتم خرداد ۱۳۹۱ | 23:42 | نویسنده : علی سلطانی

مشت زنی ایران در بازی‌های آسیاییپس از حضور مشت زنان ایرانی در بازیهای المپیک ۱۹۴۸ لندن، یک تیم ۹ نفره از ایران در سومین دوره بازی های آسیایی در سال ۱۹۵۸ در توکیو ژاپن شرکت نمود و حاصل اولین حضور ایران ۳ مدال نقره و ۳ مدال برنز بود. تیم ایران را ایزار ایلخا نوف، کاریت کوچار، صادق علی اکبر زاده، حسن پاک اندام، وارزیک قازاریان، سورن پیرجانیان، امیر یاوری، لئون خاچاطوریان و اکبر خوجینی تشکیل می دادند.
● نتایج مشت زنان ایران در بازیهای آسیایی ۱۹۵۸
▪ وزن اول (۵۱ کیلو):
ایزارایلخانوف (مدال برنز)
▪ وزن پنجم (۶۳/۵ کیلو):
وارزیک قازاریان (مدال نقره)
▪ وزن ششم (۶۷ کیلو):
سورن پیر جانیان (مدال نقره)
▪ وزن هفتم (۷۱ کیلو):
امیر یاوری (مدال برنز)
▪ وزن هشتم:
لئون خاچاطوریان (مدال نقره)
▪ وزن نهم:
اکبر خوجینی (مدال برنز)
با این نتایج تیم ایران در مکان چهارم آسیا قرار گرفت.
در بازیهای ۱۹۶۲ جاکارتا ایران حضور نداشت. چهار سال بعد در بازیهای آسیایی ۱۹۶۶ بانکوک تیم مشت زنی ایران متشکل از: ویلهلم یونانی، ناصر آقایی، التفات طالبی، روبرت آتون، ایرج سلامی کهن، امیر دلال، آلوش عباسی وحسین فتحیان پور به ۴ مدال برنز دست یافت.
● مدال آوران تیم ایران در بازیهای آسیایی ۱۹۶۶
▪ ۵۷ کیلوگرم:
ناصر آقایی (مدال برنز)
▪ ۶۰ کیلوگرم:
التفات طالبی (مدال برنز)
▪ ۸۱ کیلوگرم:
آلوش عباسی (مدال برنز)
▪ ۸۱+ کیلوگرم:
حسین فتحیان پور (مدال برنز)
در بازیهای آسیایی ۱۹۷۰ تیم مشت زنی ایران شامل حسن ملک لو، سید عمران خاتمی، دامون بابایی، محمد ساروخانی و غلامحسین پاک منش به یک مدال نقره و دو مدال برنز دست یافت.
● مدال آوران تیم ایران در بازیهای آسیایی ۱۹۷۰
▪ ۷۱ کیلو:
محمد ساروخانی (مدال برنز)
▪ ۷۵ کیلو:
غلامحسین پاک منش (مدال برنز)
▪ ۸۱+ کیلو:
سید عمران خاتمی (مدال نقره)
بازیهای آسیایی تهران اوج درخشش مشت زنی ایران بود در این دوره تیم ایران صاحب ۱۰ مدال شد.(۳ طلا، ۲ نقره و۴ برنز)
● مدال آوران تیم ایران در بازیهای آسیایی ۱۹۷۴
▪ ۴۸ کیلوگرم:
عبدالرضا انصاری (مدال نقره)
▪ ۵۴ کیلوگرم:
هاملت میناسیان (مدال برنز)
▪ ۵۷ کیلوگرم:
جبار فعلی (مدال نقره)
▪ ۶۰ کیلوگرم:
حسین مدار دوست (مدال برنز)
▪ ۶۳/۵ کیلوگرم:
فرشید انتقامی (مدال برنز)
▪ ۶۷ کیلوگرم:
احمد پور افتخاری (مدال برنز)
▪ ۷۱ کیلوگرم:
شریف دلارام (مدال طلا)
▪ ۷۵ کیلوگرم:
وارتکس پارسانیان (مدال برنز)
▪ ۸۱ کیلوگرم:
ماسیس هامبارسو نیان (مدال طلا)
▪ ۸۱+ کیلوگرم:
عبد الرضا انداوه (مدال طلا)
تیم ایران پس از کره جنوبی به مقام دوم آسیا رسید.
در بازیهای آسیایی ۱۹۷۸ به علت شرایط نامناسب سیایی ایران دربازیهای آسیایی شرکت نکرد، چهار سال بعد در بازیهای سال ۱۹۸۲ در دهلی نو هر چند ورزش ایران در چهار رشته حضور داشت ولی مشت زنی در میان آنها نبود. در بازیهای ۱۹۸۶ هم تیم مشت زنی ایران به رقابت ها اعزام نشد. پس از ۱۶ سال غیبت بالاخره بوکسورهای ایرانی توانستند در بازیهای آسیایی ۱۹۹۰ پکن شرکت نمایند که این حضور برای ایران یک مدال نقره و دو نشان برنز به همراه داشت.
● مدال آوران تیم ایران در بازیهای آسیایی ۱۹۹۰
▪ وزن ۷۵ کیلوگرم:
سیامک ورزیده (مدال برنز)
▪ وزن ۸۱ کیلوگرم:
علی اصغر کاظمی (مدال نقره)
▪ وزن ۹۱+ کیلوگزم:
ایرج کیارستمی (مدال برنز)
در بازیهای ۱۹۹۴ هیروشیما پس از ۲۰ سال ایران صاحب مدال طلا در مشت زنی گردید و ایوب پور تقی فرشچی به این مهم دست یافت. ایران در مجموع یک طلا، یک نقره و ۲ برنز به دست آورد و در جایگاه ششم آسیا قرارگرفت.
● مدال آوران تیم ایران در بازیهای آسیایی ۱۹۹۴
▪ ۶۷ کیلوگرم:
انوشیروان نوریان (مدال برنز)
▪ ۸۱ کیلوگرم:
ایوب پور تقی فرشچی (مدال طلا)
▪ ۹۱ کیلوگرم:
بهمن عزیز پور (مدال برنز)
▪ ۹۱+ کیلوگرم:
محمد رضا صمدی (مدال نقره)
چهار سال بعد در بازیهای آسیایی ۱۹۹۸ بانکوک، دوباره مشت زنی ایران دچار نزول شد و تنها به دو مدال (۱ نقره و ۱ برنز) دست یافت.
● مدال آوران تیم ایران در بازیهای آسیایی ۱۹۹۸
▪ ۹۱ کیلوگرم:
روح الله حسینی(مدال برنز)
▪ ۹۱+ کیلوگرم:
محمد رضا صمدی(مدال نقره)
متأسفانه مشت زنی ایران دچار نزول بسیار شدیدی گردید به طوریکه در بازیهای آسیایی ۲۰۰۲ بوسان به هیچ مدالی دست نیافت.
● مدال آوران تیم ایران در بازی های آسیایی ۲۰۰۶
▪ ۶۹ کیلوگرم:
محمد ستارپور (مدال برنز)
▪ ۸۱ کیلوگرم:
مهدی قربانی (مدال برنز)
▪ ۹۱ کیلوگرم:
علی مظاهری (مدال طلا)
▪ ۹۱+ کیلوگرم:
جاسم دلاوری (مدال برنز)


تاريخ : شنبه بیست و هفتم خرداد ۱۳۹۱ | 17:39 | نویسنده : علی سلطانی
نام:شهریار   نام خانوادگی:دانشفر   متولد:۲۴/۱۲/۱۳۵۵   شهرستان:اهواز   مدرک تحصیلی:دیپلم

سوابق ورزشی:از سال۱۳۷۰ تا کنون در رشته ورزشی بوکس فعالیت میکنم ودر همان اوائل شروع

فعالیتم در سالهای۱۳۷۰و۱۳۷۱در بازیهای بوکس مناطق نفت خیز به مقام فهرمانی دست یافتم.در

مسابقات  قهرمانی  بوکس کشور و انتخابی تیم ملی بوکس در سالهای ۱۳۷۲و۱۳۷۳با  توجه  به

درخششی که از دید کمیته فنی داشتم نتوانستم  مدالی کسب کنم و از  سال۳۷۱ الی ۱۳۷۸در

تمامی مسابقات بوکس استان کهگلویه وبویر احمد ومسابقات بوکس  شهرستان  گچساران  به

مقام اول دست یافتم.همچنین اینجانب دارای مدرک ملی داوری ومدرک درجه۱مربیگری فدراسیون  بوکس میباشم

کلام آخر:با توجه به اینکه از نظر من بوکس شهرستان گچساران نسبت به زمان  گذشته  خود که  همیشه مدعیانی در سطح استان وکشور در رشته بوکس داشته والان در رکود بسر میبرد اینجانب بعنوان یک دلسوز ویک عاشق این رشته ورزشی از کلیه مسئولین بوکس استان وکشور خواهان

رسیدگی به مشکلات ورزش بوکس شهرستان گچساران واحیائ دوباره این رشته ورزشی هستم.تاريخ : شنبه بیست و هفتم خرداد ۱۳۹۱ | 17:16 | نویسنده : علی سلطانی
نام:محمد   نام خانوادگی:رستمی   متولد۱۳۵۵   شهرستان:مسجدسلیمان

از سال ۱۳۷۰زیر نظر حبیب صادقی در باشگاه شرکت نفت اهوازبه رشته ورزشی بوکس روی آوردم.

درطی فعالیت خوداز سال۱۳۷۲الی۱۳۷۹چندین بار قهرمان بوکس خوزستان شدمودر بازیهای بین المللی شکست حصرآبادان نیز به مقام قهرمانی رسیدم.کاپ تکنیک جام رمضان باشگاههای اهواز را دریافت کردم والان پس از طی دوران قهرمانی به داوری در این رشته مشغول هستم.

کلام آخر :از شما که برای اطلاع رسانی در رشته بوکس فعالیت میکنید کمال تشکر را دارم.تاريخ : شنبه بیست و هفتم خرداد ۱۳۹۱ | 17:2 | نویسنده : علی سلطانی

نام:حسن     نام خانوادگی:بهداروند    متولد۱۳۵۸    متول:شوشتر    مدرک تحصیلی:دیپلم علوم تجربی

a2678____.jpg

بیوگرافی ورزشی:ازسال۱۳۷۳فعالیت ورزشی خود را در خانه بوکس شوشتر زیر نظر آقای نجات الهی شروع  کردم.در سالهای ۳۷۵-۱۳۷۶-۱۳۷۷قهرمان استان خوزستان شدم ودارای ۲مقام سومی در  کشور

ویک مقام نایب قهرمانی در مسابقات بین المللی در مسابقات بوکس حصر آبادان میباشم.

دارای مدرک مربیگری از فدراسیون بوکس کشور والان هم در روستای سردار آباد شوشترمشغول  به آموزش جوانان این روستادر تربیت بوکس میباشم.

کلام آخر:اینجانب بهترین لحظات زندگی خود را ر زمان انجام فعالیت در ورزش بوکس میدانم.تاريخ : شنبه بیست و هفتم خرداد ۱۳۹۱ | 14:1 | نویسنده : علی سلطانی

در زیر به 10 نکته تمرینی عالی برای ارتقاء وضع تناسب‌اندام و سلامتیتان اشاره می‌کنیم.
"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
1. تمرینات کاردیو درکنار تمرینات بدنسازی

اگر لازم است تمرینات کاردیو را همراه با تمرینات بدنسازی انجام دهید، بهتر است تمرینات هوازی و کاردیو را برای بعد تمرینات بدنسازی و وزنه بگذارید. اینکار باعث می‌شود بعد از اینکه با وزنه‌ها پروتئین عضلاتتان را تجزیه کردید، با تمرینات هوازی خون را حسابی به عضلاتتان پمپاژ کنید.

2. تمرین کردن در صبح

یک تحقیق جدید نشان داده است که بعد از یکسال، 75 نفر از کسانیکه صبح‌ها تمرین می‌کرده‌اند بیشتر به برنامه‌تمرینی و سلامتی‌ خود پایبند مانده‌اند. درحالیکه این آمار برای کسانیکه عصرها تمرین می‌کرده‌اند 25 نفر بود. زود ورزش کردن تحرک و پویایی شما را بیشتر کرده و انرژی بیشتری به شما می‌بخشد و باعث می‌شود مثل پایان روز که خسته هستید دیگر بهانه‌ای برای ورزش نکردن نداشته باشید.

3. تمرین کردن در خانه

یک تحقیق جدید که در دانشگاه فلوریدا انجام گرفت مشخص کرد که کسانیکه در خانه ورزش می‌کرده‌اند وزن بسیار بیشتری نسبت به آنها که در باشگاه تمرین می‌کردند پایین آوردند. دلیل آن؟ وقتی در خانه تمرین می‌کنید احتمال بهانه آوردن برای ورزش کمتر می‌شود. وقتی باشگاه در خانه‌تان باشد دیگر جای هیچ بهانه‌ای نمی‌ماند.

4. تمرین کردن در فضای باز

هر کاری که در فضای باز انجام دهید عناصر را وارد بازی می‌کند. باد، کوه و بقیه متغیرها به‌اضافه تغییر منظره که یکنواختی تمرین را از بین می‌برد. اینکه فقط به دیوار خیره شوید و تمرین کنید اصلاً جالب نیست. به همین دلیل توصیه می‌شود که برای تغییر حال‌ و‌ هوا حداقل یک جلسه از برنامه تمرینی هفتگیتان را در خارج از باشگاه یا خانه و در فضای باز انجام دهید.

5. تردمیل یا دوچرخه ثابت؟

تردمیل خیلی بهتر است. دستگاه‌هایی که در حالت ایستاده روی آن تمرین می‌کنید همیشه کالری بیشتری می‌سوزاند.

6. تمرین کاردیو اینتروال یا طولانی و یکنواخت؟

بهترین روش ایجاد اینتروال‌های زمانبندی شده است که به دنبال آن زمانی را با شدت متوسط ریکاوری کنید. با این روش تمرین یک و نیم برابر کالری بیشتری در همان مدت زمان می‌سوزانید. علاوه‌ براین، 75-125 کالری بیشتر هم بعد از تمرین می‌سوزانید. همچنین یادتان باشد که تمرینات هوازی طولانی و با شدت یکنواخت به بالا بردن متابولیسم شما کمک می‌کند. توصیه ما این است که 75 درصد از مواقع تمریمات اینتروال و در 25 درصد از موراد تمرینات هوازی طولانی با شدت یکنواخت انجام دهید تا هم فایده بیشتری ببرید و هم احتمال آسیبدیدگی را در خودتان کاهش دهید.

7. یک ست یا سه ست؟

یک ست کافی نیست! توصیه برای آنهایی که تازه شروع کرده‌اند این است که یک ست انجام دهند و بعد که تمرینات به خوبی برایشان جا افتاد تعداد ست‌ها را به حداقل 3-2 ست برسانند. در یک تحقیق مشخص شد که افراد باتجربه که ست‌های بیشتری انجام می‌دهند درمقایسه با آنها که فقط یک ست انجام می‌دهند، قدرت بسیار بیشتری به دست آوردند. سه ست بهتر از یک ست است.


8. تمرینات کششی قبل از تمرین یا بعد از آن؟

تحقیقات نشان می‌دهد که حرکات کششی به ‌طور موقت سیگنال‌های عصبی را خاموش می‌کند که زمان واکنش‌دهی بدن و قدرت عضلات را پایین می‌آورد. تحقیقات دیگری هم نشان داده است که انجام تمرینات کششی در قبل از تمرین خطر آسیب دیدگی را کاهش نمی‌دهد. بهترین زمان برای انجام حرکات کششی درطول تمرینات بدنسازی است. همه حرکات را با 5 دقیقه گرم کردن عضلات شروع کنید تا انعطاف‌پذری آنها را بالا ببرید. اینکار گردش خون را در عضلاتتان بیشتر کرده و باعث می‌شود واکنش‌پذیری بیشتری داشته باشند. توصیه ما این است که حرکات کششی را بین ست‌ها یا پس از پایان ست‌های یک حرکت انجام دهید.

9. وزنه‌های آزاد یا دستگاه‌های بدنسازی؟

بهترین انتخاب وزنه‌های آزاد است. وزنه‌های آزاد شما را قوی‌تر می‌کند چون ازآنجایی که باید ثبات و تعادل بدنتان را هم حفظ کنید، فشار بیشتری به عضلاتتان وارد می‌کنند. اگر تازه‌کار هستید و مربی‌خصوصی ندارید، بهتر است که با دستگاه‌های بدنسازی شروع کنید اما با گذشت زمان قوی‌تر شدن حتماً کارتان را با وزنه‌های آزاد ادامه دهید. بهترین راهکار برای بالا بردن قدرت بهبود شکل بدن استفاده از دمبل و هالتر و انجام تمریناتی است که در آن از توپ‌های بدنسازی استفاده می‌شود یا حرکات در حالت ایستاده یا روی نیمکت انجام می‌شوند.

10. قهوه یا کربوهیدرات؟

کربوهیدرات بهتر است. بدن شما درست مثل ماشینتان می‌ماند و برای اینکه خوب کار کند به سوخت خوب هم نیاز دارد. وقتی تمرین می‌کنید، بدنتان برای ادامه کار نیاز به سوخت دارد. کافئین عضلاتتان را برای استفاده از ذخیره چربی بدن تحریک می‌کند اما عوارض‌جانبی زیادی مثل سردرد، تپش‌قلب و لرزش را به دنبال دارد. خیلی‌ها هم با مصرف کافئین دچار رفلکس اسید می‌شوند و این یعنی بدنشان با کافئین سازگاری ندارد. قبل از تمرین کربوهیدرات خوب و کیفیت بخورید تا انرژیتان را تامین کند و حتماً پس از تمرین هم دوباره به بدنتان سوخت‌رسانی کنید.

اگر این 10 نکته تمرینی را رعایت کنید، مطمئن باشید به سطح بسیار بالاتری از تناسب‌اندام و سلامتی دست پیدا خواهید کرد


تاريخ : شنبه بیست و هفتم خرداد ۱۳۹۱ | 12:36 | نویسنده : علی سلطانی
آب بنوشید تا هورمون رشد ترشح شود


مطمئنا نوشیدن اب جهت حفظ سلامتی مهم است اما ایا این کار میتواند واقعا به رشد عضلانی در بدن کمک کند ؟ در واقع به نظر میرسد نوشیدن اب کافی مستقیما روی قابلیت تولید هورمون رشد در پاسخ به تمرینات تاثیر میگذارد
محققین مونتپیلرفرانسه اخیرا تاثیر نوشیدن مایعات بر روی ترشح هورمون رشد بر اثر تمرینات را روی ۷ مرد سالم که در ۲جلسه تمرینات هوازی ۴۰ دقیقه ای تمرین کرده اند مورد برسسی قرار دادند در جلسه اول ورزشکاران اب نخورند اما در جلسه دوم ۴ نوبت اب نوشیدن که در مجموع معادل مایعاتی بود که در جلسه اول طی تمرین از دست داده بودند


سطح هورمون رشد در جلسه اول که ابی نوشید ه نشده بود بعد از دقایق ۲۵ و ۴۰ تمرزین بسیار پایین بود و در کل هم میزان ترشح هورمون این هورمون اندک بود
تمرینات خشک و بدون اب سطح پاسخگویی ترشح هورمون رشد در بدن را کاهش میدهد
محققان پس از بررسی ها نتیجه گرفتند که اگر میخواهید سطح هورمون رشد را به حداکثر برسانید همیشه به خوبی اب بنوشید با این کار ممکن است ابلیت ریکاوری بدن (بازیابی توان از دست رفته در اثر تمرین)
و ساخت سریعتر عضلات بیشتر افزایش پیدا کند به صورت ایده ال شما باید به اندازه ای که در تمرین اب از دست می دهید انرا با نوشیدن جایگزین کنید توصیه میشود در صورت امکان با نوشیدن جایگزین کنید توصیه میشود در صورت امکان خود را قبل و بعد از تمرین با یک ترازوی دیجیتالی وزن کنید تا بتوانید میزان اب از دست رفته بدن را محاسبه و به درستی جایگزین کنید تا بتوانید نحو ترشح هورمون رشد را در بدن تحریک کنید


تاريخ : شنبه بیست و هفتم خرداد ۱۳۹۱ | 0:5 | نویسنده : علی سلطانی
ملی‌پوشان بوکس ایران باید برای طلای المپیک تلاش کنند


کادر فنی و فدراسیون هم تمام تلاش خود را برای آماده سازی بچه‌ها دارند انجام می‌دهند ولی به شخصه معتقدم خود بکسور‌ها هم نباید با یک سهمیه اشباع شوند و باید برای طلای المپیک تمرین کنند تا حداقل برنز بگیرند.

ایلنا: مربی بدنسازی تیم ملی بوکس کشورمان گفت: مشتزنان ایران در جریان بازی‌های المپیک لندن اگر با حداکثر آمادگی راهی این رقابت‌ها شوند می‌توانند به مدال دست پیدا کنند تا طلسم مدال نگرفتن در المپیک را بعد از چند دوره بشکنند.

به گزارش ایلنا، علیرضا استکی با اشاره به شرایط ملی پوشان بوکس کشورمان اظهار کرد: اردوی تیم ملی بوکس بعد از ظهر امروز در مجموعه ورزشی انقلاب آغاز می‌شود و بچه‌ها باید هر چه زود‌تر خود را برای حضور در بازی‌های المپیک آماده کنند.

وی ادامه داد: بوکس ایران در‌‌ همان بازی‌های المپیک ۲۰۰۸ هم می‌توانست مدال کسب کند و اگر سپهوند با بدشانسی مواجه نمی‌شد و با قهرمان المپیک مسابقه نمی‌داد حتما برنز می‌گرفت در این دوره هم بچه‌ها شانس کسب مدال دارند البته به شرطی که تمرینات را جدی گرفته و فقط به مدال فکر کنند.

مربی بدنسازی تیم ملی بوکس خاطر نشان کرد: قرار است تیرماه به اردوی ایتالیا برویم که این اردو خیلی در افزایش توان بدنی و فنی مشتزنان تاثیر دارد. کادر فنی و فدراسیون هم تمام تلاش خود را برای آماده سازی بچه‌ها دارند انجام می‌دهند ولی به شخصه معتقدم خود بکسور‌ها هم نباید با یک سهمیه اشباع شوند و باید برای طلای المپیک تمرین کنند تا حداقل برنز بگیرند.


تاريخ : جمعه بیست و ششم خرداد ۱۳۹۱ | 23:51 | نویسنده : علی سلطانی
داور بین المللی:بوکس ایران به جایگاه اصلی خود در آسیا نزدیکتر می شود
داور بین المللی:بوکس ایران به جایگاه اصلی خود در آسیا نزدیکتر می شود موضوع: تازه ها
زنجان -داور بین المللی بوکس ایران با اشاره به روند رو به رشد این رشته ورزشی در کشورمان گفت:بوکس ایران روز به روز توانمندتر شده و به جایگاه اصلی خود در سطح آسیا نزدیکتر می شود.

'علی اکبر نیشابوری' روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:چهار نفر از بوکسورهای اعزامی ایران به مسابقات برون مرزی ازجمله رقابت های قزاقستان توانستند با غلبه بر حریفان مطرح خود، سهمیه حضور در بازی های المپیک 2012 لندن را دریافت کنند که این نشان از توانمندی ورزشکاران بوکسور ایران دارد.

نیشابوری به توان فنی و سطح آمادگی داوران بوکس ایران اشاره کرد و گفت:داوران ایران به هنگام قضاوت 'عدالت' را در سرلوحه کاری خود قرار می دهند تا حق بوکسورها در میدان مبارزه ضایع نشود.

این داور بین المللی بوکس،تصریح کرد:داوران بوکس ایران به خاطر قضاوت خوب و منصفانه،جزو داوران شناخته شده در سطح جهان محسوب می شوند و در داوری از دقت بالا و حساسیت بیشتری برخوردار هستند.

نیشابوری گفت: قضاوت خوب و عادلانه ، سطح مسابقات را ارتقا بخشیده و اعتراض ها را به حداقل می رساند و از سوی دیگر نیز انگیزه ورزشکاران رقابت کننده در میدان مبارزه را دوچندان می کند.

وی افزود: اگر نحوه داوری در مسابقات مناسب نباشد قطعا در روحیه مربیان و بوکسورها تاثیر منفی برجای گذاشته و برخی ها از ادامه فعالیت در این رشته ورزشی دلسرد و رویگردان می شوند.

نیشابوری خاطرنشان کرد:از سال 1341 در ورزش بوکس فعال می باشد و قریب به 40 سال نیز به عنوان داور در این رشته قضاوت کرده است.

وی گفت: بوکس زنجان نیز در طول سالهای گذشته ورزشکاران مطرح و شاخصی را تربیت و تحویل جامعه ورزش کشور داده است که امیر بری ، امیرحسین صالحی و سیدخلیل صدیقیان ازجمله آنها می باشند.

نیشابوری افزود: در زمان حاضر نیز ورزش بوکس زنجان رو به رشد و ترقی بوده و و در برخی از اوزان ورزشکاران قدر و توانمندی را دارد.

این داور بین المللی در حال حاضر به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه قفسه سینه در یک سانحه رانندگی در بیمارستان 'ولیعصر(عج)' زنجان بستری و تحت مداوا قرار دارد.تاريخ : جمعه بیست و ششم خرداد ۱۳۹۱ | 22:27 | نویسنده : علی سلطانی

دو بوكسور قزوینی در مسابقات قهرمانی كشور شانس بالایی برای كسب عنوان دارند

قزوین - رییس هیات بوكس استان قزوین گفت: دو بوكسور نوجوان قزوینی با استعداد بالا و خیره كننده خود در این رشته از شانس بسیار زیادی برای كسب عناوین برتر در مسابقات قهرمانی كشور برخوردار هستند.

دو بوكسور قزوینی در مسابقات قهرمانی كشور شانس بالایی برای كسب عنوان دارند

'حمید عباسی' روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 'امیررضا پور موحد' و 'احسان تركمن' دو بوكسور نوجوان و شایسته قزوینی هستند كه تمرینات خود را هم اكنون با جدیت و به طور مستمر پشت سر می گذارند.

وی با بیان اینكه این دو بوكسور بویژه پورموحد از آینده درخشانی در بوكس برخوردار هستند، اظهاركرد: پرورش استعدادها و قهرمان پروری مهمترین هدف هیات بوكس استان قزوین به شمار می رود.

رییس هیات بوكس استان قزوین یادآور شد: پورموحد و تركمن در مسابقات قهرمانی نوجوانان كشور كه اواخر تابستان امسال برگزار می شود به ترتیب در اوزان 60 و 64 كیلوگرم به مصاف حریفان خود خواهند رفت.

عباسی اظهار كرد: تمرینات تیم بوكس نوجوانان استان قزوین هم اكنون به طور مرتب زیر نظر مربیان این تیم در سالن بوكس مجموعه ورزشی جهان پهلوان تختی قزوین پیگیری می شود.

رییس هیات بوكس استان قزوین در ادامه از حضور 'مجید حاج عباسی' در اردوی آماده سازی تیم ملی بوكس بزرگسالان كشور خبر داد و گفت: حاج عباسی و سایر ملی پوشان كشورمان كه نمایندگان بوكس كشور در المپیك لندن نیز در آن حضور دارند هم اكنون اردوی تمرینی خود را در تهران دنبال می كنند.

وی در پایان اظهار امیدواری كرد با حمایت مسوولین ورزش استان، قزوین همچنان به عنوان یكی از استان های مطرح و استعدادپرور بوكس در كشور مطرح باشد.تاريخ : جمعه بیست و ششم خرداد ۱۳۹۱ | 17:25 | نویسنده : علی سلطانی
نسخه قابل چاپ
-->

تیم بوكس زنجان نباید بخاطر نبود اعتبار از ادامه مسابقات لیگ برتر بازبماند

زنجان - مدیر كل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: تیم بوكس شهرداری زنجان نباید بخاطر نبود اعتبار از ادامه دیدارهای باقی مانده از مسابقات لیگ برتر باز بماند.

تیم بوكس زنجان نباید بخاطر نبود اعتبار از ادامه مسابقات لیگ برتر بازماند

ایرج رحمانی ، روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: عدم حضور تیم بوكس شهرداری زنجان به خاطر بحث مالی به رقابت های لیگ برتر زیبنده ورزش زنجان نیست.

وی اظهار داشت: مسوولان هیات بوكس زنجان باید در این خصوص بهتر عمل می كردند چراكه اعزام این تیم به مسابقات دور برگشت برای دیدار با تیم بوكس فولا غرب كرمانشاه ، به هزینه چندان زیادی نیاز نداشت.

رحمانی ، گفت: این اداره كل هیات را مجاب به حضور تیم بوكس شهرداری زنجان در دیدارهای پایانی ایندوره از رقابت های لیگ برتر بوكس می كند و هزینه اعزام تیم را نیز متقبل می شود و تیم باید هرچه زودتر اعزام شود و نباید زمان را از دست داد.

دبیر هیات بوكس استان زنجان نیز گفت: موضوع فقط بحث اعزام تیم بوكس زنجان برای انجام دیدارهای باقی مانده از رقابتهای لیگ برتر نیست بلكه این هیات با پا پس كشیدن شهرداری زنجان دیگر توان پرداخت حق الزحمه ورزشكاران را ندارد.

امیر بری افزود: هرچند اداره كل ورزش و جوانان استان زنجان از اعزام تیم برای حضور در این رقابت ها از هیات بوكس زنجان حمایت می كند و در جای خود قابل تقدیر و تحسین است ولی هیات طبق قرارداد منعقده ، در پرداخت حق الزحمه بوكسورها با مشكل مواجه شده است.

وی با بیان اینكه شهرداری زنجان نباید در دور پایانی این رقابت ها پشت هیات بوكس زنجان را خالی می كرد ، تصریح كرد: برای رسیدن تیم بوكس زنجان به این مرحله از رقابتهای لیگ برتر مسوولان و ورزشكاران زنجان متحمل زحمات زیادی شده بودند كه متاسفانه با این كار همه تلاش ها به همین سادگی برباد رفت.

بری گفت: در زمان حاضر نیز امكان اعزام تیم بوكس زنجان به كرمانشاه به هیچ وجه وجود ندارد چراكه تمامی معادلات برای دیدار با تیم فولاد غرب كرمانشاه به هم خورده است.تاريخ : جمعه بیست و ششم خرداد ۱۳۹۱ | 17:18 | نویسنده : علی سلطانی

چهارمین مرحله مسابقات لیگ بوكس استان مركزی در زرندیه برگزار می شود

اراك- رییس هیات بوكس استان مركزی گفت: چهارمین مرحله از ششمین دوره مسابقات لیگ بوكس این استان 26 خرداد ماه جاری به میزبانی شهرستان زرندیه برگزار می شود.

چهارمین مرحله مسابقات لیگ بوكس استان مركزی در زرندیه برگزار می شود

'علیرضا عباسی' روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ششمین دوره مسابقات لیگ بوكس استان مركزی با حضور ورزشكارانی از شهرستان های مختلف این استان در گروه سنی الف (نونهالان، نوجوانان و جوانان) و ب شامل (امید و بزرگسال) اول اردیبهشت ماه امسال آغاز شده است.

وی بیان كرد: این مسابقات تا 31 شهریور ماه امسال ادامه دارد كه در جریان آن به تیم ها و نفرات برتر امتیاز تعلق خواهد گرفت و اعضای تیم منتخب استان مركزی از بین ورزشكاران ممتاز انتخاب خواهند شد.

رییس هیات بوكس استان مركزی خاطر نشان كرد: سومین مرحله این مسابقات 12 خرداد ماه به میزبانی خمین برگزار شد كه در پایان تیم های خمین، ساوه و كمیجان به ترتیب با 22، 18 و شش امتیاز اول تا سوم شدند.

عباسی یادآور شد: برگزاری این مسابقات در پیشرفت بوكس شهرستان های استان مركزی و استعداد یابی ورزشكاران نقش بسزایی داردبه گزارش سایت هیت بوکس استان سیستان وبلوچستان شب گذشته حسین ثوری(رئیس هیئت بوکس استان سیستان وبلوچستان ) در جمع ورشکاران و اعضای هیت بوکس در سالن 17شهریور برنامه های سال 91هیئت بوکس استان راتشریح نمودو عنوان کرد با توجه به مسابقات پیش رو و با عنایت به برنامه های مشخص مطرح شده، سال 91، سال سکوی پرتاب تیمهای بوکس استان بسوی موفقیتها خواهد بود وی طی حکمی آقای احمد براهویی مربی ارزنده و مطرح بدنسازی استان را بعنوان مربی بدنساز تیمهای بزرگسالان و جوانان معرفی نمود

تاريخ : جمعه بیست و ششم خرداد ۱۳۹۱ | 17:0 | نویسنده : علی سلطانی

-        هیئت چارت  تشکیلاتی خودرا تکمیل نماید وتقسیم وظایف انجام گیرد نتیجه به اداره کل گزارش شود .

-        هیئت مجمع عمومی سالیانه هیئت برگزار وگزارش به اداره کل ارائه دهد .

-        مراسم تجلیل  از پیشکسوتان برگزار شود واداره هم کمک می نماید .

-        هیئت موظف به برگزاری کلاسهای آموزشی مربیگری وداوری گردید که اداره نیز دراین خصوص همکاری لازم را بعمل می آورد واگرافراد برای برگزاری کلاس به حدنصاب نرسید افراد علاقمند به خارج از استان اعزام شوند .

-        استفاد از مربیان مجرب وتمام پتانسیل موجود در بوکس استان .

-        جلسات ماهیانه برگزار وگزارش مکتوب آن به اداره کل ارسال گردد .

-        کمیته استعداد یابی تشکیل شود ونخبه های این رشته توسط هیئت شناسایی شود .

-        احکام قهرمانی بعداز پایان مسابقات به ورزشکاران اهداء گردد .

-        هیئت موظف گردید نسبت به برگزاری مسابقات دوستانه چندجانبه باشرکت استانهای ههجوار انجام گیرد .

-        موضوع رینگ بوکس آبدانان از طریق اداره کل پیگیری شود

-        تقویم ورزشی سالیانه هیئت ارائه شود .

-        هیئت آخرین قوانین ومقررات مربوط به داوری ومربیگری بصورت جزوه  به شهرستانها ومربیان فعال ارائه گردد .

-        عدم همکاری اداره دهلران باهئیت بوکس شهرستان درمورد وقت تمرین از سوی تربیت بدنی بررسی وحل شود .تاريخ : جمعه بیست و ششم خرداد ۱۳۹۱ | 16:45 | نویسنده : علی سلطانی

خبرگزاری فارس: رئیس هیئت بوکس استان کرمان گفت: هیئت بوکس کرمان در سال 90 موفق به کسب رتبه نهم کشور شد این رتبه در حالی به دست آمده که هیئت در سال 89 عنوان پانزدهمی کشور را کسب کرده بود.

خبرگزاری فارس: هیئت بوکس کرمان رتبه 9 کشور را کسب کرد

عباس عرب‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار در کرمان با اشاره به اقدامات و برنامه‌های انجام گرفته برای پیشرفت و ترقی رشته بوکس در کرمان اظهار داشت: ایجاد اتحاد و همدلی در بین پیشکسوتان و جامعه این رشته از مهم‌ترین اهدافی بود که تا حدود زیادی برایمان دست یافتنی شد.

وی تصریح کرد: با وجود خشن بودن این رشته ورزشی، بوکس رشته‌ای است که درس صبر و استقامت را به یک ورزشکار می‌آموزد.

رئیس هیئت بوکس استان کرمان برگزاری دوره‌های آموزشی و مربیگری را یک لازمه برای افزایش دانش مربیان و داوران بوکس در استان دانست و گفت: در سال جاری نیز برنامه‌های ویژه‌ای برای ارتقای وضعیت هیئت بوکس استان و رونق هرچه بیشتر این رشته در شهرستان‌ها داریم.

عرب‌پور با اشاره به رده‌بندی اخیر فدراسیون بوکس جمهوری اسلامی برای رتبه‌بندی هیئت‌های بوکس استان‌ها عنوان داشت: هیئت بوکس کرمان در سال 90 با صعود شش پله‌ای جایگاه نهم کشور را به خود اختصاص داد، در حالی که این جایگاه در سال 89 پانزدهم کشور بود.تاريخ : جمعه بیست و ششم خرداد ۱۳۹۱ | 16:38 | نویسنده : علی سلطانی
اصفهان - خبرگزاری مهر: دبیر هیئت بوکس استان اصفهان گفت: بوکسور‌های این هیئت از تمام توان خود برای حضوری موثر در رقابتهای بوکس قهرمانی کشور استفاده می‌کنند.

مهدی شفیعی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: به منظور آمادگی مشت‌زنان اصفهانی در رقابتهای بوکس قهرمانی کشور که در تیر و مرداد‌ماه سال جاری برگزار می‌شود، هیئت بوکس استان اصفهان اردوی منتخب رده سنی جوانان و نوجوانان را به زودی برپا می‌کند.

وی بیان اینکه هیئت بوکس استان اصفهان برای پیشبرد اهداف ورزشی خود به مبلغی در حدود 50 میلیون تومان نیاز دارد، تصریح کرد: جلسه بررسی تفاهمنامه مالی بین هیئت بوکس استان اصفهان با اداره کل ورزش و جوانان این استان در تاریخ 16 اردیبهشت‌ماه سال جاری برپا می‌شود.

دبیر هیئت بوکس استان اصفهان در مورد برگزاری دوره‌های آموزشی هیئت بوکس استان اصفهان و برنامه‌های آتی این هیئت با بیان اینکه به احتمال زیاد این دوره‌‌ها را در آینده‌ای نزدیک در مدرسه بوکس اصفهان برگزار می‌کنیم، تاکید کرد: هیئت بوکس استان اصفهان از هر فرصتی برای جذب استعداد‌های ناب ورزشی در رشته بوکس استفاده می‌کند.تاريخ : جمعه بیست و ششم خرداد ۱۳۹۱ | 15:50 | نویسنده : علی سلطانی
سرپرست هیات بوكس البرز :

بوكس البرز با حداقل امكانات در حال فعالیت است

كرج - سرپرست هیات بوكس البرز گفت: بوكس این استان با حداقل امكانات در حال فعالیت است ، امیدوارم مسوولان نگاه بیشتری به این رشته داشته باشند.

بوكس البرز با حداقل امكانات در حال فعالیت است

'هوشنگ امینی' در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در فضای بسیار كوچك و غیر استاندارد به تمرین و آماده سازی مشغولیم و با حداقل امكانات و تجهیزات در حال تلاش برای بوكس هستیم.

وی اظهار داشت: در زمان مدیریت قبلی ورزش استان قرار شد فضای بهتری در اختیار هیات قرار گیرد كه این امر محقق نشد، امیدوارم با قول هایی كه مدیر كل ورزش و جوانان البرز داده بوكس البرز در مسیر پیشرفت بیشتر قرار گیرد.

وی ادامه داد: در سال جاری بیشتر برنامه ریزی ما سرمایه گذاری روی آموزشگاهها است تا بتوانیم در میان مقاطع ابتدایی و راهنمایی استعدادهای خوبی برای بوكس البرز شناسایی و جذب كنیم.

امینی گفت: اكنون بوكس البرز در رده بزرگسالان در جمع 10 تیم برتر كشور است و در رده های نوجوانان نیز در جمع پنج تیم برتر قرار داریم و تلاش می كنیم با كار بیشتر بر روی جوانان در این رده نیز به پیشرفت خوبی برسیم.تاريخ : جمعه بیست و ششم خرداد ۱۳۹۱ | 15:44 | نویسنده : علی سلطانی
رشته المپیکی بوکس در استان اردبیل بعد از انقلاب اسلامی همزمان با اکثر استانهای کشور در سال 1368فعالیت خود را آغاز کرد.در این میان زحمات فراوانی را افراد مختلفی از جمله:
آقای فرزاد حاجی عرب-علیرضا بابازاده-بابک اصلانی-ایوب ارسنجانی-یونس ارسنجانی متحمل شدند.که خدمات فراوانی به این رشته وجوانان استان اردبیل انجام دادند که تنها با نوشتن اسامی مختصری از آنها می توان نامی از آن عزیزان برد که از بنیان گذاران این رشته مهیج بودند ومربیگری و خدمات زیادی را به رشته بوکس انجام دادند.
بعد از فعالیتهای فراوان و تمرینات در زیرزمینهای اجاره ای از طرف تربیت بدنی وقت محلی کوچک در همان محل کنونی اداره تربیت بدنی کل اختصاص به بوکس و تمرینات آن داده شد.
درآن دوره جوانان زیادی از این رشته استقبال نمودند.و مربیان نیز با عشق وعلاقه خاص در این رشته مشغول تمرینات بودند.که در سال 1371 اولین مسابقه بوکس در اردبیل انجام شد.که با استقبال مردم روبرو شد. وبعد از آن،تمرینات نیز بطور مستمر و مداوم انجام یافت که نتیجه آن ورزشکاران خوب وعالی در حد قهرمانی بود.
اسامی نفراتی که در آن دوران ابتدایی اولین مسابقه را انجام دادند.
1-سید علی موسوی
2-فرشید و فرهاد نجاتی
3-بیژن رونقی
4-یونس ارسنجانی
5-علی بابازاده
6-محبوب علیزاده
7-انور وهابی
8-رحیم ملک پور
9-نادر اللّه وردی زاده
10-سید رضا ایمانی
11-ناصر عظیم پور
12-مرحوم اصغردستپیش.
اولین مسابقه با مربیگری استادان:فرزاد حاجی عرب-بابک اصلانی-علی بابزاده.انجام شد.
در آن زمان به دلیل استان نبودن اردبیل،فعلیتهای ورزشی این رشته زیر نظر استان آذربایجان شرقی انجام می شد وهیچ یک از شهرهای کنونی استان اردبیل فعلیت رشته بوکس را نداشتند وبعد از چندین سال کش وقوص بصورت ابتدایی فعال شدند. اما... .
این ها مختصری از فعا لیتهای بوکس در استان اردبیل بود. حرفهای زیادی ماند که انشا اللّه در آینده به آنها خواهیم پرداخت. 

در آخر اگر نامی از نامداران بوکس اردبیل از قلم افتاد از تمامی آنها پوزش می طلبم.ام نام آنها همیشه و همه جا در قلب ما می باشد. تاريخ : جمعه بیست و ششم خرداد ۱۳۹۱ | 14:7 | نویسنده : علی سلطانی

زمان انجام تمرینات هوازی

 

آيا تمرينات هوازي را بايد قبل از تمرينات بدنسازي انجام داد يا بعد از آن؟" اين سوال خيلي از شماست که ديدگاه هاي مختلفي نيز درباره آن نظر داده اند و ممکن است براي کسانيکه که تازه تمرين کردن را شروع کرده اند بي اهميت جلوه کند. اين مسئله هم مثل مسائل ديگر بستگي به اهداف ورزشي افراد مثلاً کاهش وزن، عضله سازي، افزايش قدرت، ورزش قهرماني، ظاهر و امثال آن دارد.

تصميم گرفته ايم که اين مسئله را تاحدي روشن کنيم و تاحد ممکن براي گرفتن بهترين نتيجه راهنماييتان کنيم.

ورزش هوازي

ورزش هاي هوازي به هر ورزش با شدتي که باعث مي شود اکسيژن براي گروه هاي عضلاني اصلي بدن طي يک دوره زماني به طور مداوم تامين شود و فشار و تاکيد بر روي سيستم قلب و عروقي بدن باشد گفته مي شود.

ورزش هوازي ورزشي است که با سرعتي منظم طي مدتي طولاني تر انجام دهيد نه مثل انفجارهاي کوتاه انرژي در تمريناتي مثل دو اينتروال يا وزنه برداري. پياده روي، دو نرم، دو استقامت، شنا و دوچرخه سواري، استفاده از تردميل، دستگاه استپ، اليپتيکال، و دوچرخه ثابت در باشگاه جزء تمرينات هوازي مي باشد. مهمترين منبع سوخت در تمرينات ايروبيک يا هوازي، گلوکز خون، گلوکز ذخيره بدن و چربي ها هستند.

تمرينات با وزنه

برخلاف تمرينات هوازي، تمرينات بدنسازي يا تمرين با وزنه فعاليتي است که با انفجارهاي کوتاه مدت بيهوازي (بدون حضور اکسيژن) انجام مي شود. بي هوازي به اين معنا نيست که ما اکسيژن استغاده نمي کنيم. خير. معناي آن اين است که اين فعاليت با شدتي است که نياز عضلات به اکسيژن بيش از حد نرمال مي شود و درنتيجه محصول متابوليکي مثل لاکتات توليد مي شود و ادامه فعاليت با آن شدت غيرممکن مي شود. مهمترين منبع سوخت بدن در تمرينات قدرتي و بدنسازي گلوکز عضلات و فسفوکراتين مي باشد.

حال که با تفاوت بين تمرينات هوازي و بدنسازي آشنا شديد بايد ببينيم که تمرينات هوازي بايد قبل از تمرينات بدنسازي انجام شود يا پس از آن. وقتي فردي به منظور تمرين پا به داخل باشگاه مي گذارد، تمرينات او مي تواند چند حالت داشته باشد که در زير بررسي مي کنيم.

حالت اول: انجام تمرين هوازي بعد از تمرين بدنسازي

شما وارد باشگاه مي شويد، خودتان را 10 دقيقه روي تردميل گرم مي کنيد اما نمي خواهيد تمرين هوازي زيادي انجام دهيد چون فکر مي کنيد نياز داريد انرژي خود را براي تمرينات بدنسازيتان حفظ کنيد. همچنين شنيده ايد که اگر تمرينات هوازي را بعد از بدنسازي انجام دهيد چربي سوزي بيشتري مي کنيد.

انرژي بيشتري را براي تمرينات با وزنه حفظ مي کند. منطق خوبي به نظر مي رسد اما انجام 40 دقيقه تمرين هوازي با سرعت متوسط لزوماً انرژي شما را تخليه نمي کند که نتوانيد تمرينات بدنسازيتان را خوب انجام دهيد. تا زمانيکه با تغذيه صحيح، ذخيره گلوکز کربوهيدرات بدنتان را بعد از جلسه تمرين هوازيتان حفظ کرده باشيد، بدتان تا 500 گرم گلوکز ذخيره مي کند.

يک جلسه دويدن روي تردميل به مدت 40 دقيقه، برحسب وزن و سرعتتان، چيزي حدود 600 کالري مي سوزاند. بخشي از اين سوخت چربي هاي بدنتان خواهد بود، بخشي از آن گلوکز ذخيره و برخي گلوکز خون. برآورد منطقي مي تواند اين باشد که از کل 400 گرم گلوکز ذخيره اي که بدنتان در ابتداي تمرين موجود دارد، طي اين تمرين چيزي در حدود 80 تا 100 گرم آنرا مي سوزاند. مي بينيد که به اندازه کافي براي تمرينات بدنسازيتان باقي مي ماند.

از اين گذشته اگر بخشي از اين گلوکز ذخيره از دست رفته را با يک نوشيدني ورزشي يا انرژي زا قبل از شروع تمرينات بدنسازيتان جبران کنيد، ذخيره گلوکز بدنتان فقط مقدار کمي از زمانيکه وارد باشگاه شديد کمتر خواهد بود.

چربي بيشتري مي سوزاند. اين يکي واقعاً جالب به نظر مي رسد. ايده پشت اين نظريه اين است که اگر بخشي از ذخيره کربوهيدرات خود، يعني همان گلوکز خون را با انجام تمرينات بدنسازي در ابتداي تمرين خالي کنيد، موقع انجام تمرينات هوازي در فاز چربي سوزي خواهيد بود. شايد از نظر تئوريکي اين منطقي به نظر برسد اما فاز چربي سوزي بدن ساختي بسيار پيچيده و اسرارآميز است که برايش فقط مهم است به طور کل چه ميزان انرژي مصرف کرده باشيد.

نمره حالت اول: خوب به نظر مي رسد اما در واقعيت از 5 نمره فقط 2 نمره به آن تعلق مي گيرد.

حالت دوم: انجام تمرينات هوازي قبل از تمرينات بدنسازي

در اين حالت اول 40 دقيقه تمرين هوازي انجام مي دهيد چون فکر مي کنيد اگر آنرا بگذاريد براي آخر تمرين خيلي خسته خواهيد بود و قادر به انجام آن نخواهيد بود. مي دانيد که اول تمرين چون سرحال تر هستيد انرژي بيشتري مي سوزانيد پس کل انرژي هاي مصرفيتان بيشتر خواهد شد.

پاهايي سرحال تر براي انجام بهتر تمرينات هوازي. اگر تمرينات هوازي را قبل از بدنسازي انجام دهيد، مطمئناً اين قسمت از برنامه تمرينتان را بسيار کارآمدتر انجام خواهيد داد و اين يعني مي توانيد با شدت بيشتر تمرين کنيد و نتيجه بهتري کسب کنيد. سنگين شدن دست ها و پاها پس از تمرينات بدنسازي باعث مي شود نتوانيد خوب از عهده تمرينات هوازي بربياييد.

تمرينات هوازي با شدت متوسط انرژي بيشتري نسبت به يک جلسه بدنسازي يکسان نياز دارد پس اگر مي خواهيد که کالري بيشتري براي کاهش وزن بسوزانيد، انجام تمرين هوازي ضروري است. با انجام دادن اين تمرينات در ابتداي کار، نتيجه تمرينتان را بهتر مي کنيد.

از طرف ديگر، اگر به مسئله سوخت رساني، سوخت رساني دوباره و مصرف مايعات توجه کنيم، خواهيد توانست بعد از اين جلسه تمرين هوازي به راحتي از پس تمرين بدنسازي خود برآييد.

قوي شدن عروق. شايان ذکر است که تمرينات هوازي حتي براي وزنه برداران و بدنسازان حرفه اي هم از ديدگاه سلامتي اهميت زيادي دارد. تمرينات هوازي باعث حفظ قابليت ارتجاعي عروق مي شود که براي سلامت قلبي-عروقي کاملاً لازم است. تحقيقات بسيار نشان داده اند که اين قابليت ارتجاعي در وزنه برداراني که کمتر تمرينات هوازي انجام مي دهند بدتر است.

تحقيقات نشان مي دهد که انجام تمرينات هوازي قبل از تمرينات با وزنه مفيد است.

در يک تحقيق مشخص شد که براي 10 مردي که هر يک از اين تمرينات را داشتند چه اتفاقي افتاد: تمرين فقط استقامتي، فقط دو، تمرين استقامتي-دو، تمرين دو-استقامتي. تمرين استقامتي-دو يعني تمرينات با وزنه قبل از تمرين هوازي انجام شده است و برعکس).

گزارش اين تحقيق به اين صورت بوده است:

1. ميزان بازده انرژي (ميزان کالري مصرف شده) پس از اتمام تمرين براي آنها که تمرينات هوازي را قبل از تمرينات با وزنه انجام دادند بيشتر بود.

2. دويدن پس از تمرينات با وزنه از نظر فيزيولوژيکي بسيار دشوارتر از انجام آن قبل از تمرينات با وزنه بوده است. (اين به مسئه کارايي و ايمني برمي گردد)

3. محققان توصيه کردند که انجام تمرينات هوازي قبل از تمرينات بدنسازي وقتي قرار است هر دو را در يک جلسه تمرين انجام دهيد بهتر است.

البته اين تحقيق گسترده نبوده به همين دليل نتايج آن قابل تعميم نيستند.

نمره حالت دوم: بااينکه شواهد و مدارک هنوز کافي نيست، اما از 5 نمره 4 نمره به آن اختصاص مي دهيم.

تمرينات هوازي عضلاتم را از بين برد

برخي بدنسازان و وزنه برداران تمايل زيادي به انجام تمرينات هوازي ندارند و تصور مي کنند اين تمرينات هورمون هاي کاتابوليکي مثل کورتيزول را توليد مي کند که ذخيره عضلات را بعنوان سوخت بدن استفاده مي کند و درنتيجه در فرايند آنابوليک عضله سازي تداخل ايجاد مي کند.

بااينکه اين موضوع شايسته اين است که در مقاله ديگري درمورد بدنسازي، تغذيه و متابوليسم مفصلاً بحث شود اما پاسخي کوتاه به آن اين است که مي توانيد با تغذيه خوب و کافي قبل، حين و پس از تمرين، عضلاتتان را حفظ کنيد و البته اگر قصد عضله سازي داريد، تمرينات هوازي را هم بايد کمتر از يک ساعت انجام دهيد.

حدود 40 دقيقه تمرين هوازي درکنار تغذيه خوب و کافي به هيچ وجه به عضلات شما آسيب نمي رساند. درواقع، باتوجه به موضوع مورد بحث در اين مقاله، انجام تمرينات بدنسازي پس از تمرينات با وزنه آسيب بيشتري به عضلاتتان مي رساند. فعاليت بعدي شما بلافاصله پس از تمرينات بدنسازي بايد به ارتقاء فضاي آنابوليک يا عضله سازي کمک کند که اينکار فقط از طريق استراحت و خوابيدن ميسر است نه تمرين هوازي.

خلاصه

1. بيشتر تمرين هوازي خود را قبل از تمرينات بدنسازي قرار دهيد.

2. بعد از اتمام تمرينات بدنسازي، بدنتان را سرد کنيد و بعد بلافاصله بر ريکاوري خود تمرکز کنيد و به تمرين بيشتر فکر نکنيد.

3. بهتر است که تمرينات هوازي و بدنسازي خود را به صورت جداگانه در دو جلسه مجزا و در روزهاي مختلف انجام دهيد. البته اينکار زماني بهتر است که هدفتان کاهش وزن نباشد. همچنين مي توانيد جلسات مجزايي را در يک روز انجام دهيد اما لازم است که بين جلسات تمرين حتماً سوخت دوباره به بدنتان برسانيد.

4. اگر هدف اصليتان کاهش وزن است، انجام هر دو تمرين هوازي و بدنسازي در يک روز (البته با انجام تمرينات هوازي قبل از تمرين بدنسازي) باعث مي شود سوخت و ساز بدنتان و درنتيجه کالري سوزي بيشتر شود.

5. اگر هدف اصليتان افزايش قدرت است نه رشد عضلاني و افزايش حجم، بهتر است که تمرينات هوازي و بدنسازيتان را در دو روز جدا انجام دهيد چون بعد از انجام هوازي قادر نخواهيد بود وزنه هاي خيلي سنگين که براي افزايش قدرت لازم است استفاده کنيد.

6. مي توانيد تمرينات بالا و پايين تنه را ميکس کنيد. بعنوان مثال، دويدن روي تردميل را به همراه تمرينات بدنسازي بالاتنه در يک روز و شنا و تمرينات بدنسازي پايين تنه را در روزي ديگر انجام دهيد.

7. خيلي خودتان را درگير اين مسئله نکنيد. هر طور که راحت تر هستيد تمرين کنيد و مطمئن باشيد که مشکلي برايتان ايجاد نخواهد کرد.تاريخ : جمعه بیست و ششم خرداد ۱۳۹۱ | 12:52 | نویسنده : علی سلطانی
ردلاین اولترا REDLINE ULTRA


همانطوركه شركت اپتيموم به توليدپروتئين هاي با كيفيت معروف بوده،شركت vpx
هم به توليد چربي سوز و نوشابه هاي انرژي زا در ميان ورزشكاران مطرح بوده و هست. رد لاين اولترا هاردكور قويترين چربي سوز اين شركت بوده،ال
بته اين محصول در ميان چربي سوز هاي ديگر شركت هاي توليد كننده مكمل هم چربي سوزي قدرتمند محصوب ميشود.علت قوي بودن اين مكمل وجود دوز بالايي از تحريك كننده هاي چربي هاي بدن براي تبديل به انرزي و همچنين 3 مرحله اي بودن جذب اين مواد بوده. محتواي داخل كپسول هاي چربي سوز ردلاين به صورت مايه و زرات آبي و سياه رنگ بوده كه در 3 فاز مختلف جذب بدن ميشوند.فاز اول مواد داخل كپسول كه به صورت مايع هستند به سرعت جذب بدن شده و باعث ميشوند بلافاصله بعد از مصرف مكمل ،روند چربي سوزي در بدن به بالا ترين مرحله خود برسد.براي تثبيت اين شرايط تكه هاي سياه رنگ داخل كپسول به آهستگي شروع به شكسته شدن و فعاليت خود ميكنند .در آخر تكه هاي آبي رنگ كه ساختاري سخت تر از تكه هاي سياه رنگ دارند،شروع به شكسته شدن و ورود به جريان چربي سوزي ميكنند.تكه هاي آبي رنگ كه فاز سوم چربي سوزي ميباشند تا 3 ساعت روند چربي سوزي را در اوج خود نگه داشته كه در ميان چربي سوزها بي نطير است.در كل اين مكل سريعتر اثر كرده و تاثيري طولاني تر نسبت به چربي سوز هاي ديگر دارد. به دليل دوز بالاي مواد محرك در اين محصول مصرف اين چربي سوز براي افرادي كه تا به حال تجربه استفاده از چربي سوز هارا نداشته اند توصيه نميشود.

redline vpx چربي سوز ردلاين وي پي ايكس ،چربي سوزي در 3 فاز چربي سوز قوي،مكمل كاهش وزن افزايش انرژي حين تمرينات و مسابقات ،افزايش قدرت و سرعت تسريع در شدت يافتن متابوليزم چربي ها پيشگيري از انباشت بافت چربي در اطراف شكم كنترل كننده اشتها سركوب حس پرخوري انجام تمرينات بيشتر و سنگينتر با تبذيل كردن چربي ها به سوخت عضلات


تاريخ : جمعه بیست و ششم خرداد ۱۳۹۱ | 12:45 | نویسنده : علی سلطانی
راهنمای استفاده از تردمیل

تردمیل یکی از محبوب ترین وسیله های هر باشگاه ورزشی به حساب می آید. استفاده از آن با اینکه سخت نیست اما خیلی ها به درستی از آن استقاده نمی کنند. یادگرفتن نحوه استفاده صحیح از تردمیل کمک میکند که تمرینی مفیدتر و ایمن تر داشته باشید.

1. با صفحه کنترل تردمیل آشنا شوید.
از مربی باشگاه بخواهید که آموزش های ابتدایی درمورد صفحه کنترل را در اختیارتان قرار دهد یا قبل از روشن کردن دستگاه دستورالعمل نوشته شده روی آن را مطالعه کنید. اکثر تردمیل ها ویژگی های یکسانی دارند که شامل دکمه استارت و استاپ، دکمه ها مخصوص انتخاب برنامه، دکمه های مخصوص سرعت و شیب و همچنین دکمه مخصوص تنظیم وزن می شود.

2. با ویژگی های ایمنی دستگاه آشنا شوید.
یاد بگیرید که دکمه توقف اضطراری دستگاه کجا قرار دارد. این دکمه معمولاً یک دکمه بزرگ قرمز رنگ در وسط کنسول دستگاه می باشد.
3. سرعت دستگاه را کنترل کنید.
قبل از اینکه برای اولین بار روی دستگاه بپرید و دکمه استارت را بزنید، روی تردمیل ایستاده و پاهایتان را به جای اینکه روی نوار وسط بگذارید روی ریل های کناری دستگاه قرار دهید. برنامه منوآل را انتخاب کرده و برای شروع سرعتتان را بین 2 تا 3 MHP تنظیم کنید.
4. آرام شروع کنید.
برای شروع راه رفتن روی تردمیل، معمولاً برای افراد مبتدی راحت تر است که دستهایشان را از دستگیره های کناری دستگاه بگیرند و با سرعت تردیمل پیش بروند. وقتی به یک سرعت مشخص عادت کردید دستگیره ها را رها کنید و عادی راه بروید.


5. به راه رفتنتان عادت کنید.
راه رفتن را با یک سرعت کم که برایتان راحت باشد شروع کنید، مثلاً 2 MPH. سرتان را بالا بگیرید و درست وسط نوار تردمیل راه بروید.
6. سرعت مناسب خودتان را پیدا کنید.
یک سرعت مناسب برای خود پیدا کنید. چند دقیقه اول را حتما با سرعت کم بدنتان را گرم کنید و سپس آرام آرام سرعت دستگاه را بالا ببرید.

7. یک برنامه انتخاب کنید.
اگر یکی از برنامه های خود دستگاه را انتخاب کنید، دستگاه همه مراحل گرم کردن، تمرین و سرد کردن را برایتان تنظیم می کند. این روش برای افراد مبتدی بهتر است.

8. دویدن را امتحان کنید.
وقتی به راه رفتن روی دستگاه عادت کردید، شروع به دویدن نرم روی آن کنید و بعد دویدن های سریعتر را امتحان کنید. اینکار نیاز به تمرین دارد. ممکن است چند مرتبه اول کمی احساس سرگیجه کنید به همین خاطر باید مراقب باشید.

9. وقتی به دستگاه عادت کردید دیگر دستگیره ها را نگیرید.
بزرگترین اشتباهی که افراد در استفاده از تردمیل مرتکب می شوند نگه داشتن دستگیره های موقع راه رفتن یا دویدن است. نگه داشتن دستگیره ها مشکلات مختلفی را می تواند به دنبال داشته باشد:

· کم کردن شدت تمرین (سوزاندن کالری های کمتر و پایین آمدن فواید هوازی تمرین)

· فرم و وضعیت نادرست بدن

· افزایش ریسک کشش عصلانی

· کاهش هماهنگی و تعادل
· کاهش توانایی تنظیم طبیعی وضعیت بدن
10. از شیب استفاده کنید.
برای بالاتر بردن شدت تمرین بدون بالا بردن سرعت، شیب دستگاه را زیاد کنید. باز هم می گوییم، در مواقعی که از شیب استفاده می کنید هم دستگیره های دستگاه را نگیرید چون انجام اینکار روی سطح شیبدار باعث می شود که بدن کمی به سمت عقب خم شود.

11. تردمیل را متوقف کنید.
نگه داشتن و متوقف کردن تردمیل در حال حرکت چند راه دارد:

· کاهش سرعت (بااستفاده از صفحه کنترل) تا جاییکه نوار دستگاه متوقف شود.

· زدن دکمه بزرگ قرمز رنگ که سرعت را سریعاً کاهش می دهد.

· مکث کردن گذاشتن پاها در دو ریل کناری تردمیل و خاموش کردن دستگاه.
برای افراد مبتدی دو روش اول توصیه می شود. روش سوم نیاز به کمی هماهنگی و تمرین دارد.


تاريخ : پنجشنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۱ | 23:39 | نویسنده : علی سلطانی
نایب رئیس هیئت بوکس چهارمحال و بختیاری خبر داد
نخستین لیگ بوکس چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود

خبرگزاری فارس: نایب رئیس هیئت بوکس چهارمحال و بختیاری از برگزاری مسابقات لیگ بوکس برای نخستین بار در این استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: نخستین لیگ بوکس چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود

کیومرث فرهادی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد اظهار داشت: در راستای بالا بردن هرچه بیشتر سطح ورزش بوکس، مسابقات لیگ بوکس برای نخستین بار در این استان برگزار می‌شود.

وی برگزاری مسابقات انتخابی نوجوانان را از دیگر برنامه‌های این هیئت عنوان کرد و افزود: با برگزاری این مسابقات که دهم تیر ماه برگزار خواهد شد، اعضای تیم نوجوانان این استان برای حضور در مسابقات قهرمانی کشور مشخص و معرفی خواهند شد.

وی افزود: مسابقات قهرمانی بوکس کشور شانزدهم تیر ماه سال جاری با حضور نمایندگانی از استان‌های کشور برگزار می‌شود.

فرهادی همچنین از برگزاری مسابقات انتخابی تیم جوانان این استان برای حضور در مسابقات قهرمانی کشور خبر داد و گفت: این مسابقات نیز 29 خرداد ماه سال جاری برگزار و اعضای تیم جوانان بوکس این استان برای شرکت در مسابقات قهرمانی کشور که هفته اول تیرماه برگزار می‌شود، انتخاب خواهند شد.

وی سطح ورزش بوکس در این استان را مطلوب ارزیابی و خاطرنشان کرد: ورزش بوکس در چهارمحال و بختیاری از سطح و شرایط خوبی برخوردار است و در چهار سال اخیر تیم این استان همواره جزو پنج تیم برتر کشور بوده است.

به گفته وی، حضور بوکسورهایی همچون بهرام غفاری، یوسف رسول‌زاده و سجاد صیادی‌پور در تیم ملی گواهی بر این مطلب است.

نایب رئیس هیئت بوکس چهارمحال و بختیاری از کمبود اعتبار و مشکلات مالی به عنوان مهم‎ترین مسئله و مشکل در این هیئت یاد کرد و افزود: وجود مشکلات مالی سبب شد تا با وجود کسب امتیاز لیگ برتر نتوانیم در مسابقات این لیگ شرکت کنیم.

وی اضافه کرد: با توجه به همین مشکلات مالی و نداشتن تیم در لیگ برتر بوکس کشور، هشت بوکسور این استان در قالب تیم‌های دیگر در مسابقات لیگ برتر به روی رینگ می‌روند.تاريخ : پنجشنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۱ | 23:37 | نویسنده : علی سلطانی
برترین‌های مسابقات انتخابی بوکس جوانان قم معرفی شدند

خبرگزاری فارس: پیکارهای انتخابی تیم رده سنی جوانان بوکس قم برای حضور در مسابقات قهرمانی کشور با معرفی افراد برتر اوزان مختلف به کار خود پایان داد.

خبرگزاری فارس: برترین‌های مسابقات انتخابی بوکس جوانان قم معرفی شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از قم خانه بوکس مجموعه ورزشی راحله منطقه نیروگاه قم امروز میزبان برگزاری آخرین رقابت‌ها در اوزان مختلف پیکارهای انتخابی تیم بوکس رده سنی جوانان استان قم بود تا برترین‌ها برای عضویت در تیم منتخب استان معرفی شوند.

در حالی بوکسورهای جوان قم کمتر از یک ماه دیگر مسابقات بوکس قهرمانی رده سنی جوانان کشور را در پیش دارند، که رقابت‌های انتخابی در هشت وزن برگزار شد و در نهایت برترین‌ها به عضویت تیم هیئت بوکس قم در مسابقات قهرمانی جوانان کشور درآمدند.

نفرات قهرمان این دوره از رقابت‌های بوکس رده سنی جوانان استان قم در حالی مشخص شدند که بوکسورهای جوان شرکت‌کننده در این دوره از پیکارها در اوزان منهای 49، 52، 56،60، 64، 69، 75 و به اضافه 91 کیلوگرم با یکدیگر به رقابت پرداختند و در نهایت برترین‌های هر وزن جواز حضور در تیم هیئت بوکس استان قم را به دست آوردند.

قهرمانان بوکس انتخابی رده سنی جوانان قم در حالی معرفی شدند که در وزن 49 کیلوگرم‌ هادی خدابنده‌لو با عبور از سد تمام رقبا در جایگاه نخست این وزن قرار گرفت تا برترین بوکسور این وزن برای عضویت در تیم منتخب جوانان قم لقب بگیرد.

در وزن 52 کیلوگرم محمد مردی ملی‌پوش بوکس استان قم که در حال حاضر در اردوی تیم ملی بوکس جوانان نیز قرار دارد، با توجه به روحیه و انگیزه بسیار بالایی که برای عضویت در تیم ملی دارد از سد رقبا گذشت و نفر اول این وزن شد.

در وزن 56 کیلوگرم عنوان نخست و مقام قهرمانی پیکارهای انتخابی بوکس رده سنی جوانان قم، حمید عرب‌خانی با قدرت از سد رقبا گذشت و موفق به کسب عنوان قهرمانی شد در حالی که در وزن 60 کیلوگرم میثم کردنوکر بوکسور ملی‌پوش قم در تیم‌های ملی نوجوانان و جوانان به مقام نخست دست یافت و به عضویت تیم هیئت بوکس قم درآمد.

همچنین در وزن 69 کیلوگرم مسابقات انتخابی بوکس رده سنی جوانان قم نیز مسابقات جذابی بین مدعیان برگزار شد که در نهایت‌ هادی قربانی در جایگاه نخست ایستاد، در حالی که در وزن 75 کیلوگرم مقام قهرمانی به مهدی پاپی رسید.

آخرین رقابت‌ها در مسابقات انتخابی تیم بوکس رده سنی جوانان استان قم در خانه بوکس مجموعه ورزشی راحله قم در وزن به اضافه 91 کیلوگرم برگزار شد که در این وزن‌ هاشم کلهر مدال‌آور بوکس قم از مسابقات نوجوانان کشور در سال 90 به مقام نخست رسید تا بدین ترتیب آخرین بوکسور قمی برای حضور در پیکارهای بوکس قهرمانی رده سنی جوانان کشور باشد.

مسابقات بوکس قهرمانی رده سنی جوانان کشور در تیرماه سال جاری به میزبانی هیئت بوکس استان قم برگزار می‌شود.تاريخ : پنجشنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۱ | 23:35 | نویسنده : علی سلطانی
دبیر اجرایی هیئت بوکس مازندران:
بهشهر میزبان مسابقات بوکس مازندران شد

خبرگزاری فارس: دبیر اجرایی هیئت بوکس استان مازندران گفت: پایان هفته جاری، مسابقات بوکس قهرمانی استان مازندران در بهشهر برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: بهشهر میزبان مسابقات بوکس مازندران شد

کوروش ابراهیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بهشهر از برگزاری مسابقات بوکس استان انتخابی قهرمانی کشور در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری خبر داد.

دبیر اجرایی هیئت بوکس استان مازندران با بیان اینکه این مسابقات با حضور نخبگان بوکس استان برگزار می‌شود، اظهار داشت: شهرستان بهشهر هم یکی از مدعیان جدی مسابقات قهرمانی استان و کشور در این رشته ورزشی است.

 

وی عنوان کرد: مهدی بابلی قهرمان 81 کیلوگرم کشور و رضا رضاپور قهرمان نوجوانان استان مازندران از سرمایه‌های بوکس بهشهر هستند.

رئیس هیئت بوکس شهرستان بهشهر متذکر شد: مسابقات بوکس قهرمانی استان 24 و 25 خرداد در سالن تختی بهشهر برگزار می‌شود.

دبیر اجرایی هیئت بوکس استان مازندران در پایان اذعان داشت: منتخبان این رقابت‌ها به مسابقات قهرمانی کشور در قم، اعزام می‌شوند.     با کسب رای اکثریت مجمع بوکس
قبایی‌زاده رئیس هیئت بوکس کهگیلویه و بویراحمد شد

خبرگزاری فارس: با کسب رای اکثریت مجمع بوکس این استان، حمید قبایی‌زاده رئیس هیئت بوکس کهگیلویه و بویراحمد شد.

خبرگزاری فارس: قبایی‌زاده رئیس هیئت بوکس کهگیلویه و بویراحمد شد

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج به نقل از روابط عمومی ورزش و جوانان این استان، در مجمع انتخابات ریاست هیئت بوکس استان کهگیلویه و بویراحمد حمید قبایی‌زاده با کسب 15 رای برای مدت چهار سال رئیس این هیئت شد.

بر پایه این گزارش، در جلسه مجمع هیئت بوکس استان که به ریاست سیدجواد خاضع مدیرکل ورزش و جوانان این استان و اعضای مجمع در محل سالن جلسات اداره‌کل ورزش و جوانان استان برگزار گردید، مدیرکل ورزش و جوانان استان طی سخنانی ضمن خیرمقدم به شرکت‌کنندگان در این جلسه اظهار داشت: ورزشکاران استان دارای استعدادهای درخشان هستند و ما باید از این استعدادها در راستای توسعه ورزش استان برای رسیدن به مقام‌های کشور استفاده کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان حمایت بیشتر از هیئت‌های ورزشی را سرلوحه کار اداره‌کل ورزش و جوانان استان دانست و بر تعامل بیشتر هیئت بوکس با شهرستان‌ها و فدراسیون تاکید کرد.

وی از حضور 44 هیئت فعال ورزشی در سطح استان خبر داد و نبود امکانات ورزشی و اسپانسر را مهم‌ترین مشکلات هیئت‌ها در استان برشمرد.

مدیرکل ورزش و جوانان این استان حفظ قهرمانی را مشکل‌تر از کسب عنوان قهرمانی ذکر نمود و از ورزشکاران خواست در راستای حفظ ارزش‌های دینی تلاش کنند.

خاضع از وارد شدن خیرین در عرصه ورزش استان خبر داد و افزود: تلاش می‌کنیم افرادی را وارد ورزش استان کنیم تا با حمایت از ورزش به عنوان اسپانسر زمینه رشد ورزشکاران استان را فراهم سازیم.

در این نشست حمید قبایی‌زاده تنها کاندیدای تصدی هیئت بوکس استان در این جلسه به تشریح برنامه‌های خود پرداخت و اظهار داشت: در شش ماهه گذشته که به عنوان سرپرست در این هیئت مشغول فعالیت بوده کلاس‌های توجیهی و آموزشی در سطح استان برگزار شده که مهم‌ترین آن برگزاری کلاس ارتقای داوری بوده است.

وی برگزاری مسابقات لیگ بوکس استان تحت عنوان یادواره سرداران یک هزار و 800 شهید استان را یکی از کارهای خوب و تاثیر‌گذار در جهت رشد و شناخت استعدادهای ورزشکاران بوکس ذکر نمود و از فعال شدن شش هیئت بوکس در استان در شش ماهه گذشته خبر داد.

قبایی‌زاده تعامل خوب این هیئت با فدراسیون، برگزاری کلاس‌های مربیگری و داوری در استان و ارتقا بخشیدن به جایگاه ورزشکاران استان در سطح کشور و حضوری فعال در عرصه مسابقات و کسب عناوین قهرمانی و حضور ورزشکاران این رشته ورزشی در تیم‌های ملی و برگزاری منظم مسابقات استانی را از مهم‌ترین اهداف خود در این هیئت برشمرد و از مسئولان استانی و کشوری خواستار حمایت بیشتر از این هیئت شد.

در پایان رای‌گیری صورت پذیرفت و حمید قبایی‌زاده با کسب 15 رای برای مدت چهار سال به عنوان رئیس هیئت بوکس استان انتخاب شد.تاريخ : پنجشنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۱ | 23:26 | نویسنده : علی سلطانی
سرپرست هیئت بوکس خراسان‌رضوی:
بوکس خراسان‌رضوی جان تازه‌ای می‌گیرد

خبرگزاری فارس: سرپرست هیئت بوکس خراسان‌رضوی از فدراسیون خواست به بوکس استان کمک کند تا جان تازه‌ای برای حیات دوباره بگیرد.

خبرگزاری فارس: بوکس خراسان‌رضوی جان تازه‌ای می‌گیرد

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل ورزش و جوانان خراسان‌رضوی، قدیر توانا با اشاره به این مطلب اظهار کرد: از زمان شروع به کار در هیئت به عنوان سرپرست تمام سعی خود را کرده‌ام تا از تمام ظرفیت‌های بوکس استان در راستای افزایش و ارتقای این ورزش استفاده کنم.

توانا افزود: نبود مدیریت منسجم و برنامه‌ریز عامل اصلی عقب افتادگی ورزش بوکس در استان است.

وی یادآور شد: از موقعی که در سمت سرپرستی هیئت قرار گرفتم از تمام افرادی که می‌توانستند برای ورزش بوکس استان دلسوزانه فعالیت کنند دعوت به همکاری کرده‌ام.

وی با اشاره به جذابیت این ورزش برای قشر جوان گفت: باید اختلاف‌ها و تفاوت سلایق را کنار گذاشت و به بوکس فکر کرد؛ چون تنها با در کنار هم بودن و متحد شدن ورزش بوکس استان پیشرفت می‌‌کند.

این داور بین‌المللی استان در ادامه با اشاره به اهمیت نقش باشگاه‌های بوکس در ترویج این ورزش در بین جامعه گفت: متاسفانه به علت ناملایمتی‌های که از طرف بعضی از مسئولان هیئت‌های قبلی صورت پذیرفته است هیچ باشگاهی در سطح شهر مشهد در این رشته ورزشی فعالیت نمی‌کرد ولی اکنون بعد از گذشت 15 روز از شروع فعالیت هیئت جدید با همکاری بعضی باشگاه‌ها، 6 باشگاه فعالیت خود را در این عرصه آغاز کرده‌اند.

وی نبود رینگ استاندارد را یکی از مهم‌ترین معضلات ورزش بوکس استان ارزیابی کرد و گفت: از اداره‌کل ورزش و جوانان و فدراسیون بوکس می‌خواهم در تجهیز کردن سالن‌های ورزشی شهرستان‌ها و سالن شهید بهشتی مشهد کمک کنند چون ورزش بوکس نیازمند جان گرفتن دوباره است.

توانا راه‌اندازی لیگ استان را نیازمند ساخت زیربناهای این ورزش در تمام شهرستان‌های خراسان‌رضوی اعلام و اظهار کرد: از زمان شروع به کار هیئت جدید هفت هیئت در شهرستان‌های تربت‌حیدریه، تربت‌جام، تایباد، نیشابور، قوچان، چناران و کاشمر فعال شده‌اند؛ ولی این فعالیت‌ها بدون داشتن امکانات مناسب ورزشی چندان حاصل خوبی ندارد.

وی افزود: راه‌اندازی لیگ استان و شرکت در لیگ کشور نیازمند فراهم ساختن زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری مناسب است که امیدواریم با جذب اسپانسر بتوانیم هزینه‌های لازم برای شرکت در مسابقات را تامین کنیم.

وی وضعیت داوری استان در رشته بوکس را در حال سکون دانست و گفت: به دلیل نبود حمایت‌های لازم بعضی از هیئت‌های قبل، از داوران، فعالیت این قشر به سکون و درجا زدن رفته است که امیدواریم با برگزاری کلاس‌های داوری در استان بتوانیم جایگاه داوران خراسانی را به جایگاه واقعی خود در کشور بازگردانیم.

سرپرست هیئت بوکس خراسان رضوی همچنین از مدیرکل ورزش و جوانان استان خواست تا مکانی را به عنوان خانه بوکس در اختیار این هیئت قرار دهد.تاريخ : پنجشنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۱ | 22:49 | نویسنده : علی سلطانی


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ورزش هرمزگان به نقل از "رزم نیوز"، در سالهای اخیر ورزش استان هرمزگان جهش های خوبی داشته که دراین راستا برخی مجموعه های صنعتی (دولتی یا خصوصی ) سرمایه گذاری نسبتا قابل توجهی در بخش ورزش داشته اند. در شرایطی که انتظار می رود پالایشگاه بندرعباس نیز در این مسیر گام بردارد، متاسفانه شواهد موجود حکایت از این دارد که متولیان ورزش این تشکیلات چندان توجهی به مقوله ورزش ندارند که این مشکل به ویژه در مورد رشته بوکس به شکل حادتر دیده می شود.

" کورش ملایی " قهرمان اسبق بوکس آسیا از جمله کسانی است که دلش برای ورزش پالایشگاه بندرعباس می سوزد و معتقد است با توجه به امکانات مناسب این مجموعه، می توان عملکرد بهتری در ورزش استان و حتی کل کشورداشت.

وی به "رزم آور" گفت: درپالایشگاه بندرعباس امکانات زیادی وجود دارد و از رینگ گرفته تا سالن و استخرهمه گونه تجهیزات در اختیار این مجموعه است، اما متاسفانه آقایان بوکس را بدون فایده می دانند و بدون دلیل فعالیت این ورزش المپیکی را متوقف کرده اند.

وی افزود: باید خدمت این دوستان گفت اگر بوکس دارای مشکل است، پس چرا فدراسیون دارد و چرا ورزشکاران کشورمان در دوره های گذشته المپیک جضور داشته اند و اخیرا نیز چهار سهمیه ارزشمند برای بوکس ایران به ارمغان آمده است؟

بوکسور پیشین تیم ملی که سابقه حضور در المپیک 1996 آتلانتا را نیز در کارنامه دارد، ادامه داد: به نظرم مشکل از ورزش بوکس نیست، بلکه این مسئولان ورزش پالایشگاه هستند که بدون هیچ سابقه ورزشی صاحب مسئولیت شده اند. کدامیک از این آقایان در ورزش بوده و عرق ریخته اند؟

ملایی در پایان یاد آور شد: در شرایطی که بوکس درسایر پالایشگاهها از جمله پالایشگاه آبادان فعال است و ورزشکارانشان موفقیتهای خوبی نیز در استان و حتی کشور کسب کرده و می کنند، اما در پالایشگاه بندرعباس بوکس اصلا فعال نیست و این به دلیل حضور مسئولانی است که این ورزش را نه تنها در سطح پالایشگاه بلکه در عرصه استان نابود کرده و تیشه به ریشه آن می زنند.تاريخ : پنجشنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۱ | 22:28 | نویسنده : علی سلطانی

خبرگزاری فارس: رئیس هیئت بوکس آذربایجان‌غربی گفت: مسابقات قهرمانی بوکس جوانان استان

 به میزبانی هیئت بوکس استان برگزار می‌شود.

اسماعیل مهدی‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: مسابقات بوکس

قهرمانی جوانان استان متولدان 72 تا 74 در 25 خرداد سال جاری و به میزبانی هیئت بوکس استان

 در ارومیه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت استعدادیابی در رشته‌های ورزشی افزود: به این منظور برنامه‌های استان با

موضوع استعدادیابی تقویم ورزشی امسال بسیار پربارتر است.

رئیس هیئت بوکس آذربایجان‌غربی تصریح کرد: برگزاری مسابقات قهرمانی کشور در استان،

 اردوهای تیم ملی و مسابقات چهارجانبه و پنج‌جانبه بین‌المللی به میزبانی هیئت بوکس استان از

مهم‌ترین برنامه‌های تقویم ورزشی است.

مهدی‌زاده گفت: برگزاری مسابقات در دانشگاه‌های غیرانتفاعی استان، راه‌اندازی تیم نونهالان و

نوجوانان و اعزام آن‌ها به مسابقات و برگزاری لیگ استانی و کشوری در راستای استعدادیابی از

نفرات برتر است.

رئیس هیئت بوکس آذربایجان‌غربی ادامه داد: کارشناسان استعدادیاب باید توانایی تشخیص

 ورزشکاران مستعد در سنین پایین‌، پیش‌بینی رشد و تکامل جسمانی ورزشکار، کسب ضمانت

جهت حمایت‌های پس از فرایند،‌ استعدادیابی از والدین، مربیان، فدراسیون‌های ورزشی و

 سازمان ورزش کشور، حفظ و ایجاد انگیزه جهت شرکت ورزشکار مستعد در رشته ورزشی

 مورد نظر و  گسترش و ارتقای سطح علمی مربیان که با ورزشکاران مستعد تمرین می‌کنند.

وی گفت: استعدادیابی ورزشی راهی منطقی، کوتاه و مقرون به صرفه برای حضور موفقیت‌آمیز

ورزشکاران در صحنه‌های بین‌المللی است که برای این منظور نیاز به شناسایی و انتخاب افراد با

 استعدادی است که شرایط لازم جسمانی، مهارتی و رفتاری برای موفقیت در ورزش خاص را

داشته باشند.

وی با بیان اینکه برگزاری مسابقات در استان نیاز به حمایت‌های مالی مسئولان دارد، ادامه داد:

 سال گذشته مسابقات شمس که قرار بود به میزبانی شهرستان خوی برگزار شود به دلیل نداشتن

حمایت‌های مالی برگزار نشد.

رئیس هیئت بوکس آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: در تقویم امسال پایه‌ریزی نونهالان به منظور

 اعزام به مسابقات با هدف استعدادیابی مهم است.تاريخ : پنجشنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۱ | 16:21 | نویسنده : علی سلطانی
اعضاي کنفدراسيون آسيا با پيشنهاد نماينده آيبا مبني بر دنبال کردن بوکس حرفه اي مخالفت کردند.

به گزارش خبرگزاری ورزش ایران (ایپنا)، جلسه کنفدراسيون بوکس آسيا با حضور نماينده فدراسيون بين المللي بوکس در شهر آستانه قزاقستان برگزار شد.

در اين نشست نماينده آيبا پشنهاد داد تا فدراسيونهاي آسيايي به بوکس حرفه اي نيز روي آورده و در اين زمينه فعاليت داشته باشند که اين موضوع با مخالفت اعضاي کنفدراسيون آسيا مواجه شد. احمد ناطق نوري رييس فدراسيون ايران در اين نشست حضور داشت.تاريخ : پنجشنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۱ | 15:44 | نویسنده : علی سلطانی

ال- كارنتين چيست؟

ال-كارنتين در بدن از اسيد آمينه هاي ليزين و متيومين درست مي شود.اين ماده سوخت چربي را در بدن از طريق انتقال آن به ميتوكندري افزايش مي دهد تا بسوزد و تبديل به انرژي شود. اين ماده در شكلهاي مختلف موجود مي باشد مانند پروپنيل ال- كارنتين و استيل ال-كارنتين موجود است. پروپنيل ال- كارنتين با افزايش متابوليسم از ايسكمي در قلب مي تواند جلوگيري كند و استيل كارنتين را براي جلوگيري از بيماري آلزايمر پيشنهاد ميشود .ال- كارنتين همچنين از طريق افزايش كلسترول خوبHDL و كاهش تري گليسريد به سلامت قلب كمك مي كند

ال-كارنتين به طور طبيعي در آووكادو ، شير مادر، فراوردهاي لبني، گوشت قرمز ، فراوردهاي سوياي تخمير شده وجود دارد. كمبود اين ماده در بدن مي تواند موجب گرفتگي و خستگي عضلات و يا كاهش قند خون شود.

عملكرد اين ماده در بدن:

 

 

ارتقاء رشد و تكامل

درمان بعضي از انواع بيماريهاي قلبي

گفته شده اين ماده از به وجود آمدن بيماريهاي عضلاني جلوگيري مي كند.

كمك به ساخت عضلات

احتمالا جلوگيري از بيماري كبدي

احتمالا جلوگيري از بروز ديابت

احتمالا جلوگيري از بيماريهاي كليوي

به عنوان يك عامل كمك كننده در رژيم هاي لاغري مي تواند احساس گرسنگي و ضعف را كاهش دهد.تاريخ : پنجشنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۱ | 14:49 | نویسنده : علی سلطانی
 اثرات ورزش بر قلب

بی تحرکی یکی از عوامل خطرزا اصلی بروز بیماری قلبی است. اما، ورزش بر بهبود سلامت قلب کمک می کند. و می تواند برخی عوامل خطرزا بروز بیماری قلبی را معکوس کند. قلب ، مانند تمام ماهیچه ها ، در نتیجه انجام ورزش قوی تر و بزرگتر می شود در نتیجه با هر ضربه خون بیشتری را می تواند به بدن پمپ کند و سطح حداکثر خود را در صورت نیاز با فشار کمتری حفظ کند. همچنین سرعت ضربان قلب در حال استراحت افرادی که ورزش می کنند آهسته است چون تلاش کمتری برای پمپ کردن خون لازم است.

 فردی که اغلب اوقات و با شدت ورزش می کند، کمترین احتمال خطر دچار شدن به بیماری قلبی را دارد، اما هر میزان ورزش مفید است. مطالعات ، پیوسته نشان می دهند که ورزش های سبک تا معتدل حتی در افراد مبتلا به بیماری قلبی مفید هستند. اما توجه داشته باشید که فرد مبتلا به بیماری قلبی یا در معرض عوامل خطرزای قلبی باید قبل از آغاز یک برنامه ورزشی نظر پزشک را جویا شود.

قلب اندام عضلانی بزرگی است که خون را به سرتاسر بدن پمپ می کند. دریچه های داخل قلب باز و بسته می شوند. این کار میزان خون ورودی یا خروجی از قلب را کنترل می کند.

                                  اثرات ورزش بر بیماری قلبی و کلسترول

ورزش دارای اثراتی است که برای قلب و جریان خون مفید می باشد. این فواید شامل بهبود سطوح کلسترول و چربی، کاهش تورم در شریان ها، کمک به برنامه های کاهش وزن، کمک به انعطاف پذیر و باز ماندن رگ های خونی می باشند. مطالعات پیوسته نشان می دهند که فعالیت بدنی و اجتناب از مصرف غذاهای چرب  موفق ترین روش های رسیدن به  سطوح سلامت قلب و حفظ آن، تناسب اندام و وزن است.

انجمن قلب آمریکا توصیه می کند که افراد ورزش با شدت معتدل را به مدت حداقل 30 دقیقه در اکثر روزهای هفته انجام دهند. این توصیه از دستورالعمل های ورزشی مشابه منتشر شده بوسیله مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری، و دانشکده پزشکی ورزش آمریکا پشتیبانی می کند.

بیماری سرخرگ کرونری

 افرادی که سبک زندگی فعالی را دنبال می کنند 45% خطر توسعه بیماری قلبی کمتری را نسبت به افراد بی تحرک دارند. کارشناسان در تلاش بوده اند تا مشخص کنند چه میزان ورزش برای ایجاد فواید قلب لازم است. تغییرات مفید در سطوح کلسترول و چربی، شامل سطوح LDL پایین تر ( کلسترول "بد ") ، حتی زمانی هم که افراد میزان های اندکی از ورزش با شدت معتدل یا شدید، نظیر 12 مایل در هفته پیاده روی، یا دو آرام انجام داده اند رخ می دهد. اما برای تغییر قابل توجه سطوح کلسترول، بویژه افزایش HDL ( کلسترول" خوب") ورزش شدید بیشتری لازم است. نمونه این نوع برنامه شدید دو آرام در حدود 20 مایل در هفته است. فواید آن حتی با کاهش وزن مختصر رخ می دهد، که نشان می دهد افراد دارای اضافه وزن برای کاستن از وزن شان مشکل دارند هنوز هم می توانند با انجام ورزش به فواید قابل توجه آن برای قلب دست یابند.

برخی مطالعات حاکی از آن است که برای بیشترین محافظت از قلب، نه طول مدت یک جلسه ورزشی منفرد بلکه میزان کل هفتگی انرژی مصرف شده اهمیت دارد. تمرین مقاومتی( با وزنه) را هم با محافظت از قلب مرتبط دانسته اند. تمرین مقاومتی ممکن است فایده تکمیلی برای ورزش آئروبیک داشته باشد. اگر مبتلا به بیماری قلبی هستید یا عوامل خطر ساز بیماری قلبی دارید، قبل از شروع تمرین مقاومتی با پزشک تان مشورت کنید.

اثرات ورزش بر فشار خون

ورزش منظم به الاستیک ( انعطاف پذیر) ماندن شریان ها حتی در افراد مسن کمک می کند. این به نوبه خود جریان خون و فشار خون عادی را تضمین می کند. افراد بدون تحرک 35درصد احتمال خطر بیشتری در دچار شدن به فشار خون بالا نسبت به افراد فعال دارند.

باید متذکر شد که ورزش با شدت بالا ممکن است فشار خون را به همان اندازه ورزش با شدت معتدل پایین نیاورد. در یک مطالعه، ورزش معتدل ( روزانه 2 مایل دو آرام) چنان فشار خون را خوب کنترل کرد که بیش از نیمی از بیمارانی که برای فشار خون بالا دارو مصرف می کردند توانستند مصرف دارو را قطع کنند.

کارشناسان انجام حداقل 30 دقیقه ورزش در اکثر روزها را توصیه می کنند. مطالعات نشان دادند که یوگا و تای چی ، ورزش باستانی چینی شامل حرکات آرام و آرام بخش ممکن است فشار خون را تقریبا به همان خوبی ورزش های آئروبیک با شدت معتدل پایین بیاورند.

هر فرد مبتلا به فشار خون بالا باید با پزشک در مورد یک برنامه ورزشی مشورت کند. قبل از آغاز ورزش، افراد دچار فشار خون بالا معتدل تا شدید باید فشار خون شان را پایین بیاورند، و قادر به کنترل آن با مصرف دارو باشند. هر کس، بویژه افراد مبتلا به فشار خون بالا، باید تا حد امکان در طی هر ورزش به طور عادی نفس بکشند. نگهداشتن نفس فشار خون را افزایش می دهد.

اثرات ورزش بر نارسایی قلبی (heart failure)

 به طور سنتی ، بیماران مبتلا به نارسایی قلبی از انجام ورزش منع شده اند. امروزه، نشان داده شده است که انجام ورزش تحت نظارت پزشکی برای بیماران منتخب دارای نارسایی قلبی با ثبات مفید می باشد. تمرین مقاومتی تدریجی  (Progressive resistance training ) ممکن است به طور ویژه برای بیماران مبتلا به نارسایی قلبی مفید باشد، چون عضلات را که معمولا در این اختلال تضعیف می شوند تقویت می کند. حتی تنها انجام روزانه ورزش های فشار با دست می تواند جریان خون را در درون شریان ها بهبود دهد.

به هر حال، کارشناسان هشدار می دهند که ورزش برای تمام بیماران مبتلا به نارسایی قلبی مناسب نمی باشد.

اثرات ورزش بر سکته مغزی

فعالیت بدنی خطر بروز سکته مغزی را کاهش می دهد.

تمام نجات یافتگان از سکته مغزی قبل از شروع یک برنامه ورزشی باید یک ارزیابی پزشکی انجام دهند. اثرات ورزش بر سکته مغزی در مقایسه با بیماری قلبی کمتر محرز شده است، اما اکثر مطالعات نشاندهنده فواید ورزش است.

برنامه های ورزشی برای افراد در معرض خطر زیاد  

هر فرد دچار حمله قلبی یا دارای عوامل خطر زای توسعه بیماری قلبی یا سکته مغزی باید قبل از شروع یک برنامه ورزشی با پزشک مشورت کند. بیماران مبتلا به بیماری قلبی می توانند تقریبا همیشه تا زمانی که قبل از آن مورد ارزیابی قرار گیرند به انجام ورزش بپردازند. برخی نیاز خواهند داشت ورزش شان را تحت نظارت پزشک انجام دهند. با این وجود، اغلب برای یک پزشک دشوار است که مشکلات سلامتی را که ممکن است در نتیجه یک برنامه ورزشی روی دهد پیش بینی کند. افراد در معرض خطر باید از هر نوع علائم هشدار دهنده مشکلات مضر در حین ورزش آگاه باشند.

برخی کارشناسان معتقدند هر فرد بالای 40 سال، چه در معرض خطر بیماری قلبی باشد یا نباشد، قبل از شروع یا تشدید یک برنامه ورزشی باید آزمایش جسمانی کاملی را انجام دهد. برخی پزشکان برای کمک به تشخیص نیاز به چنین آزمایشی از پرسشنامه ای برای افراد بالای 40 سال استفاده می کنند. سوالات مورد استفاده آنان از این قرار است:

ý     آیا قبلا به علت وضعیت قلبی ، دکتر توصیه کرده است که فعالیت زیر نظر پزشک انجام شود؟

ý     آیا فعالیت بدنی موجب درد قفسه سینه می شود؟

ý     آیا درد قفسه سینه در طی ماه گشته روی داده است؟

ý     آیا فرد به واسطه گیجی بیهوش می شود یا می افتد؟

ý     آیا درد استخوان یا مفصل به وسیله ورزش تشدید می شود؟

ý     آیا دارو برای فشار خون یا مشکلات قلبی تجویز شده است ؟

ý     آیا شخص از هر نوع دلیل جسمانی برای عدم انجام ورزش بدون نظارت پزشکی آگاه است؟ یا پزشکی به او این پیشنهاد را داده است؟

آنهایی که به هر یک از سئوال های فوق پاسخ " آری " می دهند ، باید آزمایش پزشکی کاملی را قبل از طرح ریزی یک برنامه ورزشی انجام دهند.

تست استرس

 این تست به تشخیص خطربروز مشکل قلبی ناشی از ورزش کمک می کند. هر فرد دارای مشکل قلبی یا سابقه بیماری قلبی باید قبل از آغاز برنامه ای ورزشی ، تست استرس انجام دهد.برخی کارشناسان سلامتی این تست را قبل از برنامه ورزشی شدید برای افراد بزرگسال بی تحرک ، حتی در غیاب بیماری قلبی شناخته شده یا مشکوک هم، توصیه کرده اند. به هر حال ، انجام این تست گران است. برخی پزشکان معتقدند که این تست ممکن است برای افراد مسن که انجام ورزش با شدت کم مانند پیاده روی را شروع می کنند و نشانه ای از مشکلات سلامتی یا عوامل خطر ساز را ندارند ضروری نباشد.

حمله قلبی و مرگ ناگهانی بر اثر ورزش شدید

درصد اندکی از حملات قلبی پس از فعالیت بدنی سنگین اتفاق می افتد.

افراد در معرض خطر زیاد

به طور کلی افراد زیر باید از انجام ورزش شدید اجتناب کنند یا آن را با نظارت دقیق آغاز کنند: این شرایط شامل دیابت کنترل نشده، حملات قلبی کنترل نشده، فشار خون بالا کنترل نشده، حمله قلبی در ظرف شش ماه قبل، نارسایی قلبی، آنژین بی ثبات ، بیماری دریچه آئورت قابل توجه یا آنوریسم ( اتساع رگ) آئورتی .

v     افراد دارای فشار خون متوسط تا شدید: قبل از اینکه فرد برنامه ورزشی شدیدی را آغاز  کند  فشار خون بالا متوسط تا شدید( فشار خون سیستولیک بالای 160 mmHg یا فشار دیاستولیک ( عدد پایین تر) بالای 100 mmHg) ، باید به سطوح پایین تر آورده شود.

v     افراد بی تحرکی باید محتاط باشند.

v     رخداد های مرگ ناگهانی مرتبط با ورزش در افراد جوان نادر است اما موجب نگرانی زیادی است. در برخی قبل از آن بیهوشی اتفاق می افتد، که  علت آن افت ناگهانی و شدید در فشار خون است. باید متذکر شد که بیهوش شدن در ورزشکاران نسبتا شایع است، و تنها در افراد مبتلا به بیماری قلبی خطرناک است. افراد جوان با اختلالات قلبی ژنتیکی یا مادرزادی باید از ورزش های رقابتی شدید اجتناب کنند.

v     استروئیدهای آنابولیک یا محصولات حاوی افدرا ephedra  با موارد سکته مغزی، حمله قلبی و حتی مرگ مرتبط بوده است. بهر حال خطر بروز حمله قلبی بر اثر ورزش را باید مورد توجه قرار داد. برخی انواع ورزش، که کاملا برای شرایط خاص فرد منطبق شده است، برای اکثر افراد مذکور در بالا فوایدی را در بر دارد. در بسیاری از موارد، بویژه زمانیکه تنها عامل خطر زا سبک زندگی بی تحرک و سن بالا می باشد، ورزش را می توان اغلب در طول زمان تا زمان رسیدن به حد شدید افزایش داد.

 

فعالیت های مخاطره آمیز برای افراد در معرض خطر زیاد:

فعالیت های زیر ممکن است خطرات ویژه ای را برای افراد در معرض خطر زیاد ایجاد کنند:

  • فعالیت های شدید مانند پارو زدن برف ، دو آرام ، پیاده روی سرعتی ، تنیس ، بلند کردن وسایل سنگین ممکن است به ویژه برای افراد با عوامل خطرزا بیماری قلبی به خصوص  افراد بزرگسال پر خطر باشد. این فعالیت ها بر قلب فشار می آورند ، برای دوره ای کوتاه فشار خون را بالا می برند و ممکن است اسپاسم هایی رادر شریان هایی که به طرف قلب می روند ایجاد کنند.
  • برخی مطالعات حاکی از آن است که ورزش های رقابتی ، که فعالیت شدید را با هیجانات تهاجمی همراه می کنند ، با احتمال بیشتری نسبت به دیگر شکل های ورزش سبب آغاز حمله ای قلبی می شوند.

گوش کردن به علایم هشدار دهنده

باید متذکر شد که طبق یک مطالعه ، حداقل 40 درصد مردان جوان که به ناگهان در طی یک فعالیت می میرند ، قبلا علایم هشدار دهنده بیماری را تجربه کرده اند و نادیده گرفته اند. علاوه بر اجتناب از فعالیت  های مخاطره آمیز ، بهترین تاکتیک پیشگیرانه به طور ساده گوش کردن به بدن و درخواست کمک پزشکی با بروز اولین نشانه علائم در طی ورزش یا پس از آن است. این نشانه ها از این قرارند:

  • ضربان قلب نامنظم.
  • تنگی نفس.
  • درد قفسه سینه.


تاريخ : پنجشنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۱ | 14:8 | نویسنده : علی سلطانی
ویتامین E
ویتامین E یک ویتامین محلول در چربی است و اصولا در بافت های چربی، کبد و ماهیچه ذخیره می شود. روغن های گیاهی مانند بادام زمینی، سویا، ذرت، گلرنگ، آفتابگردان و جوانه گندم، مهم ترین منابع غذایی ویتامین E به شمار می روند.
سایر منابع شامل دانه های روغنی، بذرها، دانه های کامل (سبوس دار) و سبزی های برگ سبز است. بعضی از غذاهای اصلی مانند شیر و تخم مرغ، گوشت، ماهی و مرغ حاوی مقادیر کمی از ویتامین E هستند. از دیگر منابع خوب ویتامین E، خشکبار، حبوبات و غلات آماده است. به علاوه، کره، مارگارین و دیگر غذاها با ویتامین E غنی می شوند. به طور متوسط، ۲۰ تا ۴۰ درصد ویتامین E مصرف شده جذب می شود. طی پخت غذا و نگهداری موادغذایی، به خصوص اگر در معرض گرما و اکسیژن باشند تا حدود ۵۰ درصد از ویتامین E از بین می رود. سرخ کردن غذا نیز این ویتامین را در روغن های گیاهی تخریب می کند. نگهداری مواد غذایی در داخل یخچال نیز موجب کاهش میزان ویتامین E می شود.
نقش اصلی ویتامین E، محافظت بافت های بدن از واکنش های تخریبی (پراکسیدسیون) است که ناشی از فعالیت های متابولیکی بدن و عوامل سمی خارجی است. ویتامین E از غشای سلول های عصبی، عضلانی و سیستم قلبی عروقی محافطت می کند. همچنین کمک به افزایش طول عمر گلبول های قرمز خون و استفاده مناسب از ویتامین E در بدن از دیگر نقش های ویتامین E است. چند مطالعه اپیدمیولوژیکی ارتباط میان ویتامین E و خطر برخی از سرطان ها مانند پستان، ریه، دهان و حلق را نشان داده است. ویتامین E به عنوان یک آنتی اکسیدان نقش محافظتی در بیماری های قلبی عروقی دارد و دیده شده که خطر مرگ در اثر بیماری های ایسکمیک قلبی با مصرف مقادیر زیاد ویتامین E کاهش می یابد.
مقدار ویتامین E دریافتی روزانه بر اساس سن وجنس و میزان ویتامین E مصرفی افراد در هر کشور متفاوت است. براساس آخرین توصیه ها، دریافت روزانه ویتامین E باید ۱۵میلی گرم باشد که معادل ۲۰ واحد بین المللی ویتامین E سنتتیک است.
در بعضی از کشورها مقدار این ویتامین برای زنان باردار حدود ۳۰ میلی گرم توصیه شده است. به طور کلی مقدار مورد نیاز ویتامین E بستگی به میزان اسیدهای چرب غیراشباع در رژیم غذایی دارد و هر چه مقدار این نوع چربی ها در رژیم غذایی بیشتر باشد، نیاز بدن به ویتامین E بیشتر می شود. مصرف هم زمان آهن و ویتامین E، موجب کاهش قابلیت دسترسی ویتامین E در بدن می شود. سایر آنتی اکسیدان ها مانند ویتامین C و بتاکاروتن، عمل آنتی اکسیدانی و محافظتی این ویتامین را تقویت می کند.


تاريخ : پنجشنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۱ | 14:6 | نویسنده : علی سلطانی
 
محققان مي‌گويند: داروهاي نيروزا يا كمك "ارگوژنيك "، داروها يا مكمل‌هاي خوراكي يا تزريقي هستند كه ورزشكاران و جوانان براي افزايش توان بدني از آنها استفاده مي‌كنند.

عوارض جانبي ناشي از مصرف طولاني مدت داروهاي نيروزا اثرات برگشت ناپذيري روي سيستم توليد مثل و بهداشت باروري مردان و زنان مي‌گذارد.

استفاده از نيروهاي نيروزا در نهايت منجر به افزايش رشد عضلاني اسكلتي ، افزايش بازجذب كلسيم، تحريك اشتها، افزايش تراكم استخوان،بزرگ شدن اندازه قلب ، كبد، كليه، تشكيل گلبولهاي قرمز و كاهش چربي بدن مي‌شود.

براساس اين تحقيقات،مصرف اين داروها در سالن‌هاي بدنسازي بين نوجوانان و جوانان ده تا صد برابر بيشتر از مقادير مصرف درماني آنهاست.

مصرف طولاني‌مدت اين داروها اختلالات رواني رااز جمله افوريا،افزايش انرژي، تغيير در خلق وخو، گيجي، تحريك جنسي، افسردگي، حواس پرتي، فراموشي كامل، سرخوشي، رفتارهاي تهاجمي و خصمانه و بي‌خوابي را به دنبال دارد.

بااينكه مصرف استروئيدهاي آنابوليك -آندروژنيك در ورزشكاران ازطرف كميته بين‌المللي المپيك ممنوع شده است، اما استفاده از آنها بطور گسترده‌يي در سالن‌هاي ورزشي و بدنسازي بخصوص در بين زنان و مردان جوان و نوجوان روبه- افزايش است.
Photo: Plz...... like & share

 استان اصفهان موفق به كشف و ضبط افزون بر شش هزار آمپول نيروزاي غيرمجاز از يك واحد منزل مسكومي در شهر اصفهان شدند. 

به‌گزارش روز يكشنبه مركز اطلاع رساني فرماندهي انتظامي استان اصفهان، اين آمپول‌ها از منزل يك شخص در شهر اصفهان كشف و در اين ارتباط فردي به نام " مهدي - م " دستگير و تحويل اداره آگاهي فرماندهي اين استان شد. 

محققان مي‌گويند: داروهاي نيروزا يا كمك "ارگوژنيك "، داروها يا مكمل‌هاي خوراكي يا تزريقي هستند كه ورزشكاران و جوانان براي افزايش توان بدني از آنها استفاده مي‌كنند. 

عوارض جانبي ناشي از مصرف طولاني مدت داروهاي نيروزا اثرات برگشت ناپذيري روي سيستم توليد مثل و بهداشت باروري مردان و زنان مي‌گذارد. 

استفاده از نيروهاي نيروزا در نهايت منجر به افزايش رشد عضلاني اسكلتي ، افزايش بازجذب كلسيم، تحريك اشتها، افزايش تراكم استخوان،بزرگ شدن اندازه قلب ، كبد، كليه، تشكيل گلبولهاي قرمز و كاهش چربي بدن مي‌شود. 

براساس اين تحقيقات،مصرف اين داروها در سالن‌هاي بدنسازي بين نوجوانان و جوانان ده تا صد برابر بيشتر از مقادير مصرف درماني آنهاست. 

مصرف طولاني‌مدت اين داروها اختلالات رواني رااز جمله افوريا،افزايش انرژي، تغيير در خلق وخو، گيجي، تحريك جنسي، افسردگي، حواس پرتي، فراموشي كامل، سرخوشي، رفتارهاي تهاجمي و خصمانه و بي‌خوابي را به دنبال دارد. 

بااينكه مصرف استروئيدهاي آنابوليك -آندروژنيك در ورزشكاران ازطرف كميته بين‌المللي المپيك ممنوع شده است، اما استفاده از آنها بطور گسترده‌يي در سالن‌هاي ورزشي و بدنسازي بخصوص در بين زنان و مردان جوان و نوجوان روبه- افزايش است.


تاريخ : پنجشنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۱ | 13:58 | نویسنده : علی سلطانی

هفت روش برای تسریع در سوخت و ساز بدن

بعضی افراد خوش شانس هستند! مثل اینکه آن ها بطور ذاتی با سوخت و ساز (متابولیسم) بالای بدن متولد شده اند، اندام متناسبی داشته و فقط نیاز به کمی ورزش دارند تا مقدار کالری بدن خود را حفظ کنند.

مادر من، چنین فردی است. اما من نیستم! به دویدن، دوچرخه سواری و شنا علاقه زیادی داریم ولی وقتی از کارشناسان در مورد عاداتی که منجر به کند شدن روند سوخت وساز بدن می شود سوال می کنم، از بعضی پاسخ هایشان شگفت زده می شوم و درباره خودم به خاطر داشتن چنین عاداتی احساس گناه میکنم (موارد 1، 2، ...). خوشبختانه این عادات کاملاً قابل تغییرند. توجه به آنها را از امروز شروع کنید تا شما نیز یکی از این افراد خوش شانس، یا حداقل شبیه یکی از آن ها باشید!

1. کم خوابی: پژوهش های ارائه شده در نشست سالانه انجمن سرطان سینه آمریکا در ساندیگو نشان می دهد که چرت زدن به شما کمک می کند لاغر بمانید.

در تحقیقات انجام شده بر روی بیش از 68000 زن، آنهایی که 7 ساعت در روز می خوابند حدود 2.5 کیلوگرم کم تر از زنانی که پنج ساعت یا کمتر می خوابند وزن دارند. همچنین محققان میگویند: بیدار ماندن های متناوب شبانه ممکن است موجب کندی سوخت و ساز بدن شود. این کار سبب اختلال در توانایی بدن در بهره گیری از مواد غذایی به منظور تولید انرژی می شود، در نتیجه مواد غذایی به صورت چربی ذخیره می شوند.

2. استرس همیشگی: وقتی شما استرس دارید دوست دارید کم تر بخوابید و بیشتر بخورید! که بر عملکرد تیروئید شما تاثیر می گذارد؛ غده ای که مسئول ترشح هورمون های تنظیم کننده متابولیسم 0(سوخت و ساز) ، دمای بدن و ضربان قلب است. اگر تیروئید شما به اندازه کافی این هورمون ها را تولید نکند سبب کند شدن سوخت و ساز و دیگر عملکرد های بدن شما میشود،که منجر به افزایش وزن ، افسردگی و خستگی میگردد.

روزانه برای خود وقتی در نظر بگیرید تا غده تیروئید و سوخت وساز بدنتان را در سطح مطلوبی قرار دهید.

3. نخوردن صبحانه: مردم اغلب به من میگویند از خوردن صبحانه متنفر هستند، من به آن ها می گویم: "چیزی را پیدا کنید که پس از بیدار شدن دوست دارید بخورید."

از دست دادن وعده صبحانه بدترین کاری است که می توانید انجام دهید ؛ این کار سبب کند شدن سوخت وساز و کاهش انرژی مورد نیاز بدن برای کارکرد مطلوب است. اما متخصص مشهور تغذیه "جوی باور" توضیح میدهد که " آنچه می خورید به اندازه مسئله خوردن شما مهم است". بطور مثال: کربوهیدرات های خام موجود در کیک و کلوچه به مغز علامت می دهند تا هورمون سروتونین را ترشح کند؛ محرک عصبی که به شما در زمانی که بیشترین نیاز به هوشیاری را دارید آرامش می دهد. همچنین بدن شما کربوهیدرات های ساده را به سرعت هضم میکند ، قند خون را بالا برده و بعد از مدت کوتاهی پایین می آورد، که منجر به سقوط سطح انرژی بدن می شود.

سعی کنید هر روز را با صبحانه ای آغاز کنید که شامل 5 گرم پروتئین باشد زیرا پروتئین تولید"نوراپینفرین" را فعال میکند، محرک عصبی که ضربان قلب و هوشیاری شما را افزایش می دهد، مواد غذایی نیز آهسته تر هضم می شوند بنابراین قند خون و سطح انرژی پایدار می ماند. برای املت چهار سفیده تخم مرغ، نصف فنجان کلم بروکلی خرد شده ، ربع فنجان پیاز خرد شده و حدود 30 گرم پنیر رنده شده را امتحان کنید. این مواد در مجموع برای شما در وعده صبحانه 22 گرم پروتئین به ارمغان می آورند.

4. بیش از حد نشستن: از روی صندلی بلند شوید! مطالعات بر روی بیماری دیابت نشان می دهد، ایستادن روی پا سوخت و ساز را افزایش می دهد و میزان کالری سوزانده شده را در طول کار روزانه دو برابر می کند.

نشستن برای چند ساعت، آنزیم هایی که چربی را در جریان خون جذب می کنند از کار می اندازد در عوض ایستادن و فعال بودن این آنزیم ها را دوباره به جریان خون وارد میکند. صندلی خود را در صورت ممکن (بطور مثال در هنگام تماس های تلفنی) رها کنید، تا بیشترین استفاده را ببرید.

5. خوردن تنقلات (غذای کاذب): من عاشق کلوچه تخم مرغی سرخ شده هستم، اما روغن های سرخ کردنی میتواند مشکل رژیم غذایی را دوچندان کند.

در ژورنال فدراسیون دانشمندان زیست شناسی تجربی آمریکا تاکید شده: نه تنها شیرینی بلکه روغن های چرب نیز موجب افزایش میزان کالری و چربی دریافتی روزانه شما می شوند (یک بسته کلوچه تخم مرغی سرخ شده حاوی 250 کالری و 20 گرم چربی است).

همچنین آنها بدن را به بیشتر ذخیره کردن چربی ها وادار میکنند. تنقلات ممکن است ژن ها را تحریک به تشویق بدن شما به هر چه بیشتر ذخیره کردن چربی های اضافه بکند، که سبب افزایش وزن شما می شود. پژوهش دانشگاه ایالتی آریزونا (مسا) پیشنهاد می کند: فرونشاندن ولع مصرف شیرینی با توت ها و پرتغال ؛ توت و پرتغال سر شار از ویتامین ث هستند ، ماده ای که به شما کمک میکند درهنگام ورزش 30 درصد بیشتر چربی بسوزانید.

6. تمرینات منظم: من همیشه می شنوم بعضی ها می گویند که: "من تقریبا به وزن دلخواهم رسیدم اما این 5 پوند آخری آب نمیشه" ، به نظر آشنا می آید؟! در طول روند کاهش وزن ممکن است به خاطر کوچک شدن جثه شما این روند متوقف شود. وقتی لاغر می شوید بدن شما برای لاغر تر شدن کمتر انرژی تولید می کند بنابراین شما به مقداری کالری بیشتری نیاز دارید.

تمرین ها و شیوه های جدید تغذیه را امتحان کنید، سوخت و ساز را قوی تر و سوزاندن کالری ها را بیش از پیش کنید.

7. فرار از اتاق کاهش وزن: گرچه در تمرینات هوازی گرمای بدن افزایش می یابد و کالری ها به بهترین شکل ممکن می سوزند، وزنه زدن نیز کمک می کند تا شما عضلات چربی سوز بسازید، و با افزایش این عضلات میزان سوزاندن کالری در شما هنگامی که فقط روی صندلی نشسته اید یا در خودروی خود هستید بیشتر شود.

تمرین های وزنه ای همچون پرس، اسکات ها، سینه ها و ماهیچه های سه سر را به برنامه برنامه هفتگی خود بیافزایید و نتایجی را خواهید دید که هیچگاه تجربه نکرده ایدتاريخ : پنجشنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۱ | 13:20 | نویسنده : علی سلطانی

اينتروال سيستمي ايده آل براي چربي سوزي

امروزه سيستم هاي تمريني متعدد و گوناگوني براي تمرين دادن و همچنين براي رشد دادن عضلات بدن و ايضاً براي تسريع و تشديد فرايند چربي سوزي در بدن آدمي ابداع شده است و اين سيستم ها امروزه به فراواني نيز مورد استفاده ورزشکاران رشته هاي مختلف از قبيل فيتنس و پرورش اندام قرار مي گيرند. به واقع بايد گفت که دوره برنامه هاي تمريني سنتي که روزگاري براي افزايش حجم و افزايش وزن و براي چربي سوزي و غيره تجويز مي شد سال هاست که ديگر در پرورش اندام و در ورزش هاي نوين به سر آمده است.

از جمله اين سيستم هاي تمريني که اغلب براي چربي سوزي و براي فيتنس نيز مورد استفاده ورزشکاران و مربيان قرار مي گيرد مي توان به سيستم پيشرفته و کارآمد اينتروال اشاره کرد که اساس کار اين مقاله را به خود اختصاص داده است.

اساس کار سيستم

اساس کار اين سيستم بر اين پايه استوار است که يک سلسله از تمرينات سنگين و فشرده و يک سلسله تمرينات سبک و ملايم و که براي ريکاوري کردن بدن مورد استفاده قرار مي گيرد را در هم ادغام مي کنند و اين سيستم را به صورت دوره اي ادامه مي دهند. اين سيستم، اغلب در تمرينات هوازي و براي تشديد فرايند چربي سوزي در بدن مورد استفاده قرار مي گيرد اما با اين وجود استفاده از اين سيستم در تمرينات بي هوازي و تمرينات با وزنه نيز معمول و کارامد بوده است. سيستم اينتروال اين امکان را براي شما فراهم مي کند که در عرض 30 دقيقه برنامه تمريني کارآمد و قابل قبولي را به اجرا بگذاريد. اين در حالي است که اجراي تمرين در باقي سيستم ها و اجراي برنامه هاي تمريني که بدون استفاده از سيستم هاي پيشرفته تنظيم مي شود معمولا بيش از اين مدت، به طول مي انجامد.

نحوه صحيح اجرا

دانستن اصول کلي حاکم بر يک سيستم يک چيز است و اجراي صحيح آن سيستم امري ديگر! هميشه ار تئوري تا عمل راه درازي در پيش روست و پيمودن اين مسير هميشه هم با موفقيت همراه نيست! به هر حال! تمرين هوازي را به آرامي و با سرعت بسيار کم شروع کنيد به نحوي که گويا در حالت راه رفتن تند قرار داريد. سپس به آرامي سرعت دويدن خود را افزايش مي دهيد تا ضربان قلب شما نيز به تدريج افزايش يابد.

براي پيدا کردن تعداد ضربان قلب خود در دقيقه مي توانيد با استفاده از ساعتي که بر روي مچ داريد ضربان قلب خود در 15 ثانيه را گرفته و آن را در 4 ضرب کنيد. بدين ترتيب ضربان قلب شما در دقيقه حاصل خواهد شد. توجه داشته باشيد که گرفتن ضربان در يک دقيقه نتيجه توام با خطاي مختصري را به همراه خواهد داشت به اين سبب که تمرکز شما بر روي ضربان قلب باعت تغيير در روند کارکرد قلب شده و ضربان قلب شما را تغيير مي دهد! اين تغيير معمولا در 15 ثانيه اول که بر روي ضربان قلب خود تمرکز کرده ايد اعمال نمي شود و معمولا پس از اين 15 ثانيه است که در کارکرد قلب مشاهده مي گردد.

به همين دليل نيز گفته مي شود که براي گرفتن ضربان قلب خود حتما بايد 15 را ضرب در 4 کنيد به اين معني که کارکرد قلب خود در 15 ثانيه را ثبت کرده و آن را ضرب در 4 کنيد! زماني که ضربان قلب شما به آستانه گرم شدن بدن رسيد مي توانيد وارد فاز تمرين شديد بشويد. اگر بر روي تردميل تمرين مي کنيد مي توانيد سرعت دو را بر روي jog يا sprint قرار دهيد و اگر در فضاي آزاد مي دويد نيز مي توانيد سرعت دويدن خود را با اين آستانه تنظيم کنيد. زماني که در شدت بالاي تمرين قرار داريد احساس کمبود اکسيژن در بدن و همچنين احساس درد و سوزش در عضلات که در اثر تجمع اسيد لاکتيک در بدن رخ مي دهد نيز کاملا طبيعي بوده و در اغلب موارد مانع از ادامه تمرين مي شود. زماني که بروز چنين حالت هايي در بدن به آستانه اي رسيد که امکان ادامه تمرين به اين شدت ناممکن گرديد مي توانيد شدت تمرين را کاهش داده و به آستانه اي برسانيد که مي توانيد در اين شدت به مدت زياد فعاليت کنيد. توجه داشته باشيد که شدت تمرين را هرگز نبايد از اين مقدار که ذکر شد کمتر کنيد و اگر افراط در کم کردن شدت تمرين داشته باشيد از اثر اين سيستم بر تشديد فرايند چربي سوزي نيز کاسته مي شود.

توجه داشته باشيد که کم شدن شديد و افراطي شدت تمرين که در اين سيستم مردود است تمرين را از سيستم هوازي خارج کرده و آن را به سمت سيستم بي هوازي سوق مي دهد.

فاز ريکاوري

زماني که شدت تمرين را کم مي کنيد زماني است که بدن شما در فاز ريکاوري قرار دارد و در اين فاز است که بدن دي اکسيد کربن را دفع کرده و اکسيژن گيري مي کند. اين مراحل براي ادامه تمرين در شدت هاي بالا مورد نياز است و همچنين در اين مرحله است که مواد مغذي وارد سلول هاي عضلاني شده و آنها را براي ادامه تمرين آماده مي کند. در اين فاز ريکاوري همچنين اسيد لاکتيک جمع شده در سلول هاي عضلاني نيز تجزيه شده و از بين مي رود و با از بين رفتن اسيد لاکتيک، درد و سورش عضلاني نيز برطرف شده و فرد آماده ادامه تمرين در شدت هاي بالا مي شود.

فاز گرم کردن

فاز گرم کردن بدن براي شروع هر برنامه تمريني اعم از هوازي و بي هوازي الزامي است و زماني که پس از فاز گرم کردن فاز تمريني شديد و سپس فاز تمريني ملايم را اجرا کرديد آنگاه مي توان گفت که يک دوره از سيستم اينتروال را به طور کامل به اجرا گذاشته ايد. اين دوره را مي توانيد بر حسب نيازي که بدن شما دارد و بر حسب تواني که در بدن خود سراغ داريد دو و يا چندين بار تکرار کنيد و توجه داشته باشيد که فاز تمرين شديد در اين سيستم همواره از نظر زماني کوتاه تر از فاز تمرين ملايم است. به مرور زمان که بدن با اين سيستم تمريني عادت کرد و شما نيز تبحر و توانايي در اداره تمرينات خود پيدا کرديد مي توانيد مدت زمان تمرين در فاز تمرين شديد را افزايش دهيد.

نکته مهم

اشاره به اين نکته نيز ضروري است که وارد کردن فشار اضافي به بدن و تحميل شدت هاي بالا در مدت هاي طولاني به بدن بر خلاف آنچه که تصور مي رود نه تنها معقول نيست بلکه بسيار مشکل ساز نيز هست.

فوايد سيستم اينتروال

اجراي دوهاي نيمه سرعت و نيمه استقامت و اجراي ديگر تمرينات هوازي براي تشديد فرايند چربي سوزي امري معمول بوده است اما ويژگي هايي وجود دارد که سيستم اينتروال را از ديگر سيستم هاي تمرين هوازي مستثني مي کند:

· صرفه جويي در زمان

در اغلب موارد افراد در حدود يک ساعت و نيم زمان صرف اجراي تمرينات هوازي در محيط هاي تمرين و يا در فضاهاي آزاد مي کنند!

اين در حالي است که امروزه آدمي وقت کافي براي زندگي کردن هم ندارد چه برسد به تمرينات هوازي که از فروع زندگي است!

سيستم اينتروال اين امکان را براي شما فراهم مي کند که در مدت زمان کوتاه و حداکثر در 45 دقيقه بتوانيد تمرين هوازي قابل قبولي را بر بدن خود اعمال کنيد. به گونه اي که حتي تاثير و کارايي اين تمرين از تمرين عادي يک ساعت و نيمي نيز افزون تر باشد!

امروزه اغلب افرادي که از اجراي تمرينات هوازي براي آب کردن چربي هاي خود سر باز زده و به دامان مکمل فروشان و استروئيد و ممنوعه فروشان پناه مي برند افرادي هستند که دليل اين رفتار غلط خود را کمبود وقت در زندگي خود مي دانند و اين در حالي است که با استفاده از اين سيستم مي توان تمرينات هوازي قابل قبول را به اين افراد ارزاني کرد.

کارايي بيشتر و بهتر

سيستم گرم کردن بدن در ابتدا و تمرين کردن و سرد کردن بدن در انتها لااقل در مورد سيستم تمريني هوازي که براي تشديد چربي سوزي مورد استفاده قرار مي گيرد منسوخ شده است.

سيستم هايي نظير اينتروال که در اين مقاله تشريح شد جايگزين شروع دو و ادامه آن به مدت نيم ساعت و اتمام آن شده است و الحق و الانصاف کارايي محشري نيز داشته است.

برخي از افراد که براي سوزاندن چربي هاي زايد بدن خود فعاليت و تلاش مي کنند در برخي موارد شدت هاي تمرين خود را از همان ابتداي تمرين تا انتهاي تمرين، بالا انتخاب کرده و بر اين باور هستند که اين شدت تمرين را هر چه طولاني تر بکنند تاثير سيستم بر چربي سوزي نيز افزون تر خواهد بود ولي در کمال تعجب مي بينيم که اين افراد در اغلب موارد نتيجه عکس مي گيرند! به نظر مي رسد که اجراي سيستم اينتروال به صورت دو روز در هفته کارايي بهتر و بيشتري نسبت به حتي تمرينات شش روز در هفته عادي نيز داشته است.

فرار از يکنواختي تمرين

کساني که تمرين با وزنه را در برنامه روزانه خود دارند با عادت کردن بدن به تمرين آشنا هستند و مي دانند که با عادت کردن بدن تمرين بي هوازي بايد و بايد برنامه و شيوه تمريني را تغيير داد.

ولي زماني که در مورد تمرينات هوازي صحبت مي کنيم تغيير دادن برنامه و شيوه تمريني کار چندان راحتي هم نيست. استفاده از اين سيستم که به سيستم اينتروال نيز معروف شده است معمولا اين مشکل را از بين مي برد به گونه اي که حتي تمام طول سال را مي تواند با اين سيستم تمرين کند بدون اينکه احساس يکنواحت بودن را در تمرينات حس بکند.

عادت کردن بدن تمرين همچنين موجب مي شود تا فرد از نظر روحي و رواني نيز خسته شده و تمرين را رها کند و اين سيستم گذشته از اينکه بدن را از عادت کردن به تمرين در امان نگه مي دارد فرد را از نظر روحي و رواني نيز از خسته کننده شدن برنامه هاي تمريني دور نگه مي دارد. حتما مي دانيد که خستگي روحي و يکنواخت بودن روند تمرين نيز از جمله عواملي بوده است که اتگيزه فرد را کم کرده و وي را از ادامه تمرين با همان حرارتي که در آغازين روزهاي تمرين داشت باز مي دارد.

سهولت در اجرا

اين سيستم تمريني دست شما در تمرين و در انتخاب نوع تمرين را باز مي گذارد به نحوي که به راحتي مي توانيد تمرين خود را تنوع داده و آن را اداره کنيد. هدف از اجراي اين سيستم در تمرينات هوازي سوزاندن کالري است و به واقع مي توان گقت که اين هدف در اين سيستم به خوبي محقق مي شود.

انتخاب نوع تمرين

در مورد اصول کلي حاکم بر اين سيستم توضيح داديم و از دو و ميداني به عنوان يک از بارزترين تمريناتي که اين سيستم را در آن مي توان پياده کرد ياد کرديم ولي تنوع انتخاب در اين سيستم تمريني بسيار بالاست. به گونه اي که شما مي توانيد تعداد زيادي از رشته هاي تمريني را در اين سيستم اجرا کرده و از فوايد چربي سوزي آنها بهره مند شويد. از ديگر تمريناتي که در اين سيستم مي توانيد مورد بهره برداري قرار دهيد مي توان به راه رفتن هاي تند براي سنين بالا، دوچرخ سواري، ايروبيک، تنيس، ورزش هاي آبي و ديگر رشته هاي هوازي اشاره کرد.

تعدد جلسات تمرين

در صورتي که مبتدي هستيد و تمرينات هوازي را براي اولين بار تجربه مي کنيد مي توانيد اين تمرين و اين شيوه و اين سيستم تمريني را به صورت يک بار در هفته انجام دهيد و مطمئن باشيد که همين يک جلسه تمرين در هفته نيز کارايي لازم را خواهد داشت. اما در صورتي که سابقه تمرينات هوازي در برنامه هاي تمريني خود را داريد مي توانيد هفته اي دو الي سه جلسه نيز اين شيوه تمريني را به کار بگيريد.

گوش دادن به صداي بدن

البته اصلي غريزي در اين بين وجود دارد و آن، گوش کردن به نداي دروني و گوش کردن به صداي بدن است! در صورتي که از تبحر کافي در شنيدن سخنان بدن برخوردار باشيد مي توانيد صداي بدن خود را به وضوح بشنويد که گاه از کم بودن شدت و تعدد جلسات تمرين در هفته گله کرده و يا گاه از افراط شما در تمرين ناله مي کند!

توجه

زماني که اين سيستم تمريني را اجرا کرده و از محيط تمرين خارج مي شويد شايد با نگاهي که به ساعت خود مي کنيد از کوتاه بودن تمرين اظهار تعجب و شايد هم اظهار ناراحتي کنيد! ولي حقيقت اين است که به جاي توجه نمودن به طول تمرين بايد به کيفيت و کارايي و يا به عبارتي به عرض تمرين توجه داشت. پزشکان به خواننده معروف فرانسوي گفته بودند که مصرف *****ات الکلي و مواد محرک موجب کاهش طول عمر مي شود و او در پاسخ گفته بود: طول زندگي مهم نيست! مهم عرض زندگي است! در مورد اين سيستم نيز بايد گفت که مهم طول تمرين نيست بلکه مهم، عرض تمرين است!

حرکات کششي

با اتمام برنامه تمريني که در اين سيستم اجرا مي شود معمولا سفتي و خشکي بدن نيز ديده مي شود و همين مسئله نيز لزوم استفاده از کشش هاي سرد کننده بدن در انتهاي برنامه تمريني را بيش از پيش آشکار مي کند. حرکات کششي را نيز به عنوان جزويي از اين برنامه تمريني اجرا کرده و هرگز آن را از اين برنامه حذف نکرده و هرگز نيز آن را به آينده و روزهاي بعد موکول نکنيد.تاريخ : پنجشنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۱ | 3:9 | نویسنده : علی سلطانی
ان.او اکسپلود

ان.او اکسپلود نخستین محصول پر فروش شرکت BSN می باشد که پر انرژی ترین مکمل پیش از تمرین و افزایش دهنده قدرت و استقامت است. تنها با مصرف نخستین سروینگ از این مکمل، شاهد افزایش چشمگیر انرژی فیزیکی و ذهنی، پمپاژ وسیع عضلانی و قدرت و استقامتی بی نظیر خواهید بود! بدیهی ست که با یک تمرکز همه جانبه ذهنی، شما قادر خواهید بود که بر روی حرکات تمرینی خود تمرکز بیشتری نموده و بهترین جلسه تمرینی ممکن را تجربه کنید.


تیم BSN با ترکیب همه اینها تنها در یک فرمول پیشرفته شما را قادر می سازد تا سخت ترین و سنگین ترین جلسات تمرینی که تاکنون برای شما غیرقابل تصور بوده است را تجربه نموده و از نظر فیزیکی و ذهنی شما در وضعیتی ایده آل برای یک جلسه تمرینی سنگین قرار دهد!


با استفاده از این مکمل، با همه جلسات تمرینی بی رمق خود در گذشته خداحافظی خواهید کرد...! تنها اگر یک بار ازاین مکمل استفاده نمایید، دیگر هرگز بدون آن به تمرین نمی پردازید!

مواردی که با ان.او-اکسپلود به آن دست می یابید:
- تمرین سخت، انرژی بالا، تحرک زیاد، شدت فراوان
- فیزیک بدنی سرشار از عضله، حجم و پمپاژ عضلانی
- قدرت، نیرو، استقامت
- تمرکز و آمادگی ذهنی


تاريخ : پنجشنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۱ | 2:56 | نویسنده : علی سلطانی
mike taison dar khaneye khoda


تاريخ : پنجشنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۱ | 2:54 | نویسنده : علی سلطانی
۱۵فایده آب ‌انگور برای سلامتی

انگور یکی از بهترین و مغذی‌ترین میوه‌هاست. آب‌انگور نیز یکی از بهترین آبمیوه‌هایی است که برای سلامتی فواید زیادی دارد. در زیر به فواید آن اشاره می‌کنیم.

1. فلاوونوئید موجود در آب‌انگور سطح کلسترول LDL (کلستر
ول خوب) را در بدن بالا می‌برد و به همین ترتیب از ایجاد انسداد در شریان‌ها جلوگیری کرده و قلب سالم می‌ماند.

2. ریزوراتول موجود در آب‌انگور ار تشکیل تومور در بدن جلوگیری می‌کند و به همین روش از بروز سرطان جلوگیری می‌کند. آب‌انگور بنفش از سرطان سینه پیشگیری می‌کند.

3. با نوشیدن آب‌انگور، سطح اکسید نیتریک در بدن بالا می‌رود که ایجاد لخته در رگ‌های خونی را کاهش می‌دهد. این مسئله احتمال بروز بیماری و حمله قلبی را کاهش می‌دهد.

4. نوشیدن روزانه آب‌انگور به پایین نگه داشتن فشارخون کمک می‌کند.

5. آب‌انگور خواص ضدپیری دارد و به پایین نگه داشتن وزن نیز کمک می‌کند.

6. آنتی‌اکسیدان‌های موحود در آب‌انگور، سلول‌های تخریب‌شده را ترمیم کرده و همچنین از تخریب بیشتر آنها جلوگیری می‌کند.

7. فردی که به صورت روزانه آب‌انگور می‌نوشد، دچار سرفه و ترش کردن معده نمی‌شود.

8. نوشیدن آب‌انگور در صبح بدون شکر به درمان میگرن کمک می‌کند.

9. آب‌انگور اختلالات خونی را درمان کرده و برای پاکسازی خون فوق‌العاده است و سموم مضر را از بدن بیرون می‌برد.

10. آب‌انگور مشکل یبوست را نیز درمان می‌کند و یک ملین خوب به شمار می‌رود.

11. آب انگور قرمز خواص ضدویروسی و ضدباکتریایی قوی دارد، به همین علت از فرد در مقابل بسیاری عفونت‌ها محافظت می‌کند.

12. آب‌انگور بخاطر ارزش درمانی بالایی که دارد، در درمان آسم بسیار مفید شناخته شده است.

13. آنتی‌اکسیدان‌های موجود در آب‌انگور می‌تواند از پیر شدن و بیماری‌های مرتبط با آن مثل آلزایمر جلوگیری کند.

14. آب انگور بنفش به مقابله با تصلب شریان کمک می‌کند.

15. آنتی‌اکسیدان‌های موجود در آب‌انگور سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کنند.

نکته: اگر دچار کم‌خونی هستید (آهن خونتان کم است)، از نوشیدن آب‌انگور تیره و غلیظ خودداری کنید. آب‌انگور تیره حاوی موادشیمیایی است که می‌تواند سطح آهن بدن را کاهش دهد.

در اکثر مواقع، آب‌انگوری که از فروشگاه تهیه می‌کنیم، خالص نیست. توصیه می‌شود که خودتان در منزل و بااستفاده از انگور تازه آب‌انگور تهیه کنید.


تاريخ : پنجشنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۱ | 2:45 | نویسنده : علی سلطانی

   

ورزش مشت زنی در ایران

در باشگاه نیکنام که تازه عده‌ای دور هم جمع شده بودند و به تمرین مشت‌زنی می‌پرداختند، به پیشنهاد محمود نیکنام مدیر باشگاه شرحی تهیه و تقدیم شد. این نامه به امضای خاقانی، فریدون شهابی، حاجی خان‌مقدم، حسین ناطقی، احمد گلبو، باقر جلیل‌پور و محمد نادری رسیده و در آن استدعا شده بود که اجازه دهند از تمرین آنها در باشگاه جلوگیری به عمل نیاید. نیز دستور مساعدی صادر کرد. در نتیجه شهربانی از انجام یافتن مسابقات مشت‌زنی جلوگیری نکرد ولی جوانان برای انجام مسابقات آمادگی نداشتند و نبودن وسایل مشت‌زنی هم مسئله دیگری بود. یکی از سراج‌های تهران به نام هادی‌خان که مردی ورزشکار و با ذوق بود از روی یکی از دستکش‌های پاره شده خارجی، چند جفت دستکش ساخت که محتویات آن مقداری پارچه و پنبه بود و علاقمندان از این دستکش‌ها استفاده می‌کردند و بدون اینکه از قوانین و تکنیک‌های معمول در جهان آشنا باشند در یکی از اطاقهای باشگاه ورزنده به سر و کول هم می‌زدند. در سال 1314 یک مهندس موسوم به فایت که اهل چکسلواکی بود و به عنوان مامور کمپانی اشکودا به ایران آمده بود در تهران در منزل عبدالله نادری (پدر وزنه‌برداری ایران) اقامت گزید. وی که از قهرمانان سنگین وزن اروپا بود، باعث شد جوانان ایرانی با فنون نوین بوکس آشنا شوند. آقای عبدالله نادری در این باره گفته است: «فایت در منزل اینجانب اقامت نمود. چند نفر از علاقمندان نزد او مشغول تمرین شدند. یکی محصل مدرسه نظام (ناطقی) و دیگری ستوان یکم زنگنه بود. در این سال بهرام خاقانی که مشت‌زنی را نزد یک نفر ایرانی معروف به حسن‌ ماسیست آموخته بود، قرار شد با فایت مسابقه دهد که بنا به دلایلی این مسابقه انجام نشد. در سال 1315 در کالج آمریکایی مسابقه مشت‌زنی بین ناطقی و ستوان ذوالقدر که مشت‌زنی را در فرانسه آموخته بود، بدون رعایت وزن و مقررات و حتی وقت و بدون رینگ انجام شد که به نفع ذوالقدر خاتمه یافت. در سال بعد مسابقه‌ای بین ناطقی و باقر جلیل‌پور با همان شرایط و در حالیکه جلیل‌ پور 15 کیلو کمتر از ناطقی وزن داشت انجام گردید که به نفع ناطقی به پایان رسید. داور این مسابقه خان سردار بود که در فرانسه به این ورزش اشتغال داشت. در این سالها در بعضی از شهرهای ایران هم افرادی با این ورزش آشنا شدند، مثلاً در مشهد مرحوم منوچهر مهران و حسین بنایی و چند نفر دیگر نزد یک آلمانی که مهندس برق بود به تمرین این ورزش می‌پرداختند. ولیکن به علت کمبود امکانات و نبود مربی و مقررات مدون علی‌رغم برگزاری مسابقات ورزشی کشور در سال 1318، تا سال 1324 مشت‌زنی جزو برنامه بازیها نبود. در اواخر سال 1321 که ارتش آمریکا وارد ایران شده بود اینجانب (عبدالله نادری) برحسب شغلی که در راه‌آهن داشتم با رئیس ورزش نیروهای آمریکایی مقیم تهران، سروان پل دولین آشنا شدم و چون در رشته وزنه‌برداری تخصص داشتم، وی به اینجانب پیشنهاد نمود که مربی وزنه‌برداری در اردوگاه آمریکایی‌ها باشم و سالنی در راه‌آهن در قسمت کارخانه‌ها برای این منظور تهیه نمودم و بعد از چندی رینگ مشت‌زنی با وسایل کامل و هالتر در آنها تعبیه شد و مسابقه‌های ماهانه در کمپ امیرآبا دو راه‌آهن و کمپهای شهرهای دیگر برگزار گردید. کم‌کم دامنه این مسابقات بیشتر شد، چنانکه مسابقه قهرمانی ارتش آمریکا مقیم ایران و مسابقه خاورمیانه که شش کشور در آن شرکت داشتند انجام گرفت که تیم ایران نیز در آن موفقیت نسبتاً‌ خوبی کسب کرد. قهرمانان ایرانی که در این مسابقه شرکت نمودند عبارت بودند از شورا، جمشید آبادی، علی‌مدد، بختیار، ذوالفقار و طوسی، سرپرستی این تیم به عهده اینجانب بود.» قبل از شروع مسابقات مشت‌زنی، نمایشهایی از وزنه‌برداران و حرکات زمینی و بارفیکس و پارالل در اردوی آمریکایی‌ها ترتیب داده می‌شد که در اکثر آنها قهرمانان ایرانی شرکت می‌نمودند. در سال 1323، مشت‌زنی مورد توجه اداره تربیت بدنی واقع شد و برای اولین بار بطور رسمی جزو برنامه مسابقات مدارس و آموزشگاهها قرار گرفت. مسابقات آموزشگاهها با وسایل آمریکایی‌ها و قضاوت داوران آنها و آقایان محمودپور و عبدالله نادری از ایران انجام شد. این رفت و آمدها و آشنایی با آمریکایی‌ها سبب گردید که کم‌کم جوانان ایرانی به رموز کار آنان پی ببرند و در مسابقات دوجانبه اغلب پیروز از میدان خارج شوند. اولین رینگ را اداره تربیت بدنی در سال 1324 جهت مسابقات قهرمانی تهران به وسیله عبدالله نادری درست نمود که این رینگ 150 هزار ریال قیمت داشت. اولین مربی‌ای که به طور رسمی به ایرانیان بوکس یاد می‌داد جان کیفیرو نام داشت. پس از تشکیل فدراسیون‌های ورزشی در ایران، فدراسیون بوکس نیز به همت عبدالله نادری تشکیل شد و علی‌مدد هم اولین دبیر فدراسیون گردید. تیم مشت‌زنی ایران به همراه دیگر قهرمانان برای اولین بار در المپیک 1948 لندن حضور یافتند.

 

 تاريخ : پنجشنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۱ | 2:39 | نویسنده : علی سلطانی
تيم ملي بوکس ايران در المپيک مونيخ 1972 : 5 نفر از اعضاي تيم از بندرانزلي هستند.
1. مظفر مسافري (سرمربي) 2. نصرت وکيل منفرد (بوکسور) 3. حسين اغماض (بوکسور) 4. محمد آذر حزين (بوکسور) 5. جبار فعلي ، و پنجمين بوکسور: زنده ياد منوچهر بهمني از آبادان


تاريخ : پنجشنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۱ | 2:36 | نویسنده : علی سلطانی

تاریخچه بوکس ایران

176


تاريخ : پنجشنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۱ | 2:30 | نویسنده : علی سلطانی

اولین مسابقات بوکس

اولین مسابقه داخلی بوکس در سال ۱۳۲۴ (بعد از جنگ جهانی دوم) در ایران و اولین مسابقه رسمی قهرمانی کشور در سال ۱۳۲۵ در ۶ وزن در محل پارک شهر فعلی معروف به سنگلج قدیم برگزار شد دراین سال اقای عبدا... نادری رئیس ، محمد تقی کیکاووس نایب رئیس و سلیم زاده دبیر فدراسیون بوکس و مرحوم علی مدد مربی تیم ملی بودند و قهرمانان اولین دوره کشوری در ۶ وزن به شرح ذیل اعلام شدند:

۵۱ کیلوگرم : محمد عل معین انصاری ، ۵۴ کیلوگرم مهندس جمشید خانی ،

۵۸ کیلوگرم : ابراهیم افشار پور ،

۶۲ کیلوگرم : حسن ذوالفقاری ،

۶۷ کیلوگرم : حسین شهاب ،

۷۲ کیلوگرم : آراداشس ساگینیان ،

۸۱ کیلوگرم : اسکندر استیوف (معروف به "شورا" که فوت کرده است)

۸۱+ کیلوگرم : مهندس جمشید آبادی .

 

 ورزشكار كهگيلويه وبويراحمد ركورد مشتزني با كيسه بوكس را در جهان شكست

ياسوج - مشتزن اهل استان كهگيلويه و بويراحمد با زدن 337 ضربه مشت به كيسه بوكس در زمان هشت ساعت و دو دقيقه به صورت پي در پي، ركورد مشتزني به كيسه بوكس در جهان را شكست.

1390/11/29 - 13:09

مدير روابط عمومي اداره كل ورزش و جوانان استان كهگيلويه و بويراحمد روز شنبه در اين زمينه به ايرنا گفت: تا قبل از اين يك ورزشكار اهل استان آذربايجان شرقي، صاحب ركورد مشتزني به كيسه بوكس بود.

'آرمان قنبرزاده' بيان كرد: اين ورزشكار 27 ساله از بخش 'ديشموك' شهرستان كهگيلويه از توابع استان كهگيلويه و بويراحمد كه 'شهريار قاسمي خو' نام دارد، توانست با ثبت اين ركورد جديد، مايه افتخار براي مردم اين استان و كشور شود.

وي افزود: ركورد قبلي در اين ورزش به مدت پنج ساعت و با 35 هزار ضربه مشت به كيسه بوكس در اختيار يك ورزشكار اهل استان آذربايجان شرقي بود.

قنبرزاده افزود: قرار است فيلم اين ركورد زني تاريخي بزودي در شبكه دنا و شبكه هاي سراسري نمايش داده شود.تاريخ : پنجشنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۱ | 2:24 | نویسنده : علی سلطانی

بعد از تمرینات ورزشی چه بخوریم؟

 

مهم‌ترین نکته‌ این است که فکر نکنیم چون ورزش کرده‌ایم هرچه بخواهیم می‌توانیم بخوریم. اکثر افراد پس از ورزش معمولاً بسیار گرسنه‌اند و همین احساس گرسنگی کافی است تا بیشتر از نیازشان بخورند.

تغذیه بعد از ورزش

هرکسی می‌داند ورزشکاران باید برای تغذیه مناسب‌شان برنامه‌ای دقیق از نوع مواد غذایی و زمان وعده‌ها داشته باشند تا به اهداف تمرینات و عملکردشان برسند. ما تلاش می‌کنیم 30 تا 60 دقیقه تمرینات را اکثر روزهای هفته انجام دهیم. اما آیا واقعاً در آن چه قبل و بعد از ورزش‌مان می‌خوریم نیز دقت می‌کنیم؟ 

 

اگر ما برنامه‌ی غذایی سالمی را رعایت کنیم و انرژی کافی دریافت کنیم تا سطح فعالیت و تمرینات خود را حفظ کنیم، ممکن است پاسخ گوی خوبی در برابر اشتهای‌مان و میزان انرژی مورد نیازمان باشیم و تجربه‌مان به ما می‌گوید چه باید قبل و بعد از تمرینات خورد. قانون کلی اینجاست: پیدا کنیم چه چیز برای ما به بهترین نحو پاسخگوست و آن‌را انجام دهیم.

 

 

این نکته به ما کمک می‌کند تا بدانیم چگونه بدنمان کار می‌کند و چه چیز نیاز است تا بهترین کارایی را داشته باشد: ما باید کالری کمتری نسبت به آن چه عادت داریم دریافت کنیم ولی نه کمتر از نیاز بدن‌‌مان، تا به بهترین نحو کار کند!

 

اندازه، زمان و محتوی وعده و میان‌وعده‌ها، قبل و بعد از تمرین، نقش مهمی در میزان انرژی‌مان در طی تمرینات، چگونگی بازیافتن انرژی پس از تمرینات و چگونگی این که آیا آنچه خورده شده به عنوان سوخت مصرف می‌شود یا به صورت چربی ذخیره می‌شود، دارد.

 

در این جا برای به دست آوردن نتایجی که در ذهن ماست راهکارهایی در مورد آن چه نوشیدنی و خوراکی مورد نیاز ماست، آورده‌ایم.

 

مایعات مورد نیازمان پس از ورزش

 

بیشتر ورزشکاران حدود 4 لیوان مایعات در هر یک ساعت از تمرینات از دست می‌دهند. پس تلاش کنیم حدود 2 لیوان آب در فاصله کوتاهی پس از تمرینات بنوشیم تا مرحله بازیافت مایعات را انجام دهیم. اگر زیاد عرق کردیم یا هوا گرم یا مرطوب است به تفاوت وزن قبل و بعد از و رزش دقت کنیم و برای هر 30 گرم وزن کم شده از بدنمان، 30 گرم آب بنوشیم. 

 

 

وعده غذایی‌مان پس از ورزش

 

مهم‌ترین نکته‌ای که باید در نظر داشته باشیم این است که فکر نکنیم چون ورزش کرده‌ایم هرچه بخواهیم می‌توانیم بخوریم. اکثر افراد پس از ورزش معمولاً بسیار گرسنه‌اند و همین احساس گرسنگی کافی است تا بیشتر از نیازشان بخورند و سراغ غذاهایی بروند که کمکی به بدن‌شان نمی‌کند.

خوردن مواد غذایی صحیح در زمان مناسب پس از ورزش برای حفظ انرژی در سطح بالا، حفظ سطح بالای تمرینات ورزشی و حفظ مرحله سوخت چربی در بدن ضروری است

 

خوردن بسیار زیاد غذاهای ناصحیح ممکن است دقیقاً منجر به خلاف آن چه از غذا انتظار داریم شود یعنی آن چه خورده می‌شود به جای آن که پس از ورزش صرف ترمیم و بازیافت ماهیچه‌ها و نیروی بدن شود تبدیل به چربی می‌شود و جز اضافه وزن و سخت کردن تمرینات فایده دیگری ندارد.

 

 

پس وعده‌ی ایده‌آل و مناسب چگونه است؟

 

 

کالری: به طور ایده‌آل تلاش کنیم تا انرژی کافی یعنی 50 درصد انرژی سوزانده در طی ورزش را دریافت کنیم. مثلاً اگر در طی ورزش 600 کیلو کالری انرژی سوزانده‌ایم، تلاش کنیم پس از آن، 300 کیلو کالری دریافت کنیم. مهم نیست که هدف شما حفظ وزنتان است یا کاهش وزن. مهم این است که با رعایت نکته‌ی گفته شده، شما در مسیر رسیدن به هدف‌تان قرار می‌گیرید.

 

 

کربوهیدرات: معمولاً 60 درصد کالری که در این زمان می‌خوریم از کربوهیدرات به دست می‌آید؛ و بر خلاف آن چه مردم تصور می‌کنند بدن‌مان در این مرحله بیشتر به کربوهیدرات نیاز دارد تا پروتئین؛ تا سوخت ماهیچه‌ای (گلیکوژن) که در طی ورزش مصرف کرده‌ایم مجدداً تأمین شده و ماهیچه‌ها برای تمرینات بعدی آماده شوند.

 

در تمرینات متوسط حدود 30 تا 40 گرم کربوهیدرات پس از یک ساعت تمرین، کافی است ولی تمرینات کششی سنگین در هر یک ساعت، بیش از 50 تا 60 گرم کربوهیدرات پس از ورزش نیاز دارد. برای جایگزینی سریع می‌توانید از غلات تصفیه شده استفاده کنید. شاید اولین باری باشد که مصرف غلات تهیه شده با آرد تصفیه شده را بیشتر از غلات کامل پیشنهاد می‌کنیم. البته مصرف غلات کامل هم بدون ایراد است.

 

 

پروتئین: اگرچه کربوهیدرات مهم است، خوردن پروتئین با کیفیت بالا در وعده پس از ورزش نیز بسیار مهم است. پروتئین از شکست بافت ماهیچه‌ای برای تأمین انرژی در شروع مرحله‌ی بازساخت و ترمیم ماهیچه‌ها جلوگیری می‌کند. حدود 25 درصد از انرژی دریافتی پس از ورزش باید از پروتئین به دست بیاید که حدود 10 تا 15 گرم می‌شود.

 

 

چربی: چربی نقش بزرگی در مرحله بازتوانی پس از ورزش ندارد و خوردن زیاد چربی پس از تمرینات، کمکی به کنترل وزن و تمرینات تناسب اندام ندارد. تنها 15 درصد از کالری پس از ورزش باید از چربی تأمین شود. که حدود 10 گرم می‌شود.

 

 

زمان مناسب خوردن پس از ورزش

 

زمان ایده‌آل خوردن پس از ورزش بین 30 دقیقه تا 2 ساعت بعد از ورزش است. زمانی که بدن منتظر و آماده‌ی دریافت مواد غذایی و بازساخت سوخت‌ها برای تمرینات بعدی است. ولی اگر اشتها و یا برنامه غذایی‌تان و یا شرایطی که در آن هستید به شما اجازه‌ی خوردن وعده غذایی مناسب پس از ورزش را نمی‌دهد، نگران نشوید. بدن شما می‌تواند سوخت ماهیچه‌ها را در طی 24 ساعت پس از ورزش جایگزین کند.

زمان ایده‌آل خوردن پس از ورزش بین 30 دقیقه تا 2 ساعت بعد از ورزش است. زمانی که بدن منتظر و آماده‌ی دریافت مواد غذایی و بازساخت سوخت‌ها برای تمرینات بعدی است

 

اگر می‌توانید میان‌وعده‌ی کوچک‌تری از کربوهیدرات و پروتئین بلافاصله پس از ورزش داشته باشید و مایعاتی مانند ترکیب میوه‌های مخلوط شده و شیر کاکائو می‌تواند وعده مناسبی پس از ورزش باشد.

 

 

فهرستی از غذاهای مناسب پیشنهادی ما

 

نان و پنیر کم چرب و کره بادام زمینی، پنیر خامه‌ای با سبزیجات، مخلوط آب‌میوه و پنیر، ترکیب ماست و میوه، تخم مرغ با نان تست، ترکیب شیر و غلات سریال، مخلوط سبزیجات با مرغ یا حبوبات، کراکر با پنیر کم چرب، مخلوط میوه‌های میکس شده، ترکیب سبزیجات با گوشت کم چرب.

 

خوردن مواد غذایی صحیح در زمان مناسب پس از ورزش برای حفظ انرژی در سطح بالا، حفظ سطح بالای تمرینات ورزشی و حفظ مرحله سوخت چربی در بدن ضروری استتاريخ : چهارشنبه بیست و چهارم خرداد ۱۳۹۱ | 20:54 | نویسنده : علی سلطانی

آیا غذا خوردن قبل از خواب باعث اضافه وزن می شود؟

زمانی که یک بادی بیلدر در دوران تمرین به سر می برد 7 تا 8 ساعت خواب در شبانه روز  برای وی بسیار اهمیت دارد اما گذراندن این مدت بدون غذا زمان زیادی است.

برای داشتن عضلاتی ورزیده و آماده نباید این زمان طولانی را گرسنه بگذرانید. خوابیدن بیش از دو ساعت بدون صرف غذا باعث افت میزان قند خون شما می شود. از آنجایی که مغز برای فعالیت به گلوکز نیاز دارد، بدن برای تامین این نیاز، پروتئین ماهیچه ها را تجزیه کرده و از آن استفاده می کند. بدین ترتیب آمینو اسیدها به گلوکز تبدیل می شوندتا مغز بتواند از آن استفاده کند. به عبارت دیگر بدن برای تامین مواد مورد نیاز مغز از ماهیچه ها

استفاده می کند.

راه حل:

شما باید قبل از خواب پروتئین های دیرجذب مانند *کازئین استفاده کنید. کازئین منبعی از پروتئین است که به طور مداوم و آهسته آمینو اسیدهای مورد نیاز بدن را در طول هفت ساعت استراحت برای بدن تامین می کند. بدین معنا که بدن از این آمینواسیدها به عنوان منبع کلوگز استفاده کرده و دیگر نیازی به پروتئین ماهیچه ها ندارد. مصرف مقدار کافی( 40 گرم) کازئین پیش از خواب نه تنها ماهیچه ها را از خطر مصون می دارد،بلکه آمینو اسیدهای اضافی می توانند برای تحریک رشد عضلانی در زمان خواب نیز استفاده شوند.

پیشنهاد:

می توانید از دو قاشق غذاخوری روغن گیاهی، دو قاشق غذاخوری کره بادام زمینی و یک اونس (برابر با 1035/31 گرم)مخلوط مغزهای مختلف نظیر بادام، گردو، فندق و … استفاده کنید. روغن های گیاهی سرعت هضم کازئین را پایین آورده و حساسیت به انسولین را حفظ می کنند. کربو هیدرات های دیر جذب را هم می توان به پروتئین و روغن های گیاهی اضافه کرد.برای این منظور می توان از یک پیمانه جو پرک شده یا دو برش نان گندم کامل استفاده کرد.

انتخاب صحیح و مصرف اینگونه مواد غذایی، گلوکز مورد نیاز مغز را به طور مداوم در طول شب تامین کرده و از تجزیه پروتئین عضلات یا ذخیره آنها به شکل چربی نیز جلوگیری می  کند.تاريخ : چهارشنبه بیست و چهارم خرداد ۱۳۹۱ | 20:37 | نویسنده : علی سلطانی

 ده نکته مهم برای از دست دادن چربی

دارای گواهی تخصصی طب ورزشی و عضو کمیته آموزشی فدراسیون بین المللی پرورش و تناسب اندام (IFBB).

1-  قبل از شروع رژیم غذایی دوستان و فامیل را در جریان قرار دهید.آنها می توانندبا روحیه دادن به شما    و حمایت هایشان درادامه رژیم یاریتان کنند.اگر دوستانی دارید که ازاضافه وزن رنج می برند،می توانیدازآنها بخواهید در رژیم مورد نظر شما را همراهی کنند.به این ترتیب انگیزه بیشتری برای ادامه  پیدا می کنید.

2- غذا را در وعده های کوچک میل کنید.سعی نکنیدبا حذف یکی از وعده های غذایی لاغر شوید،زیرا این کار باعث می شود متابولیسم بدن شما کم کم کاهش یابد.کاهش متابولیسم در نهایت از دست دادن چربی را برای بدن مشکل می کند.

3- بهتر است عادت غذایی خود را به طور کامل تغییر دهید.در هر وعده بیشتر پروتئین و کمتر چربی مصرف کنید.تلاش کنید میزان کربو هیدرات در غذای شما بیشتر از مقدار مورد نیاز بدنتان برای تامین انرژی نباشد.

4-قبل از هر وعده غذا یک لیوان آب گریپ فروت بنوشید.زیرا این روش در کاهش وزن موثرمی باشد.تحقیقات نشان می دهدکسانی که قبل از هر وعده غذا آب گریپ فروت می نوشندبیشتر چربی از دست می دهند.

5- به مقدار کافی آب و مایعات بنوشید.نوشیدن مایعات پوست شما را شاداب نگاه داشته و از بروز چین و چروک جلوگیری می کند.

6- تلاش کنید میزان کالری مصرفی خود را از آغاز رژیم غذایی محاسبه کنیدتا میزان انرژی مورد نیازتان را دریابید. یک برنامه صحیح شما را در کاهش روزانه و تدریجی کالری یاری می کند.بهتر است درابتدا مواد غذایی مصرفی روزانه خود را یادداشت کنید.سپس از جدول کالری استفاده کرده و کل مقدار کالری مواد غذایی را محاسبه کنید.در ابتدا 20 درصد آن را کم کرده و به تدریج این میزان را کاهش دهید.

7-هرگز از رژیم های غذایی که وزن بدن را به سرعت کاهش می دهند استفاده نکنید.زیرا در نتیجه این رژیم ها بدن به جای چربی آب خود را از دست می دهد.این روش کاهش وزن پایدار نیست و وزن از دست رفته به سرعت باز می گردد.شما باید در جستجوی رژیم های غذایی باشید که نتیجه آنها کاهش وزن تدریجی، اما دائم است.بهترین کار استفاده از رژیم های غذایی است که باعث از دست دادن 500 تا700 گرم چربی طی یک هفته می شوند.

8-بیشتر به کم کردن سایز فکر کنید تا کم کردن وزن.کم کردن سایز از مواردی است که اغلب پس از رژیم غذایی به دست می آید و خیلی بهتر از کم کردن وزن می باشد.سعی کنید هر از گاهی روند پیشرفت خود و سایز بدنتان را مد نظر  قرار  دهید.

9- تخم مرغ منبع مناسبی برای تامین پروتئین است.مصرف تخم مرغ شما را در حفظ ماهیچه هایتان یاری کرده و برای بدن بسیار مفید است. پس تلاش کنید در برنامه رژیم خود حتمآ از آن استفاده نمائید. البته باید این نکته را همیشه به یاد داشته باشید که تخم مرغ را به صورت آب پز شده مصرف کنید. استفاده از روغن در طبخ تخم مرغ کالری بیشتری به بدن شما می دهد و روندکاهش وزن شما را کند می کند.به عنوان  نکته مهم لازم به یاد آوری است که زرده تخم مرغ سرشار از کلسترول بوده و بهتر است کمتر مصرف شود.

10- بهتر است به جای چای معمولی از چای سبز استفاده کنید.چای سبز به عنوان یک عامل موثر در کاهش وزن شناخته می شود و وزن شما را پایین می آورد.تاريخ : چهارشنبه بیست و چهارم خرداد ۱۳۹۱ | 17:33 | نویسنده : علی سلطانی

به گزارش سایت رسمی فدراسیون بوکس، حمید سجادی معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در آغاز صحبت‌های خود در مراسم مجمع فدراسیون بوکس اظهار داشت: بنده به نوبه خودم به تمام نفراتی که سهمیه المپیک را کسب کردند مجددا تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم در المپیک لندن نیز به این موفقیت‌های کسب شده برسیم. البته جا دارد در این مراسم از اخلاق مثال‌زدنی بوکسور‌ها تعریف کنم چرا که چند بار با روزبهانی و مظاهری در کمیته ملی المپیک دیدار داشتم و واقعآ ادب را در وجود آنها دیدم.

وی در ادامه گفت: جدول رسمی بیمه شده‌های ورزشکاران ما در سال 88، 17 هزار و یک نفر بوده، سال 89، 16 هزار و 7 نفر و سال 90، 15 هزار و 325 نفر بوده است که شاهد کاهش آنها بودیم و ما این موضوع را شفاف اعلام کرده‌ایم به هرحال این‌ها آماری است که روی کاغذ و جزء اطلاعات ارزشمند اولیه است، اما خیلی از ورزشکاران ما هستند که ورزش می‌کنند و بیمه نیستند ما از این آمار و اطلاعات مایوس نیستیم آماری است که می‌توان روی آن برنامه‌ریزی کرد.

سجادی در مورد پیشرفت بوکس اعلام کرد: در مورد نگاه جدید به بوکس باید جدی‌تر باشیم، باید چشم‌ها را شست و دست‌ها را گرفت. این کسب سهمیه المپیک نشان می‌دهد که بوکس در ایران زنده است. ما گزارش‌هایی داریم که برخی از نهاد‌ها از توسعه و ترویج بوکس ممانعت می‌کنند. متاسفانه این یک رفتار شده و باید فرهنگ سازی شود. خیلی از جاها علاقه ندارند که بوکس راه بیفتد و ما به دنبال حل این مشکل هستیم.تاريخ : چهارشنبه بیست و چهارم خرداد ۱۳۹۱ | 17:30 | نویسنده : علی سلطانی

به گزارش سایت رسمی فدراسیون بوکس, مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون بوکس در هتل هویزه تهران با حضور حمید سجادی معاون ورزش، قهرمانی وزارت ورزش جوانان، روسای هیئت‌های ورزشی بوکس، رئیس، نایب رئیس و دبیر فدراسیون بوکس به منظور بررسی و تصویب تقویم ورزشی، ارائه گزارش بازرسی و سایر مشکلات پیرامون رشته ورزشی برگزار شد.

در ابتدا ناطق نوری خطاب به حمید‌سجادی اظهار داشت: خوشحالم که در خدمت کسی هستیم که در سه عرصه مایه افتخار است، هم در ورزش،هم در علم و هم در اخلاق.از شما درخواست می‌کنم تا صحبت‌های این جلسه را به وزیر ورزش اعلام کنید تا در مورد بودجه مالی به هیئت‌ها کمک‌هایی شود. البته زمانی که علی‌آبادی رئیس سازمان تربیت بدنی بود قرار بود 50 دستگاه رینگ به استان‌ها داده شود که این طور نشد.  برخی از استان‌ها با کمک‌های مردمی رینگ و سالن اختصاصی تاسیس کردند، اما هنوز خیلی از استان‌ها مشکل برای خرید لوازم دارند.

ناطق نوری خاطر نشان کرد: امیدوارم با تاسیس شبکه ورزش مشکل پخش تلویزیونی این رشته حل شود. بارها اعلام کردم که هیچ مرجع تقلیدی نگفته است که این ورزش مشکل شرعی دارد. بنده مقلد مقام معظم رهبری هستم، از ایشان در این مورد سوال کردم و ایشان فرمودند که بلا مانع است و به فعالیتتان ادامه دهید. هنوز هم نمی دانیم چرا بوکس پخش تلویزیونی نمی شود.

وی افزود: بودجه فدراسیون بوکس یک میلیارد و 200 میلیون تومان بود که به طور کامل ما ندادند. در حال حاضر استان‌ها 10 جفت دستکش برای برگزاری مسابقات ندارند و ما انتظار داریم تا مشکلات استان‌ها حل شود.بودجه فدراسیون بوکس 800 الی 900 میلیون تومان بیشتر نیست و با این تورم اقتصادی کاری نمی‌توانیم انجام دهیم. امیدواریم مسئولان ورزش دستور بدهند تا وعده‌هایی که در مورد رینگ‌ها به ما داده بودند به استان‌ها تعلق بگیرد.

رئیس فدراسیون بوکس در پایان اظهار داشت: بیش از 70 سال از عمر بوکس در ایران می‌گذرد، اما هنوز در المپیک نتوانسته‌ایم مدال کسب کنیم با این مدال‌هایی که در قزاقستان کسب کردیم امیدواریم در المپیک هم نتیجه خوبی کسب کنیم. چنانچه بوکسورهای ایران بتوانند مدال المپیک کسب کنند از جیب خودم به آنها پاداش خواهم داد، مدال طلا یک صد میلیون، مدال نقره 70 میلیون و مدال برنز 50 میلیون تومان پاداش خواهد داشت.تاريخ : چهارشنبه بیست و چهارم خرداد ۱۳۹۱ | 17:12 | نویسنده : علی سلطانی
آشنائی با تک داور بین المللی ۲ستاره جهانی بوکس خوزستان

r4466__5757.jpg

نام:سیدعلی نوری جعفری

متولد:سال۱۳۳۹ در اهواز

افتخارات ورزشی:ازقهرمانان اسبق بوکس خوزستان-دبیرهیئات بوکس استان خوزستان از سال

۱۳۷۵الی۱۳۸۶-رئیس کمیته داوران استان خوزستان از سال ۱۳۸۶تا۱۳۹۰-عضوکمیته داوران بوکس

کشور-مدرس داوری فدراسیون بوکس کشور

افتخارات داوری:قضاوت در بازیهای بوکس پادشاهی ترکیه-قضاوت در انتخابی تیم ملی اوکراین--

قضاوت مسابقات بوکس انور چودری در پاکستان -جام بابا جان در روسیه-قضاوت در بازیهای ---

قهرمانی کشور از سال ۳۷۴تا کنون-قضاوت در لیگ بوکس ایران و......

 

 با آرزوی موفقیت برای ایشان.............تاريخ : چهارشنبه بیست و چهارم خرداد ۱۳۹۱ | 14:43 | نویسنده : علی سلطانی
نمونه ای از تمرینات کششی جهت بانوانتاريخ : چهارشنبه بیست و چهارم خرداد ۱۳۹۱ | 14:40 | نویسنده : علی سلطانی
 نمونه ای از تمرینات کششی عضلاتتاريخ : چهارشنبه بیست و چهارم خرداد ۱۳۹۱ | 13:41 | نویسنده : علی سلطانی
 

 

تمرینات با وزنه برای بوکسورها 

  

 

 باوجود پیشرفت دانش ورزشی اغلب بوکسورها از تمرینات جدی با وزنه خود داری می کنند.با وجود اینکه ورزشهایی مثل فوتبال و بسکتبال و حتی دو و میدانی از تمرینات با وزنه برای بالا بردن قدرت و بهره وری در مسابقات استفاده می کنند اما هنوز بسیاری از بوکسورها بخصوص بوکسورهای قدیمی و حتی معروف تمرینات با وزنه را آنچنان جالب نمی دانند و حرفهایی از قبیل کاهش انعطاف پذیری و کاهش سرعت و خستگی و وقت گیر بودن را می زنند.

 

چند سال قبل فدراسیون بوکس آماتور آمریکا گزارشی را در زمینه تمرینات با وزنه بوکسورهای معروف اروپایی و امریکایی منتشر کرد.در آن از بوکسورهایی چون اواندر هالی فیلد و شین موسلی و کوستا زیو و...نام برده شده بود که آنها توانسته بودند با تمرینات با وزنه به نتایج مطلوبی در مسابقات دست پیدا کنند.در این متن شما را با چگونگی تمرینات با وزنه و آمادگی برای مسابقه داخل رینگ آشنا خواهید شد.

دو بوکسور را در نظر بگیرید که از لحاظ مهارتی مثل هم باشند.همچنین از لحاظ سرعت هم مثل هم باشند.پس چه چیزی می تواند آنها را از هم جدا و قابل مقایسه کند؟ مثلا استیل مبارزه و جرات و شهامت هم می تواند دخیل باشد.اما اگر این دو هم برابر بود چه؟ اینجا مسئله قدرت و توان مطرح می شود.یعنی در صورت برابر بودن همه چیز بوکسوری برنده است که قوی تر باشد.این با تمرینات با وزنه حاصل می شود.

 

 تمرینات با وزنه چه کاری انجام می دهد؟

 

تمرینات با وزنه باعث قوی تر شدن ورزشکار می شود.همچنین تمرینات با وزنه باعث کمتر شدن احتمال آسیب دیدگی عضلات و استخوانها و لیگامنتها می گردد.این نکته را هم نباید فراموش کرد که تمرینات با وزنه باعث افزایش قدرت و توان انفجاری و تحمل غیر هوازی بدن می گردد.بوکس ورزشی است که 70 الی 80 درصد غیر هوازی و 20 الی 30 در صد هوازی است.غیر هوازی یعنی اینکه در یک زمان کوتاه مقدار زیادی انرژی توسط عضلات سوخته می شود که این زمان کم باعث می شود بدن نتواند از اکسیژن هوا استفاده کند.این همان حرکات سریع در ورزش بوکس است. هوازی هم به این معنا است که حرکات با قدرت و سرعت کمتر و در یک بازه زمانی بلند تر انجام می شود و بدن فرصت دارد برای انرژی از اکسیژن هوای تنفسی استفاده کند مثلا دو های ماراتن.البته در بوکس همان حرکتهای جابجایی داخل رینگ حرکات هوازی این ورزش هستند.

تحقیقات ورزشی موارد ذیل را در ورزش بوکس به اثبات رسانده است:

1-تمرینات با وزنه باعث افزایش سرعت بوکسورها می شود.

2-تمرینات با وزنه باعث جلو گیری از خستگی عضلات می گردد:باید دقت شود که خستگی عضلات بیشتر مربوط به تمرینات بیش از حالت مطلوب یا کمی استراحت و یا تغذیه نا مناسب است.

3-تمرینات با وزنه بوکسورها باید با وزنه های نیمه سنگین تا سنگین باشد:باید دقت کرد که تمرینات با وزنه های سبک فقط باعث افزایش توان هوازی بدن می شود اما تمرین با وزنه های سنگین و نیمه سنگین آن هم به صورت سرعتی و انفجاری باعث افزایش قدرت و سرعت می گردد.

4-تمرینات با وزنه باعث انعطاف پذیری عضلات می گردد.

5-حد اقل هفته ای یک بار را به تمرینات با وزنه اختصاص دهید:همانطور که دویدن های متوالی و تمرینات مشت زنی و کیسه زدن و...باعث افزایش توان و مهارت می شود تمرینات با وزنه هم باعث افزایش قدرت می گردد

 

نکات مهم:

 

یک بوکسور باید به صورت روتین هفته ای 1 الی 3 بار تمرینات با وزنه را انجام دهد.بیشتر از سه بار درهفته باعث کم آوردن وقت برای تمریناتی مثل کیسه زدن و مهارتی و... خواهد شد.یک بوکسور قوی و بدون مهارت حتما در مسابقه می بازد...

در روزهایی که تمرینات مشت زنی دارید تمرینات با وزنه انجام ندهید.همچنین یک هفته قبل از مسابقه تمرینات با وزنه را قطع کنید.در طول هفته بهتر است یک روز وسط هفته و یک روز آخر را که بعد آن قصد استراحت دارید را به تمرینات با وزنه اختصاص دهید مثلا سه شنبه و پنج شنبه.

 

 

چگونه تمرین کنیم

 

تمرینات با وزنه بوکسورها باید با وزنه هایی باشد که در حدود 60الی 85 درصد از توان ماکزیمم آنها باشد.یعنی مثلا اگر ورزشکار در حرکت پرس سینه حد اکثر توان بلند کردن 50 کیلو آن هم برای یک بار را دارد وزنه های انتخابی او باید بین 30 الی 42 کیلو گرم باشد.حال تکرار وزنه زدن بستگی به اهداف ورزشکار دارد.

تکرار کمتر با وزنه های سنگینتر باعث افزایش قدرت می شود.تکرار های بیشتر با وزنه های متوسط باعث افزایش قدرت و سرعت می شود.تکرار های زیاد همراه با وزنه های کوچک باعث افزایش قوای عمومی بدن می شود(هوازی)

وقتی یک بوکسور با وزنه کار می کند باید به این نکته توجه داشته باشد که حرکاتش باید سریع و انفجاری باشد.مثلا وقتی که حرکت پرس سینه را انجام می دهد باید حرکت رو به بالا را سرعت و قدرت انجام دهد.

اما باید مواظب مفاصل و عضلات بخصوص عضلات کمر خود باشد.

تمرینات با وزنه برای یک بوکسور با تمرینات یک بدن ساز تفاوت دارد زیرا اهداف آنها با هم فرق می کند.یک بدن ساز دنبال قدرت و حجم عضلات است اما یک بوکسور در پی قدرت و سرعت.

 

یک نمونه برنامه تمرینی با وزنه برای بوکسورها:

 

1-زانوها را کمی خم کنیدو دنبلی را که در زمین است با یک دست گرفته و و در همین حالت آنرا بالای سر ببرید و بعد به حالت اول برگردانید.این کار را در 3 دوره و در هر دوره 5 بار تکرار کنید.

2-پرس سینه با هالتر روی میز پرس.این کار را در 3دوره و در هر دوره 6 بار تکرار کنید.

3-حالت شنا رفتن روی زمین را بگیرید و شنا بروید و در بالا آمدن کف دستها را به هم بزنید(توجه این حرکت همراه با وزنه نیست اما برای تکمیل حرکت پرس سینه باید بلافاصله بعد از آن انجام شود)این حرکت را 3 دوره و در هر دوره 10 بار تکرار کنید.

4-یک هالتر را از روی زمین برداشته و آن را تا بالای سینه بالا بیاورید و دوباره به حالت اول برگردانید.این حرکت را 3 دوره و در هر دوره 4 بار تکرار کنید.

5-روی میز پرس دراز کشیده و یک دمبل را با هر دودست بگیرید و دستها را از پشت آویزان کنید و بعد تا بالای سر بالا بکشید.این کار را در 3 دوره و در هر دوره6 بار تکرار کنید.

6-بارفیکس رفتن همراه با وزنه آویزان به بدن.این کار را 4 دوره و در هر دوره 6 بار تکرار کنید.

7-دو دمبل را با دو دست گرفته و به صورت ایستاده از کنار کمر تا جلوی صورت به صورت یک حرکت 90 درجه بالا بیاورید.این کار را در 3 دوره 12 تایی تکرار کنید.

 

 

این یک نمونه تمرینی بود و حتما تمرینات دیگر هم هستند که کارایی لازم را دارند.اما نکته مهم در همه تمرینات با وزنه برای بوکسورها سرعت و انفجاری بودن آنها است.تاريخ : چهارشنبه بیست و چهارم خرداد ۱۳۹۱ | 13:26 | نویسنده : علی سلطانی
 

 

تراژدی سقوط مایک تایسون

 

((میخوام آدما رو بکشم میخوام دل و رودشون رو بکشم بیرون و بچه هاشون رو بخورم))

 

این گفته های مایک تایسون است.ستاره بوکس حرفهای جهان در اواخر دهه 80 که در آمار ورزش حرفه ای دنیا غیر متعارف ترین ورزشکار شناخته شد.

به دنیا آمدن او در یکی از بدنام ترین محله های بروکلین و داشتن عضلاتی ورزیده کم کم از او یک شخصیت عجیب ساخت.شانس مایک تایسون برای دیرتر رفتن به زندان همین ورزش بوکس بود که مربی او کاس دی آماتو استعداد او را در از پادر آوردن حریفان قلدر کشف کرد.در سن 20 سالگی او جوانترین قهرمان سنگین وزن دنیا شد.او 19 مسابقه حرفه ای خود را تا مقام قهرمانی با ناک اوت به پایان برد که 12 تا از این ناک اوتها در راند اول اتفاق افتاد.

 آموزشها کاس دی آماتو حرف نداشت.در رینگ هیچ کس حریف سرعت بالای ضربه و هماهنگی و دقت ضربه و از همه مهمتر قدرت وحشتناک ضربات او نمی شد.توانایی دفاعی او هم با آموزشهای مربی توانایش بسیار عالی بود و باعث شد او شکست ناپذیر باقی بماند.در سال 1988 تایسون در حالی که تمام عناوین قهرمانی را بدست آورده بود ((لری هولمز))-قهرمان سنگین وزن آمریکایی-را ناک اوت کرد و این تنها ناک اوت او طی 75 مبارزه اش بود.بعد او سراغ قهرمان دیگری به نام اسپینکز رفت و فقط 91 ثانیه طول کشید تا او را ناک اوت کند.این طلایی ترین دوران مایک تایسون بود زیرا هنوز هیولای وحشتناک درون او تحت کنترلش بود.

 

 دوران سقوط او آغاز شد.با این که هنوز از لحاظ سن و سال و آمادگی بدنی در اوج بودولی بعد از شکست دادن اسپینکز زندگی او وارد مرحله جدیدی شد.با مرگ کاس دی آماتو تایسون دوباره رها شد.ازدواج اولش هم با شکست مواجه شد و برای رسانه ها خوراک تازه پیدا کردند.او مربی دوم خود رونی را هم کنار گذاشت.کم کم ضعف مهارتی و بدنی او هم شروع شد.او دیگر کمتر دفاع می کرد و بیشتر به دنبال ناک اوت کردن حریف با یک ضربه بود تااین که در 1989 برای اولین بار این غول سرکش در یک مسابق با فرانک برونو با یک ضربه نقش زمین شد.با اینکه در راند ششم باز هم با ناک اوت برحریف خود پیروز شد اما دیگر ضعف او آشکار شده بود.

 سقوط او وقتی کاملتر شد که او در راند دهم توسط بوستر داگلاس ناک اوت شد.بااینکه همه نسبت به داوری اعتراض داشتند و می گفتند داور در راند هشتم آهسته شمرده تا داگلاس از زمین بلند شود اما دیگر ضعف تایسون مشخص شده بود.((ترسناک ترین بوکسور تاریخ)) ((بدترین مرد کره زمین)) ((مایک آهنین)) شکست خورده بود.اینها همه لقبهایی بود که رسانه ها به او داده بودند.

 

داغ ناک اوت برای تایسون بسیار سنگین بود و بالینکه بعد از آن چندین بوکسور را لت و پار کرد اما مردم نمی توانستند شکست او را باور کنند.برای همین او باید قهرمان دنیا یعنی هالیفیلد را شکست می داد.آنها چند بار قرار مسابقه گذاشتند اما نفس بد کار تایسون بیدار شده بود.اواخر سال 1991 تایسون را به جرم تجاوز و آزار و لذیت به یک دختر نوجوان دستگیر کردند و به زندان انداختند.سه سال زندان او را تا سال 1995 از رینگ دور نگهداشت.تا اینکه مسابقه ((سرانجام)) را با هالیفیلد در سال 1996 در لاس وگاس به انجام رسانید.در این مسابقه داور تایسون را در راند 11 ناک اوت تکنیکی اعلام کردو تایسون برای سومین بار قهرمان سنگین وزن جهان شد.با اعتراضهایی که به ضربات سر هالیفیلد در مبارزه شد نتیجه مبارزه مورد تردید قرار گرفت و به همین دلیل سال بعد مسابقه دیگری که به مسابقه((فریاد و خشم)) معروف شد بین این دو نفر برپاشد که گرانترین مسابقه تاریخ بوکس حرفه ای لقب گرفت برپا شد که بیش از 100 ملیون دلار هزینه برداشت که 30 ملیون دلار آن به تایسون رسید اما در راند سوم مسابقه در واکنش به ضربات سر هالیفیلد تایسون گوش او را با دندان کند و داور با این کار او را دیسکالیفه(اخراج) کرد.با اینکه دو روز بعد تایسون عذرخواهی کرد اما تا یک سال از مسابقات محروم شد.

 

بعد از این حادثه دیگر تایسون را نمی شد کنترل کرد و او کم کم تبدیل به انسان خلافکار شد.کتک زدن دو موتور سوار در خیابان کتک زدن داور ناک اوت کردن حریف خارج از زمان مسابقه استفاده از ماری جوانا در مسابقه خالکوبی های عجیب و غریب مشکلات خانوادگی عیاشی کردن و...

 

سر آخر مبارزه با دوست قدیمی اش لوییس محو شدن تایسون از دنیای بوکس بود.در سال 2002 این مسابقه شکل گرفت و لوییس که خوب تمرین کرده بود تایسون را که تا قبل از مسابقه به ول خرجی و عیاشی می گذراند را در راند 8 ناک اوت کرد.بعد از آن هم تایسون در چند مسابقه معمولی برای دادن بدهی هایش شرکت کرد ولی در یک مسابقه نمایشی در در راند هفتم وارد رینگ نشد و دنیای بوکس را ترک کرد زیرا به گفته خودش(( دیگر دل و جگر مسابقه را ندارد.))

 

رینگ بوکس حرفه ای مثل میدان مبارزه گلادیاتورها می ماند یا لت و پار می کنی یا لت و پار می شوی.وقتی وارد رینگ می شوی دیگر تنهای تنها هستی و برای زنده ماندن نامت مبارزه می کنی و با یکی دو شکست دیگر فراموش می شوی.

 مایک تایسون یک قاتل بالفطره رینگ بوکس است اما از لحاظ روانشناسان او یک قربانی رینگ و هیجان رسانه ای آن است.او از عزت نفس پایینی برخوردار بود و باعث شد شخص قوی هیکلی مثل او در رینگ زندگی ناک اوت شود...  

 تاريخ : چهارشنبه بیست و چهارم خرداد ۱۳۹۱ | 13:14 | نویسنده : علی سلطانی
 

تغذیه یک بوکسور

 

مانند هر ورزشکار دیگری بوکسورها هم برای داشتن انرژی لازم در حین انجام ورزش احتیاج به رژیم غذایی مناسب دارند.به دلیل انرژی زیادی که یک بوکسور در حین مسابقه و تمرین می سوزاند رعایت یک رژیم غذایی مناسب برای جلوگیری از کاهش حجم ماهیچه ای بسیار حیاتی است.

 

یک بوکسور چه باید بخورد؟

 

سه گروه غذایی اصلی که یک بوکسور باید مصرف کند شامل کربوهیدراتها-پروتئینها-و چربی ها است.

1-کربوهیدراتها:به دلیل غیر هوازی بودن ورزش بوکس برای بوکسوری که چندین راند 3 دقیقه ای را به مبارزه ای سخت مشغول است جایگزینی گلیکوژن از دست رفته بسیار مهم است و منبعی که می تواند این کار را به طور مداوم انجام دهد کربو هیدراتها هستند.منابع اصلی کربوهیدراتها گندم و جو و انواع غلات و ماکارونی و سیب زمینی و میوه جات و بنشن و...تشکیل می دهند.متخصصان تغذیه پیشنهاد می کنند که 45-55 درصد از غذای روزانه را باید این مواد برای یک بوکسور تشکیل دهند.یعنی اگر 4000 کالری در روز دریافت می شود باید 1800 الی 2200 کالری آن از این مواد باشد.

 

2-پروتئینها:در تمرینات و مسابقات بوکس به دلیل آسیب دیدگی داخلی عضلات باید شرایطی فراهم شود تا هرچه زودتر این آسیب دیدگی ها ترمیم شود.البته این ترمیم عضلات باعث افزایش قدرت نیز میشوند.منبع اصلی این ترمیم پروتئینها هستند.غذاهای سرشار از پروتئین از قبیل گوشت قرمز و گوشت جوجه و ماهی و تخم مرغ و ...هستند.

متخصصان در جیره غذایی روزانه یک بوکسور 30-40 درصد مواد پروتئینی را لازم می دانند.

لازم به ذکر است پروتئین در جلوگیری از خستگی عضلات و همچنین بالا بردن قدرت بوکسور نقش مهمی دارد.در بوکسورهای حرفه ای استفاده از مکملهای پروتئینی قبل و بعد از مسابقه رایج است که البته مصرف آن باید زیر نظر متخصص باشد.

 

4-چربی ها:خوردن چربی زیاد باعث افزایش وزن بدن می شود که برای یک بوکسور نامطلوب است اما مقدار مناسب آن که حدود 15 در صد از جیره غذای روزانه است توصیه می شود زیرا منبعی برای انرژی و همچنین ذخیره کننده ویتامینهای ضروری بدن مانند ویتامین ای است.در اینجا منظور چربی های حاوی امگا3 و امگا 6 است که در غذاهای دریایی و همچنین گردو یافت می شود.

 

آب:ناگفته پیداست که آب بسیار حیاتی و مهم است که باعث تعدیل در فعل و انفعالات بدن می شود.یک بوکسور باید روزی 8-10 لیوان آب بخورد تا باعث افزایش توان ذخیره ای آب در بدن خود شود.

 

جدول غذایی یک بوکسور

 

 

 

 

 

گروه غذایی

 

درصد

 

 

کربو هیدرات

 

45-50

 

 

پروتئین

 

30-40

 

 

چربی

 

15

یک بوکسور چه چیزهایی را نباید بخورد

 

1-غذاهای فست فود مثل پیتزا و سوسیس و کالباس و ...

2-سرخ کردنی

3-غذاهای شیرین و شربت و ...

4-چربی های اشباع شده

5-چیپس و تنقلات

6-شکلات

 

رژیم غذایی در دوران تمرینات معمولی

 

در دوران قبل از مسابقات و تمرینات معمولی که قصد مسابقه وجود ندارد رژیم غذایی با کمی تغییر به صورت 60درصد کربو هیدرات و 20در صد پروتئین و 20 درصد چربی می باشد.

 

رژیم غذایی قبل از مسابقه

 

رژیم غذایی قبل از مسابقه یک بوکسور جهت به تاخیر انداختن خستگی او در حین مسابقه بسیار موثر است.یک بوکسور در این شرایط باید غذاهایی را بخورد که سطح انرژی و قند خون اورا در حین مسابقه در سطح مطلوب نگهدارد.در چنین شرایطی باید وعده های غذایی از 3 وعده به 6 وعده کوچکتر در روز افزایش یابد.در این وعده ها حتما با ید از غذاهایی با نشاسته سبکتر مثل نان جو-ساندویچها-میوه ها و حبوبات استفاده شود.باید از خوردن میوه های مسهل و غذاهای جدید که احتمال حساسیت دارند خود داری شود.همچنین یک بوکسور باید 2الی 3ساعت قبل از مسابقه حدود نیم لیتر آب بخورد تا تعادل شیمیایی بدن او در حین مسابقه حفظ شود.

 

رژیم غذایی بعد از مسابقه

 

بعد از مسابقه به دلیل از دست دادن مقدار زیادی گلیکوژن باید ترتیبی داد تا ریکاوری با سرعت انجام شود.لذا بلافاصله بعد از انجام مسابقه باید غذایی سبک اما با کربوهیدرات و پروتئین بالا توسط بوکسور استفاده شود و هر دو ساعت یک بار آن هم سه مرتبه این کار انجام شود.بعد از این شش ساعت دوباره بوکسور به رژیم عادی خود بر می گردد.

 

سر آخر به نکات ذیل توجه شود:

 

-وعده های غذایی یک بوکسور باید 5 الی 6 وعده در روز باشد.

-از خوردن شکلات و شیرینی و کیک خود داری کنید.

-یک بوکسور بهتر است قبل از خواب یک عدد موز بخورد.

-از خوردن آب دریغ نورزید.تاريخ : چهارشنبه بیست و چهارم خرداد ۱۳۹۱ | 13:0 | نویسنده : علی سلطانی
 

یادگیری بوکس

 

با سلام به دوستان مدتی بود که به دنبال مقالاتی پیشرفته تر در مورد بوکس و آموزش صحیح آن بودم و بر آن شدم که با ترجمه متون در سایتهای معتبر مطالبی را به دوستان ارائه کنم.حال مطلب زیر را در مورد آموزش بوکس انتخاب کردم و امید وارم مورد استفاده قرار گیرد.

بوکس ورزش سنگینی است.استقامت و بردباری در این ورزش از ملزوماتی است که این ورزش را از دیگر ورزشها متمایز می کند.بوکسورهای قدیمی با اینکه با جان ودل مبارزه می کردند اما زود هم خسته می شدند زیرا بوکس سالها به دلیل عدم آشنایی انسان به علم فیزیولوژی در آموزش بدنسازی با اشتباهاتی همراه بود.حتی هنوز هم عده ای از جوانان فکر می کنند با بدنسازی با وزنه می توانند بدن قوی تری در بوکس داشته باشند که البته در اشتباه هستند.در این متن سعی دارم راه نمایی های لازم را در مورد آمادگی بدنی بوکسورها ارائه کنم.

 

بوکسورهای امروزی

 

بوکسورهای امروزی قوی تر و سریعتر از قدیمی ها هستند.همه اینها به دلیل پیشرفتی است که علم فیزیولوژی ورزشی و علم پزشکی کرده است.ورزش بوکس ورزشی انفجاری است و غیر هوازی.همین باعث سنگینی این ورزش نسبت به دیگر ورزشها شده است.حرکات سریع و پیاپی جب و پانچ و اسلیپ کردن و تحمل ضربات حریف و ... نمونه ای از حرکات غیر هوازی هستند.

 

 

بوکس ورزشی غیر هوازی

 

بوکسورهای قدیمی جهت آماده نمودن بدن خود در مسابقات صبحها مسافت 5 الی 6 کیلو متر را می دویدند.این کار با اینکه برای نفس داشتن در حین مسابقه لازم بود اما کافی نبود آن هم به دلیل غیر هوازی بودن ورزش بوکس.

منظور از غیر هوازی بودن یعنی فعالیتهایی که بدن در یک بازه زمانی کوتاه تحت فشار زیادی قرار می گیرد و در این فرصت کوتاه بدن فرصت استفاده از اکسیژن هوا را ندارد برعکس ورزشهایی مثل دو ماراتن که شدت فعالیت به اندازه بوکس نیست اما در زمان طولانی تری انجام می شود که بدن فرصت استفاده از اکسیژن هوا را دارد.

ورزش بوکس 80درصد هوازی و 20درصد غیر هوازی است.

 

تمرینات دوره ای Intervals

 

پس این سوال پیش می آید که یک بوکسور چگونه باید بدن خود را آماده کند؟در جواب باید گفت که تمریناتی به وجود آمده به نام تمرینات دوره ای(اینتروال) که می تواند باعث افزایش استقامت و توان بوکسورها شود.این تمرینات شامل دویدن در مسافتهای 200-400-600-800 متری با استراحت در بین این دویدنها است.برای بوکسورهای آماتور که در راندهای 2 دقیقه ای مبارزه می کنند مسافتهای 600 متری مناسب است و برای حرفه ای ها که در راندهای 3 دقیقه ای مبارزه می کنند مسافتهای 800 متری خوب تشخیص داده شده است.لازم به ذکر است تعداد تکرار این تمرینات باید بیشتر از تعداد راندهای مسابقه باشد.مثلا اگر مسابقه 4 راند است تمرینات دوره ای باید با 5 الی 6 بار تکرار باشد.

نمونه ای از تمرینات اینتروال در زیر آمده است:

 

1-5/1 کیلومتر دویدن آرام جهت گرم کردن بدن.

2-6بار دویدن مسافت 600 متر با یک دقیقه استراحت بیت هر دویدن.

3-800 متر دویدن آرام جهت سرد کردن بدن.

تمرینات دوره ای باعث افزایش کارایی سیستم گردش خون شده و توان را افزایش می دهد.باید دقت کرد که کم کم با قوی تر شدن بدن می توان زمان دویدنها را کمتر کرد یعنی با سرعت بیشتری دوید.

 

یک نمونه دیگر از تمرینات دوره ای:

 

1-5/1 کیلومتر دویدن آرام جهت گرم کردن بدن.

2-2 بار دویدن مسافت 800 متر با یک دقیقه استراحت بین هر دویدن.

3- 4 بار دویدن مسافت 400 متر با یک دقیقه استراحت بین هر دویدن.

4- 4بار دویدن مسافت 200 متر با 30 ثانیه استراحت بین هر دویدن.

5- 800 متر دویدن آرام برای سرد کردن بدن.

باید دقت کرد که این تمرینات باید 2 تا 3 بار در هفته انجام شود و بیشتر از آن جایز نیست.همچنین روزهای دیگر باید به تمرینات مهارتی و دیگر تمرینها اختصاص داده شود زیرا بدن باید فرصت استراحت و تجدید قوا(ریکاوری) داشته باشد.

 

 

یک نمونه برنامه تمرینی برای روزهایی که تمرینات دوره ای انجام نمی شود:

 

1- سه کیلو متر دویدن سریع

2-100 متر دو سرعت

3-یک راند سه دقیقه ای سایه زدن

4-300 متر دویدن به عقب

5-100 متر دو سرعت

6-یک راند سه دقیقه ای سایه زدن

7-100 متر دو سرعت

8-400 متر دودن همراه سایه زدن با دستها

9-یک راند سه دقیقه ای سایه زدن

10-100 متر دو سرعت

11-100 متر دویدن به سمت عقب

12-400 متر دویدن آرام

13-قدم زدن جهت سرد کردن بدن

 

تمرین سختی بود نه؟

بله این تمرین تیم ملی المپیک امریکا است...

به هر حال این نوع تمرینات همراه با دویدنهای طولانی و همچنین تمرینات دوره ای ذکر شده باعث بالا رفتن توان یک بوکسور می شوند 

 

مهارت

 

 موارد گفته شده در قبل همگی برای آماده سازی بدن یک بوکسور بود.البته واقعا ورزش بوکس ورزشی سنگین است که احتیاج به بدنی آماده دارد اما این همه کار نیست.بوکسور فوق العاده قدرتمندی که مهارت در مشت زنی و دفاع و ... نداشته باشد محکوم به شکست می باشد.مهارت با کار کردن در کنار یک مربی خوب و با تمرینات جب و پانچ و رقص پا و اسلیپ و دیگر انواع دفاعها و .... بدست می آید که باید زمان زیادی را برای آن صرف کرد

 

کمبود زمان

 

به دلیل اینکه برای کسب مهارت در بوکس باید مدتهای زیادی را به تمرین پرداخت این سوال پیش می آید که تمرینات بدن سازی که در قبل ذکر شد را چگونه انجام دهیم زیرا وقت کم می آوریم؟در پاسخ باید گفت همین تمرینات مهارتی مثل جب و پانچ و کیسه زدن و میت زدن و ... همگی نوعی بدن سازی هم محسوب می شوند و اغلب مبتدیان تا حدود متوسط از این تمرینات استفاده می کنند و بعد از رسیدن به مراحل بالاتر و تبدیل شدن به یک آماتور و یا حرفه ای آن وقت لازم است از تمرینات بدن سازی پیشرفته تر استفاده شود.

 

کلام آخر

 

سر آخر باید گفت که نهایت کار یک بوکسور در درون رینگ مبارزه رقم می خورد و بهترین مکان برای آموختن همان داخل رینگ است.به قول بروسلی(استاد هنرهای رزمی): من مبارزه را در خود مبارزه کردن آموختم.پس مبارزه کنید

و مبارزه کنید و مبارزه کنید...تاريخ : چهارشنبه بیست و چهارم خرداد ۱۳۹۱ | 12:15 | نویسنده : علی سلطانی
 

رینگ بوکس:

کمترین اندازه ی رینگ ،  4.9 متر مربع و حداکثر اندازه ی آن 6.10 متر مربع است که فضای آن از داخل طناب های زمین بازی اندازه گیری می شود. کمترین ارتفاع رینگ از کف زمین،برابر با 0.91 متر و بیشترین آن 1.22 متر است. حداقل 2 متر، فضای مجاز برای اطراف رینگ بکار می رود.

 

 

سکو و تشک های گوشه زمین بوکس:

سکوی مسابقه کاملا هموار است و حداقل 46 سانتیمتر از خط طناب تشک ها به بیرون امتداد دارد. معمولا چهار گوشه ی  سکوی بوکس به صورت زیر تنظیم شود:

  • قرمز: در گوشه  نزدیک و سمت چپ رینگ، روبروی هیئت داوران
  • سفید: در گوشه  دورتر و سمت چپ رینگ
  • آبی: در گوشه  دورتر و سمت راست رینگ
  • سفید: در گوشه  نردیک و سمت راست رینگ

پوشش کف:

کف رینگ ، با نمد، لاستیک ، کائوچو یا مواد مناسب دیگر پوشانده می شود، این پوشش تمام سکو را در بر می گیرد.

 

طناب ها:

 سه طناب با ضخامت 3 تا 5 سانتیمتر  وجود دارند که از تیرک های گوشه زمین، بطور محکم در و ارتفاع 40 ، 80 و 130 سانتی متری کشیده شده اند. برای رینگ های 4 طنابه ، این اندازه ها عبارتند از 40.6 ، 71.1 و 101.6 سانتی متر. این طناب ها با یک ماده ی نرم یا  صاف پوشانده می شوند.

 

 روشنایی:

درجه روشنایی (lux) توصیه شده برای تمرین بازی، برابر با 500 lux و درجه روشنایی برای مسابقات، 1000 lux است.تاريخ : چهارشنبه بیست و چهارم خرداد ۱۳۹۱ | 12:2 | نویسنده : علی سلطانی
 

قسمت اول

 

فزیولوزی ورزش

 *************

ما برای انجام کلیه فعالیتهای بدنی خود احتیاج به انرزی داریم.این انرزی توسط غذایی که می خوریم تامین میشود که شامل انواع مواد کربوهیدرات مانند نان و برنج و غلات و...و پروتئین مانند گوشت و تخم مرغ و...و چربی ها مانند انواع روغنها وچربی موجود در گوشت و...و ویتامینها مانند انواع میوه ها و مواد معدنی موجود در همه این موارد و شیر و...می باشد.

در مرحله اول با انجام حرکات بدنی، کربو هیدرات در بدن تبدیل به قند شده و می سوزد و تولید انرزی می کند.اگر به صورت تخصصی به مطلب نگاه کنیم چیزی به نامATPکه منبع فوری انرزی می باشد در عضلات بدن ذخیره شده است که با انجام فعالیت بدنی و انقباض عضلات آزاد شده و به ما قابلیت انجام کار را می دهد و کم کم باز سازی می شود تا برای فعالیتهای بعدی انرزی داشته باشیم.

    حال اگر یک فعالیت شدید اما کوتاهی داشته باشیم، مانند بلند کردن یک وزنه سنگین در مدت چند ثانیه،سریعا ذخیره ATPعضلات خالی می شود تا انجام آن فعالیت ممکن شود.در این مسیر تولید انرزی اکسیزن در عضلات دخالتی نداشته و بدون وجود آن انرزی تولید می شود. به اینگونه فعالیتها فعالیتهای بی هوازی گفته می شود که مسیر تولید انرزی آنها ATP-PCمسیر فسفازن گفته می شود و ورزشهایی مثل وزنه برداری و دو 100متر و پرش و ...از این نوع هستند.

    اما اگر فعالیت ما از نوع شدیدی باشد که 1 الی 3 دقیقه طول بکشد(مثل دو 400 متر) کربوهیدرات به صورت ناقص و بدون حضور اکسیزن شکسته شده و تولد انرزی می کند و سر آخر اسید لاکتیک تولید می کند که انباشته شدن آن در عضلات باعث ایجاد خستگی می شود(همان در بعد ازتمرین سنگین در عضلات که اغلب ما آن را تجربه کرده ایم و باید با انجام حرکات کششی از تجمع اسید لاکتیک جلو گیری کنیم)

دو های 800متر و شنای 100 متر از این نوع مسیر انرزی استفاده می کنند.این نوع فعالیتها هم از نوع بی هوازی اما مسیر اسید لاکتیک هستند.

   دسته سوم فعالیتها فعالیتهایی هستند که طولانی مدت اما با شدت کمتر هستند مثل دو ماراتن که برای تولید انرزی احتیاج به اکسیزن در عضلات دارند.در این نوع فعالیتها هم کربوهیدرات مصرف می شود هم چربی هم پروتئین و...که می بینیم اغلب ورزشکاران این رشته ها لاغر اندام هستند.به این نوع فعالیتها،هوازی می گویند زیرا احتیاج به اکسیزن دارد.

به عنوان مثال چند نمونه از ورزشها و نوع آنها را در ذیل می بینیم:

1-بوکس:90درصد بی هوازی فسفازن+اسید لاکتیک -10درصداسید لاکتیک+اکسیزن

2-کشتی: 90درصد بی هوازی فسفازن+اسید لاکتیک -10درصداسید لاکتیک+اکسیزن

3-دو ماراتن:5درصد بی هوازی-95درصد هوازی

 تاريخ : سه شنبه بیست و سوم خرداد ۱۳۹۱ | 21:13 | نویسنده : علی سلطانی
 رسانه هاي کوبا از مرگ 'تيوويلو استيونسون' قهرمان سه دوره مسابقات سنگين وزن مشت زني بازيهاي المپيک خبردادند.
به گزارش ایرنا ، شبکه تلویزیونی 'نیل' روز سه شنبه به نقل از رسانه های کوبا خبر درگذشت قهرمان سابق مشت زنی کوبا و رقیب 'محمدعلی کلی' اسطوره مشت زنی جهان را اعلام کرد.
شبکه تلویزیونی یاد شده گزارش داد: 'استیونسون' قهرمان سابق مشت زنی کوبا 60 سال سن داشت و در دسته سنگین وزن ، سه بار در سالهای 1972 ( مونیخ ) ، 1976 ( مونترال ) و 1980 ( مسکو) مدال طلای مشت زنی بازیهای المپک را به دست آورد.
وی پس از بازیهای المپیک 1976 با پیشنهاد 5 میلیون دلاری تیم های آمریکایی برای رویارویی با محمدعلی کلی مواجه شد اما وی اعلام کرد برای احترام به انقلاب مردم کوبا این پیشنهاد را رد می کند.
'استیونسون' وقتی با پیشنهاد 5 میلیون دلاری آمریکایی ها مواجه شد گفت: عشق به هشت میلیون کوبایی ارزش بیشتری نسبت به این پیشنهادات دارد.
وی پس از پشت سرگذاشتن دوران قهرمانی ، هدایت تیم مشت زنی کوبا را برعهده داشت و به عنوان نایب رییس فدراسیون مشت زنی کوبا در این فدراسیون کار کرده است.


تاريخ : سه شنبه بیست و سوم خرداد ۱۳۹۱ | 21:0 | نویسنده : علی سلطانی
عکس های تماشایی از مسابقات بوکس زنان:ماشائ الله به غیرت این زنان خارجی که از غیرت خیلی از بوکسرهای ایرانی بیشترند وتا نفسشون میگیره یا لیلی به لالاشون میاد تسلیم حریف میشن !!!!!!!!د


تاريخ : سه شنبه بیست و سوم خرداد ۱۳۹۱ | 20:38 | نویسنده : علی سلطانی

جوایز100، 70و50هزاردلاری برای مدال آوران بوكس در المپیك

تهران - رییس فدراسیون بوكس ازاهدای جوایز 100، 70 و 50 هزار دلاری به ترتیب به مدال آوران طلا،‌نقره و برنز این رشته در بازی های المپیك 2012 لندن خبر داد.

1391/03/23 - 08:14

به گزارش ایرنا، 'احمدناطق نوری'رییس فدراسیون بوكس عصرامروز(سه شنبه) در جریان مجمع سالانه این فدراسیون ضمن بیان این مطلب خاطرنشان كرد: این جوایز از سوی فدراسیون بوكس برای ورزشكاران در نظر گرفته شده است.

مهدی طلوتی ،‌ امین قاسمی پور، ‌احسان روزبهانی و علی مظاهری چهار بوكسور ایران در بازی های المپیك 2012 لندن خواهند بود.

وی درپاسخ به این سوال كه فدراسیون بوكس چگونه این مبالغ را تامین خواهد كرد، تاكید كرد: اگر نتوانیم بودجه لازم را برای پرداخت این جوایز تامین كنیم، شخصا آنرا پرداخت خواهم كرد.

ناطق نوری گفت: ما به وعده خود عمل كرده وبه چهارسهمیه المپیك دست یافتیم و حالا در انتظار این هستیم تا مسوولان ورزش توجه بیشتری به این رشته داشته باشند.

رییس فدراسیون بوكس با اشاره به اینكه چه پیش بینی ازعملكرد بوكسورهای ایران در المپیك دارد، گفت: تا به حال بوكس ایران در المپیك به مدال دست نیافته است،‌ اما با وجود تمامی كم و كاستی ها موفق به كسب چهار سهمیه شدیم و برای رسیدن به مدال هم ناامید نیستیم.

وی افزود: متاسفانه امكانات اولیه بوكس همچون رینگ و كلاه و دستكش مناسب در هیات های استانی به اندازه كافی وجود ندارد كه از مسوولان خواستیم تا در این راستا فدراسیون را یاری دهند.

ناطق نوری بااشاره به اینكه در زمان ریاست 'محمد علی آبادی' در سازمان تربیت بدنی قول تخصیص 50 دستگاه رینگ به فدراسیون بوكس داده شده بود،عنوان كرد: متاسفانه هنوز این رینگ ها به ما داده نشده تا آنرا در اختیار استان ها قرار دهیم.هم اكنون بسیاری از استان های كشور سالن خوب در اختیار دارند اما امكانات آنان چون رینگ، دستكش و كلاه بسیار ضعیف است.

وی ادامه داد: نمی توانیم به تنهایی تمامی امكانات را تامین كنیم و از مسوولان ورزش خواسته ایم تا به ما كمك بیشتری داشته باشند. به طورمثال ما در طول سال به استان های خود یك تا2 میلیون تومان كمك می كنیم كه این مبلغ بسیار ناچیز است.

رییس فدراسیون بوكس عنوان كرد: وقتی بودجه فدراسون بین 800 تا 900 میلیون تومان باشد توانایی كمك بیشتر به استان ها را نداریم و این مساله باعث می شود تا نتوانیم برنامه های خود را عملی كنیم.

مجمع سالانه فدراسیون بوكس عصر امروز و با حضور احمد ناطق نوری، منوچهر مقصودی و همایون اردلان رییس، نایب رییس و دبیر فدراسیون بوكس،‌روسای هیات های بوكس سراسر كشور و همچنین حمید سجادی معاون ورزش قهرمانی وزیر ورزش و جوانان برگزار شد.

دراین نشست تقویم سال 91 فدراسیون بوكس مورد تصویب قرار گرفت. -فدراسیون بوكس نیر گزارشات خود را به حاضرین ارائه كردند.تاريخ : سه شنبه بیست و سوم خرداد ۱۳۹۱ | 16:24 | نویسنده : علی سلطانی

Thumbs up بیو گرافی لیلا علی

لیلا علی دختر محمدعلی کلی ---- محمدعلی و ورونیکا پورش علی در 30 دسامبر 1977 در ساحل میامی چشم به جهان گشود.

عکس لیلا علی ,دختر محمد علی کلی - leila ali
لیلا که در لس آنجلس یک مربی خصوصی بوکس بود در سال 1999 اعلام کرد قصد دارد به دنیای بوکس زنان وارد شود. وی از آن زمان تاکنون در 24 مسابقه یی که انجام داده، 24 پیروزی به دست آورده که 21 پیروزی وی به وسیله ناک اوت )ضربه فنی( بوده است. در 8 اکتبر 1999 لیلا علی اولین حضورش در یک مسابقه رسمی بوکس را تجربه کرد و اپریل فاولر را ناک اوت کرد. بسیاری از کارشناسان و طرفداران بوکس خواهان نبرد او با فریدا فورمن ---- جرج فورمن و جکی فریزر ---- جو فریزر شدند.جرج فورمن و جو فریزر از حریفان محمدعلی در دوران فعالیتش در عرصه بوکس بودند، سرانجام در 8 ژوئن 2001 علی و فریزر رودرروی هم قرار گرفتند که این مسابقه به عنوان بزرگ ترین مسابقه تاریخ بوکس زنان شناخته می شود. این مسابقه با نام علی / فریزر 4 شناخته می شود که دلیل این نامگذاری 3 نبرد جو فریزر و محمدعلی بوده است. در این مسابقه لیلا علی با تصمیم داوران برنده اعلام شد، لیلا علی که در وزن ---- میان وزن فعالیت دارد اکنون عناوین مختلف قهرمانی جهان در ---- میان وزن از قبیل iba و wiba و iwbf را کسب کرده است.

لیلا علی که تاکنون شکست در رینگ بوکس را تجربه نکرده است، در 7 ژوئن سال 2006 اعلام کرد قصد دارد تا یک تور جهانی را برگزار کند و خواهان مسابقه با آن ولف در اکتبر 2006 شد، هر چند مسابقه با آن ولف هرگز تحقق نیافت. وی 11 نوامبر )20 آبان( 2006 رودرروی شلی بورتون قرار گفت و در راند چهارم او را ناک اوت کرد. در 3 فوریه )14 بهمن( 2007 در ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی لیلا علی برای دفاع از عنوان قهرمانی wiba و wbc خود مقابل گوید ولین اونیل از گویان قرار گرفت و تنها با گذشت 56 ثانیه از راند اول حریفش را ناک اوت کرد. ---- 29 ساله محمدعلی افسانه یی با این پیروزی تمام عناوین خبری آفریقای جنوبی را به خود اختصاص داد، زیرا مسابقه وی با اونیل اولین مسابقه حرفه یی بوکس زنان در آفریقای جنوبی محسوب می شد، قبل از این مسابقه نلسون ماندلا رهبر آزادیخواه و رئیس جمهور سابق آفریقای جنوبی برای لیلا آرزوی موفقیت کرده بود.تاريخ : سه شنبه بیست و سوم خرداد ۱۳۹۱ | 16:19 | نویسنده : علی سلطانی

Thumbs up بیو گرافی مایک تایسون

مایک تایسون را همه میشناسند. بوکسور سنگین وزن جهان که حالا برای خودش یکه تازی می کند و سالها رقیبی در بوکس نداشت. خودش در این باره می گوید "من می خواهم ورزش کنم و با بوکس قدرتم را نشان دهم". هنگامی که با کسی مبارزه میکنم و او را شکست میدهم دلم میخواهد قلبش را از سینه بیرون بکشم و به همه نشان بدهم.
شاید بسیاری از شما از افتخارات و عناوین ورزشی تایسون مطلع باشید اما بد نیست کمی هم از روحیه، خصوصیات و ماجراهای زندگی او از زبان خودش بشنوید،
▪ ۳۰ ژوئن ۱۹۶۶ : متولد نیویورک بروکلین، فرزند لورنا تایسون و جیمی کیرپاتریک.
▪ ۱۹۷۸ : به خاطر یک دعوای خیابانی در سن ۱۲ سالگی دستگیر شد.
▪ ۱۹۸۲ : از دبیرستان Catskill اخراج شد.
▪ ۱۹۸۶ : وقتی کاسه سر رقیبم را خورد می کردم دوستانم لذت میبردند.
▪ فوریه ۱۹۹۶ : بعضی وقتها که می خواهم بلایی سر کسی نیاورم خودشان هستند که نمی گذارند و می خواهند دماغشان با مغزشان قاطی شود.
▪ ۹ فوریه ۱۹۸۸ : مایک با Robin Givens که یک هنرپیشه بود ازدواج کرد.
▪ مارس ۱۹۸۸ : آزادی واقعی در متعلق نبودن به هیچ جا و هیچ -- است، وقتی بی پول ترم آزادترم. میدانید بعضی وقتها چیکار میکنم ؟ یک کلاه اسکی سرم میگذارم، لباسهای کهنه و مندرس میپوشم و به خیابان میروم و حتی گاهی اوقات گدایی هم میکنم.
▪ ۱۹۸۸ : من مسابقه دادن با مردم و ناک اوت کردن آنها دوست دارم، واقعا" عاشق اینکار هستم. بهترین جشن برای من زمانیست که به حریفم حمله میکنم و البته از هر حمله ای هم استقبال می کنم. جنگیدن بدون هیچ سلاحی! من فقط می خواهم او را شکست دهم، ان هم به بهترین شیوه!
▪ ۱۹۸۸ : هنگامی که با کسی مبارزه میکنم و او را شکست میدهم دلم میخواهد قلبش را از سینه بیرون بکشم و به همه نشان بدهم.
▪ می ۱۹۸۸ : در یک حادثه رانندگی دندانهایش آسیب جدی دید تا حدی که ۱۸۳ هزار دلار بعد از این تصادف برای ترمیم دندانهایش هزینه کرد.
▪ ۱۷ ژوئن ۱۹۸۸ : روبین همسرش از او به خاطر رفتار خشونت آمیزش به دادگاه شکایت کرد و از او جدا شد.
▪ ژوئن ۱۹۸۸ : همه آنهایی که فکر می کنند که من به خاطر قدرت بدنی بالایم میتوانم سر روبین را له کنم اشتباه می کنند، چون که انگشت من هم به او نخورده.
▪ ۲۷ ژوئن ۱۹۸۸ : مایک در زمان ۹۱ ثانیه موفق شد
▪ ۱۹۹۸ : سالهای عمر او یکی پس از دیگری در مسابقات گوناگون و مصدومیت های متعدد میگذشت. خودش می گوید "می دانم که زندگی ام رو به سراشیبی افتاده و آینده ای ندارم، همه زندگی ام در این راه خلاصه شده، هیچوقت نمی توانم مثل مردم عادی در جامعه زندگی کنم".
▪ اکتبر ۱۹۹۸ : نکته جالب اینجاست که خانمها فکر میکنند زندگی با من باید بسیار جالب باشد و آدم شوخ و با مز ه ای هستم. منتها این خانمها نمی دانند من وقتی عصبانی میشوم چطور میتوانم آنها را زیر دست و پا له کنم ( با خنده فراوان).
▪ ۵ فوریه سال ۱۹۹۰ : مایک به خاطر حمله به ۲ نفر موتور سوار به ۲ سال زندان محکوم شد.
▪ ۲۴ ژوئن ۲۰۰۰ : در Lou Savarese داور مسابقه را به علت سوت زدن به منزله توقف بازی، ناک اوت کرد.
▪ ۱۴ سپتامبر ۲۰۰۰ : مدتیست که استفاده از دارو را برای کاهش خشونتم شروع کردم؛ که وقتی عصبانی میشوم بقیه را نکشم . این مساله مرا اذیت می کند، بعضی وقتها واقعا" نمیخواهم اینطوری شود. حتی وقتی می خواهم با مردم ارتباط داشته باشم آنها همیشه نگران این هستند که مبادا به آنها صدمه بزنم. شاید این واقعیت داشته باشد که من یک حیوان وحشی هستم، به همین خاطر مردم میخواهند یک حیوان وحشی را در قفس تماشا کنند.
▪ ۲۰ اکتبر ۲۰۰۰ : مایک توانست اندرو گولوتا ( ۲۰ ژانویه ۲۰۰۲ : حضور در یک کنفرانس مصبوعاتی به همراه لنوکس لوییس (Lennox Lewis) و باز هم کری خوانی های همیشگی!
▪ ۱ می ۲۰۰۲ : در یک کنفرانس مطبوعاتی دیگر در خوص عقاید و باورهای مذهبی اش صحبت کرد و اینگونه گفت "من به دنیا نیامده ام که مطابق میل مردم جامعه زندگی کنم، هر کسی میتواند عقاید خودش را داشته باشد. من یک مسلمان هستم اما مطمئن نیستم که مثلا مسیح مرا دوست میدارد یا نه ... هیچیک از مسیحیهای اینجا ما را دوست نمی دارند مخصوصا" من که هم سیاه کثیف هستم و هم خشن. آنها به دلایل واهی مرا به زندان می اندازند و در موردم مقاله های وحشتناک مینویسند . آنگاه یکشنبه ها به کلیسا می روند و دعا می خوانند و از مسیح میخواهند که زوردتر بیاید، آنها نمی دانند حتی اگر مسیح هم بیاید این دیوانه ها او را دوباره میکشند!"
▪ ۱۳ ژانویه ۲۰۰۳ : از همسر دومش مونیکا جدا شد در حالیکه از وی ۲ فرزند داشت.
▪ اکتبر ۲۰۰۴ : "من هیچ جایی برای زندگی ندارم" ، این جمله ای بود که در صحبت با یک خبرنگار عنوان کرد و البته مدتی بعد به علت منازعه و پس از دعوا راهی زندان شد!
این مروری کوتاه بود بر زندگی مایک تایسون بوکسور مسلمان و سیاه پوست آمریکایی که در زندگی شخصی اش جز خشونت چیز دیگری نبوده، خوی وحشیگری او هیچگاه تغییر نخواهد کرد و همین از او یک بوکسور قدرتمند ساخته؛ کسی که رقبایش از مواجهه با او وحشت دارند.
Andrew Golota) را شکست دهد. پس از این مسابقه از سوی مسوولان فدراسیون بوکس مجبور شد که آزمایش تست دوپینگ و ماری جوانا بدهد که جواب آن هم مثبت بود. Michael Spinks را ناک اوت کند، چند روز پس از این ماجرا او با اتومبیل BMW خود با یک درخت تصادف شدیدی کرد که البته روزنامه دیلی نیو یورک آن را یک اقدام به خودکشی تلقی کرد.
تا اوایل سال ۱۹۹۲ مایک به زندگی کجدار و مریض خود ادامه میداد و هر از چند گاهی حریفانش را به طرز بدی از دور خارج می ساخت.
۲۶ مارس ۱۹۹۲ : وی به ۶ سال زندان محکوم شد چرا که ظاهرا" خدمتکارش را به قصد کشتن کتک زده بود که البته در سال ۱۹۹۵ از زندان آزاد شد.


تاريخ : سه شنبه بیست و سوم خرداد ۱۳۹۱ | 16:17 | نویسنده : علی سلطانی

Thumbs up بیو گرافی مهيارمنشي پور

مهيارمنشي پور ،قهرمان ايراني الاصل بوكس جهان و مقيم فرانسه
Mahyar Monshipour

نام : مهيار منشي پور
محل تولد : تهران
تاريخ تولد : 21 مارس 1975(1فروردين 1354 )
قد : 64/1 متر
وزن : 55 كيلو
لقب : تايسون كوچو لو ( Little Tyson )
مليت : فرانسوي
محل اقامت : شهر پوآتيه ( فرانسه )
ورزش حرفه اي : فوق خروس وزن مشت زني ( بوكس )
زمان آغاز به ورزش حرفه اي : 26 اكتبر 1996
مربي :BEN " " Mohamed Bennama
جوايز كشوري و جهاني :
قهرمان خروس وزن فرانسه در سال 2002
قهرمان خروس وزن اروپا در سال 2003-2002
قهرمان خروس وزن جهان در سال 2003 و 2004 و 2005

مهيار منشي پور، قهرمان فوق خروس وزن جهان ، در فروردين 1354در تهران متولد شد . در سال 1364 پدرش او را نزد عمه اش در شهر پوآتيه فرانسه فرستاد. مهيار پس از اخذ ديپلم در اين شهر، پس از اين که به خاطر دل پدرش يک سال پزشکي خوانده بود، تغيير رشته داد و توانست مدرک تربيت بدني را بگيرد. ولي تحصيل براي او کافي نبود . خود وي مي گويد: "اگر معلم ورزش مي شدم، تنها يک خارجي معمولي بودم که در درس هايش موفق شده است . اما من مي خواستم در نوک قله باشم و اين از طريق بوکس ممکن بود . چون فکرمي کردم براي اين کار ساخته شده ام . " او در سال 1996به ورزش حرفه اي روي آورد و شش سال بعد قهرمان فرانسه و اروپا شد.
مهياربيرون رينگ آرام و متمرکز است ، ولي در مسابقه ازهمان لحظه اول به حريف خود هجوم مي برد و با ضربات بي وقفه و صاعقه وارش رقيب خود را وادار به شكست مي كند . ژان کلودبوتيه قهرمان سابق اروپا و مفسر کانال پلوس فرانسه در مورد وي مي گويد: "مهيار استثنايي است. انگيزه زيادي دارد که او را از يک فرد عادي متمايز مي کند، او يک بوکسور تماشايي با استيلي تهاجمي است."
ماجراي تغيير مليت او نيز همچون زخمي است که هنوز درمان نشده است . مهيار در سال1997 يعني 11 سال پس از آمدن به فرانسه، در حالي که چند روز پيش از آن قهرمان تورنمنت فرانسه شده بود ، تقاضاي مليت فرانسوي کرد . اما پاسخ به اين تقاضا دو سال و نيم طول کشيد و در نهايت پاسخ منفي بود به اين بهانه که او دانشجو است . خود وي در اين مورد مي گويد : "خيلي نااميد شدم چون مرتكب خطايي نشده بودم و تنها چيزي كه به ذهنم مي رسيد اين بود كه متولد فرانسه نيستم و از کارتون يا آهــنگ هايي صحبت مي کنند که مربوط به بيست يا بيست و پنج سال پيش است و من آنها را نمي شناسم . اما تاريخ فرانسه را خيلي بهتر از اکثر کساني مي دانم که هر روز ملاقاتشان مي کنم . " در نهايت ، مهيار منشي پور به مددنماينده مجلس ، فرانسوا زاينيبرت ، در منطقه اوت گارون مليت فرانسوي را در سال 2001 دريافت كرد .
مهيار منشي پور باوجود علاقمندي به سرزمين پدري اش ، دو خاطره ناگوار از ايران را باخود همراه دارد . خاطره بد او از ايران زماني است كه مادرش از پدرش جدا شد و اورا در دو سالگي ترك كرد. حادثه غمبار زلزله بم ، ديگر خاطره تاسف انگيز او از ايران است . از آنجا كه پدر بزرگ مهيار متولد شهر بم بوده است ، هنگامي که در دسامبر2003 زلزله بم اتفاق افتاد ، او به شهربم آمد و با مردمي مهربان روبرو شد . وي مي گويد : " با ديدن مردم تسکين يافتم و با سربلندي برگشتم . " او در بازگشت اتحاديه همياري فرانسه – بم را همراه همسر روانشناس فرانسوي اش "آن" به وجود آورد و به لطف آن ساخت يک مدرسه را شروع نمود . وي بر اين باور است كه " اين يک وظيفه نيست بلکه يک دين است . بايد اين پروژه را به پايان برسانم. تنها زماني آرام و مفتخر مي شوم که اين کار به پايان برسد. اين چيزي نبود که تصورش را داشتم اما امکانات ما اجازه بيش از اين را نمي دهد."
در سال 2007 میلادی کتابی به نام « La Rage d’être français » از مهیار منشی پور منتشر شده است
.


تاريخ : سه شنبه بیست و سوم خرداد ۱۳۹۱ | 16:14 | نویسنده : علی سلطانی

Thumbs up بیو گرافی راکی مارسیانو برترین بوکسور تاریخ

اگر "محمد علی کلی" را با عنوان خوش استیل ترین و تکنیکی ترین بوکسور بشناسیم، اگر "جورج فورمن" را با عنوان کسی که وحشتناک ترین ضربات آپرکات را می زد بشناسیم، اگر "مایک تایسون" را به خاطر کندن گوش "ایواندر هالفیلد" به عنوان خشن ترین بوکسور بشناسیم و اگر "جو لوئیز" ء"شوگر ری رابینسون" ، "جو فریزر" ، "جو ولکات" , "ایواندر هالفیلد" ، "لنکس لوئیز" و ... را که هر کدام سابقه قهرمانی جهان را دارند به خاطر یک ویژگی بارزشان بشناسیم اما در میان تمام بوکسور ها نه تنها فقط در سنگین وزن بلکه در تمامی اوزان ، تنها یک نفر بوده که هیچ وقت شکست نخورده...

"روکو فرانسیس مورچگیانو " معروف به "راکی مارسیانو " ملقب به "خرد کننده ی سیاه" بوکسور سنگین وزن دورگه آمریکایی-ایتالیایی متولد اول سپتامبر 1923 در بروکتون آمریکا.

راکی مارسیانو با جثه ای که خیلی به یک بوکسور سنگین وزن نمی خورد تمام بوکسورهای سنگین وزن زمان خود را شکست داد. مارسیانو با تنها 84 کیلو وزن و قدی حدود 178 سانتی متر (که حتی میتوانسته 2 وزن پایینتر نیز مسابقه دهد اما در سنگین وزن و با بوکسور های 110 کیلو مسابقه میداد !! و هیچ شکستی هم نخورد !!) از سال 1952 تا 1956 بدون پذیرفتن حتی یک شکست و به طور مداوم قهرمان جهان بود و 6 بار از عنوان قهرمانی خود دفاع کرد. مارسیانو در مسابقات حرفه ای خود 49 بار روی رینگ رفت و در 43 مسابقه حریفان خود را ناک اوت کرد و در 6 مسابقه با امتیاز به برتری رسید.

محمد علی کلی درباره او می گوید : " وقتی من 14 سالم بود و به رادیو گوش می دادم

می شنیدم که گزارش گر می گفت « و هنوز هم قهرمان سراسر جهان راکی مارسیانو است» و من می دانستم که روزی می خواهم قهرمان جهان شوم و مارسیانو در ابتدای راه من تاثیر زیادی داشت"

جو ولکات به راکی می گوید : " من عنوان قهرمانی ام را دوست داشتم.و دوست ندارم آن را به هیچ -- واگذار کنم اما اگر قرار است آن را از دست بدهم خوشحالم که آن را به تو واگذار می کنم تو بوکسور خوبی هستی و قهرمان خوبی خواهی شد."

جو فریزر از معدود افرادی که محمد علی را شکست داده می گوید : " جو لوئیز بزرگترین قهرمان سنگین وزن تمام دوران است و مارسیانو دقیقا بعد از او نفر دوم است. و محمد علی کلی بعد از من قرار می گیرد چون من او را شکست داده ام و اگر من توانسته ام او را ببرم پس حتما لویئزو مارسیانو هم می توانستند او را شکست دهند."

و مارسیانو در باره خودش می گوید : " من هیچ وقت در رینگ نترسیدم. من می توانم با هر انسان زنده ای مسابقه دهم "

مارسیانو وجو لوئیز قهرمانان قبل از کلی،فورمن و فریزر بودند و اواخر ورزش حرفه ای لوئیز مقارن بود با ابتدای کار مارسیانو بود... مارسیانو ی جوان و با انگیزه در مقابل جو لوئیز پرتجربه و اندکی مسن و قهرمان جهان مسابقه داد. لوئیز قهرمان محبوب مارسیانو بود اما در مسابقه هر یک باید برای پیروزی می جنگیدند... راکی در راند هشتم لوئیز را ناک اوت کرد و بعد از مسابقه در رختکن گریست. او همچنین دوبار جو ولکات قهرمان قبل از خود را در راند 1 و 13 ناک اوت کرد.

بعضی منتقدان پس از مارسیانو معتقد بودند تنها دلیل شهرت وی رکورد 49 مسابقه و 49 پیروزی اوست و آن هم به این خاطر است که در زمان او بوکسور های قوی زیادی حضور نداشتند و جو لوئیز اگر جوان تر بود او را شکست می داد. اما خیلی ها هم اعتقاد دارند مارسیانو قادر بود تمام قهرمانانی که بعد از خودش آمدند را هم شکست دهد.

مارسیانو در رینگ به هیچ چیز جز بردن فکر نمی کرد. صورتش بسیار محکم بود و تحمل ضربه های سنگین را داشت. قدرت مشت هایش در هر دو دست بسیار زیاد بود و با حالتی شبیه گاو وحشی خمیده و با سر به سمت حریف نزدیک می شد. او سرعت کلی را نداشت اما یک بوکسور کامل بود و همانطور که از رکوردش پیداست 88% مسابقاتش را با ناک اوت برنده شد و در 11 مسابقه حریف را در راند 1 ناک اوت کرد.

به عقیده خیلی ها مسابقه جرسی جو والکات در مقابل راکی مارسیانو بزرگترین مسابقه قهرمانی سنگین وزن تا هم اکنون بوده است. راکی در این نبرد که چهل و یکمین مسابقه او بود برای اولین بار و در راند اول با هوک چپ وحشتناک والکات به زمین افتاد و در شمارش تا شماره 3 بلند شد. راکی در آن مسابقه تا راند سیزدهم از نظر امتیازی خیلی عقب بود اما در راند 13 با ضربه دست راست وحشتناک (در عکس می بینید) که گفته می شد این ضربه هر کسی را نقش بر زمین می کرد ؛ والکات را ناک اوت کرد و قهرمان جهان شد.تصویر:

کارشناسان این ورزش،بوکسورهایی که با او مسابقه دادند معتقد هستند که مسابقه با راکی دردناک ترین مسابقه است و هر تماس او با بدن با درد همراه است. او سرعت لوئیز را نداشت اما هر مشت او معادل با چهار مشت لوئیز بود. مشت های او به قدری محکم بود که حریفان نامداری چون والکات و جولوئیز دیگر نمی توانستند دست هایشان را برای دفاع نگه دارند و هر ضربه مارسیانو می توانست حریف را از پای درآورد.کارشناسان براورد کرده اند که مشت های مارسیانو سنگین ترین مشت در بین تمام مشت زن های تاریخ بوده و هر مشت وی برابر با 4 مشت جو لوییز بوده او از تمام بدنش برای مشت زدن استفاده می کرد و تمام وزن او پشت مشت هایش بود نه تنها وزن بازوانش. بازوهای مارسیانو از تمام قهرمانان سنگین وزن کوتاه تر بود و او باید برای رسیاندن مشت هایش به خریف ابتدا از میان مشت های آنان می گذشت و برای همین خاطر است که می گویند او محکم ترین بوکسور جهان بوده است. مسابقه ی انتخاب برتزین بوکسور سنگین وزن تاریخ کلی – مارسیانو مسابقه قرن 20 تصویر: این مسابقه هیچ وقت به طور واقعی برگزار نشد برگزار نشد اما برای تهیه یک فیلم قرار شد یک مسابقه نمایشی کاملا محرمانه برگزار شود و نتیجه آن بعدا توسط کامپیوتر اعلام شود. مارسیانو در آن هنگام که 6 ماه قبل از مرگش بود و 7 سال میشد که از بوکس خداحافظی کرده بود و 45 سال داشت و حدود 30 کیلو سنگین تر از وزن خود سر مسابقات بود. اما با تمرینات جدی 25 کیلو وزن کم کرد و خود را به شرایط رویایی خود نزدیک کرد و. بر خلاف آن کلی که به خاطر نرفتن به سربازی از مسابقات محروم شده بود جدی تمرین نکرد اما در اوج قدرت بود. گرچه مسابقه رسمی نبود و محرمانه بود اما برای هر دو بوکسور جنبه ی حیثیتی بسیار بالایی داشت چون مسابقه برای انتخاب برترین بوکسور سنگین وزن طول تاریخ بود و هر دو با تمام قوا آمده بودند و به نوعی میشد این مسابقه را جدال بوکس کلاسیک با بوکس نوین دانست راکی هیچ وقت نتیجه این مسابقه را نفهمید اما بعدا اعلام شد که راکی مارسیاند در راند 13 کلی را ناک اوت کردو به پیروزی رسید و این تنها مسابقه ای بود که محمد علی در آن با ناک اوت بازی را واگذار کرد و مارسیانو محمد علی را که تا به حال بیش از 4 بار ناک داون نشده بود دوبار در طول بازی ناک داون کرد و خودش نیز یک بار ناک داون شد که دومین ناک داون در طول زندگی ورزشی حرفه ای خود بود. . مارسیانو در 45 سالگی دربک حادثه دلخراش هوایی در آستانه سالروز تولدش در 31 آگوست 1969 درگذشت و جهان را از وجود برترین بوکسور تمام دوران محروم کرد به هرحال راکی مارسیانو بزرگترین و نامدارترین بوکسور های تاریخ از جمله جولوییز محمد علی جرسی حو جوولکات ازارد چلیس آرچی مور و... را شکست داده تا ثابت شود که برترین نابغه ی بوکس در تمام دوران بوده و از نظر شخصیتی هم چنان درجه ای داشته که سیلوستر استالونه نام محبوب و معروف فیلم های سینمایی خود "راکی" را از نام راکی مارسیانو گرفته و محبوب ترین و برترین فیلم سینمایی تاریخ (بنا یه انتخاب همه ساله ی مردم امریکا) فیلم "گاو خشمگین" با بازی رابرت دنیرو بوده که بازهم از شخصیت مارسیانو گرفته شده و نمونه های بسیار دیگری را هم میتوان نام برد به طور مثال فیلم راکی بالبوا(راکی6) در مورد بازی تاریخی محمد علی کلی و راکی مارسیانو ساخته شده و براساس آن است به هر حال با تمام بی توجهی و ناشناخته بودن مارسیانو در ایران هیچ -- نمیتواند جایگاه بالایی که این نابغه که حتی میتوانسته دووزن پایین تر هم مشت زنی کنه رو نفی کنه و بعید است با این روال تا ده ها یا شاید هم صد ها سال دیگر کسی نظیر مارسیانو وارد دنیای بوکس یشود


امسال در المپیک لندن برای اولین بار شاهد حضور زنان در این رشته خواهیم بود.
بوکس بازان حرفه ای از سراسر دنیا در حال آماده کردن خود برای حضور در این مسابقات هستند.

حضور زنان بوکسور در المپیک 2012 +تصاویر

جالب است بدانید شرکت کننده ای با نام "صدف رحیمی" از افغانستان هم در این رقابتها حضور خواهد داشت  . همچنین بوکسور مشهور ایتالیایی"رومینا مارندا" در حال تمریتان فشرده و آماده سازی خود برای حضور در این مسابقات مهم جهانی است.
تا کنون حضور زنان در این رشته پر طرفدار برای رقابتهای المپیک ممنوع بوده است.

حضور زنان بوکسور در المپیک 2012 +تصاویر

حضور زنان بوکسور در المپیک 2012 +تصاویر

حضور زنان بوکسور در المپیک 2012 +تصاویر

حضور زنان بوکسور در المپیک 2012 +تصاویر

حضور زنان بوکسور در المپیک 2012 +تصاویر

حضور زنان بوکسور در المپیک 2012 +تصاویر

حضور زنان بوکسور در المپیک 2012 +تصاویرتاريخ : دوشنبه بیست و دوم خرداد ۱۳۹۱ | 22:12 | نویسنده : علی سلطانی

 

 

بوکسور مسلمان


کاسیوس مارچلوس کلی ملقب به(محمد علی) در17ژانویه1942 در امریکا متولد شد. او یکی از مشهورترین بوکسور های سنگین وزن جهان است که به اسلام گروید ودر فعالیت های سیاسی هم شرکت می کرد. یکی از دلایل مطرح شدن کلی نسبت به سایر قهرمانان ورزشی فعالیت های سیاسی ومسلمان شدنش بود .کلی در قرن بیستم عنوان  بزرگترین قهرمان ورزشی را از آن خود کرد.

 


دوران کودکی وآغاز تمریناتش
محمد علی دوران کودکی را در محله لوییس ویل کنتاکی گذراند.در سن12 سالگی مشغول بازی بود که دوچرخه اش به سرقت رفت. اومانند کودکان دیگر گریه کنان نزد خانواده اش نرفت بلکه از پلیس محلی شان (جو مارتین) که مربی بوکس بودتقاضای کمک کرد. مارتین ازشجاعت او خوشش آمد واز کلی خواست تا راه مبارزه کردن را از او بیاموزد. محمد علی تحت حمایت مارتین فرامین بوکس را آموخت وبه سرعت  پیشرفت کرد. به طوری که تا زمان دبیرستان 6عنوان مختلف را کسب کرد تا جایی که مسئولین مدرسه نمرات ضعیف در سی اش را نادیده گرفتند وبا فارغ التحصیل شدن اوموافقت کردند.
در المپیک تابستانی سال1960که در شهررم برگزار شد مدال طلای بوکس را در رده سبک وزن به دست آورد.آموزش بوکس حرفه ای را از (آنجلوداندی)آموخت وبه سرعت راه های ترقی را طی نمود. در همان سالها به عقاید مذهبی گرایش پیدا کرد وبرنامه های خود را تغییر داد.

 


کلی با داشتن روحیه خستگی ناپذیر وهمچنین نتایج خیره کننده اش در مسابقات بوکس لقب(مشت زن لوییس ویل) را به خود اختصاص داد.
تاکنون هیچ رقیبی در آن منطقه نتوانسته بود او را شکست دهد محمد علی همیشه می گفت:(من سریع وپر انرژی ام . در بین جوانان قویترینم. هیچ کس توان شکست مرا ندارد)
کلی در اولین رینگ حرفه ای خود که در29اکتبر1960درلوییس ویل برگزار شد به پیروزی رسید وتوانست رئیس پلیس ویرجینیای شرقی  (تونی هونساکر) راشکست دهد.
مبارزه گر جوان در سالهای1960 تا2963در 15مسابقه نفسگیر حریفانش را یکی پس از دیگری ناک اوت کرد.لامار کلارک در دوران اوج خود40 پیروزی داشت که کلی براو فائق آمد.
یکی از پر افتخار ترین وهیجان انگیز ترین مسابقه کلی در زمان خودش را میتوان پیروزی در مقابل آلخاندرو لاورانته. سانی بنکس وآرچی مورکه سابقه200 پیروزی را داشتند رانام برد. بنکس ولاورانته در مسابقه دیگر روی رینگ کشته شدند وکلی تنها مدعی عنوان قهرمانی در برابرسانی لیستون شد.سانی لیستون تنها حریفی بود که اکثر بوکسور ها از رویارویی با او هراس داشتند.

 


مبارزه کلی ولیستون
کلی با انگیزه ای بالا آماده رقابت با لیستون شد.اما لیستون هم آماده واز اعتماد به نفس بالایی برخوردار بود. در راند اول سرعت بازی کلی تعجب همگان خصوصا لیستون رابر انگیخت.
قبل از شروع مسابقه سوگار رابینسون وآرچی مور به کلی گفته بودند که کاملا مراقب سرخود باشد چون لیستون ضربات سهمگینی دارد واز وزن بالای خود برای تحت فشار گذاشتن حریفانش استفاده میکند. در راند سوم سانی آشکاراخستگی خود را نشان داد وکلی با استفتده از این مسئله باضزبات سنگین اورا ضعیف تر کرد. او با ضربه ای که به زیر چشم سانی وارد کرد شکاف عمیقی خورد وبه علت خونریزی نیرویش تحلیل رفت.
در راند چهارم خستگی کلی لیستون را کمی سر پاکرد ولی بوکسور جوان تاراند ششم خود را مقاوم نشان داد ومنتظر پایان مسابقه بود که ناگاه لیستون اعلام کرد به دلیل ضربه ای بازویش در رفته وقادر به ادامه مسابقه نیست .در این هنگام محمد علی خود راپادشاه جهان نامید وبافریادی رسا از خبرنگاران خواست که در وصف قهرمانی ها وقدرت اومقاله های جذاب وهیجان انگیزی به چاپ برسانند. پس از یک رقابت پر استرس ونفس گیر اوقهرمان جهان شد. اودر مسابقات دیگری هم قدرت وتوانایی خود را به معرض نمایش گذاشت. در ماه نوامبر 1965 قهرمان اسبق دنیا فلوید پتر سون را توانست شکست دهد در راند 12 داور به دلیل شرایط فیزیکی بد فلوید بازی را متوقف ومحمد علی  کلی را  برنده مسابقه اعلام کرد.

 

منبع:وبلاگ دوست عزیزم شهرام کنگریانتاريخ : دوشنبه بیست و دوم خرداد ۱۳۹۱ | 22:3 | نویسنده : علی سلطانی
 جو فریزر
جو فریزر در خانه‌اش واقع در شهر فیلادلفیا در ایالت پنسیلوانیا دار فانی را وداع گفت. 

این بوکسور به دلیل مبارزه با محمد علی کلی، بوکسور افسانه‌ای جهان مشهور شد. این دو، سه بار با یکدیگر مبارزه کردند که یکی از آنها دیدار معروف مانیل در سال 1975 بود. 

فریزر که به "اسموکین جو" معروف بود در دوران حرفه‌ای مبارزات خود به استفاده از هوک‌های ویران کننده دست چپش مشهور بود. فریزر در سال 1976 از دنیای بوکس خداحافظی کرد هرچند که در سال 1981 برای آخرین بار روی رینگ ظاهر شد. 

فریزر در سال 1971 در مبارزه‌ای که به "نبرد قرن" شهرت پیدا کرد موفق شد محمد علی کلی را در راند پانزدهم در "اسکوئیر گاردن" شکست دهد. وی در حالی میدان مبارزه را ترک می‌کرد که اولین شکست زندگی کلی را به وی تحمیل کرده بود.

 

محمد علی کلی در سال 1974 در مبارزه‌ای که 12 راند به طول انجامید و در پایتخت فیلیپین برگزار شد، فریزر را شکست داد. کلی پس از آن در خودنوشت نامه‌اش عنوان کرد که چیزی نمانده بود در آن دیدار بمیرد.

 


جو فریزر دو بار به عنوان قهرمانی سنگین وزن جهان دست پیدا کرد تا اینکه در سال 1973 به جورج فورمن باخت. فریزر در فیلادلفیا زندگی می‌کرد و در آنجا برای سال‌های بسیاری یک باشگاه مشتزنی راه انداخته بود. 

فریزر در سال 2009 در به سی ان ان گفته بود: "مشکلی با کار کردن با بچه‌ها ندارم. این بچه‌ها فردای ما هستند. چنانچه ما به آنها اهمیتی ندهیم چطور انتظار داریم که کاری از پیش ببرند".


از فریزر پرسیدند که آیا به "راکی بالبوآ" شباهت داشته است؛ وی در پاسخ اظهار داشت: بی‌تردید. من در کشتارگاه کار کرده‌ام و همان کسی هستم که در خیابان‌‎های فیلادلفیا می‌دوید.
 
 
منبع:وبلاگ: بوکس تنکابن


تاريخ : دوشنبه بیست و دوم خرداد ۱۳۹۱ | 20:1 | نویسنده : علی سلطانی

    اعزام تيم بوكس بسيج ايران خودرو به مجارستان

تيم بوكس بسيج ايران خودرو به نمايندگي از ايران در رقابت‌هاي بين‌المللي مجارستان جام "وسكاي" شركت خواهد كرد.

سرمربي تيم بوكس بسيج ايران خودرو روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود : اين مسابقه‌ها با حضور ‪ ۲۵تيم در شهر "درسان" مجارستان برگزار خواهد شد.

"علي آكسون" اظهار داشت : تيم بوكس بسيج ايران خودرو براي حضور قدرتمند در اين پيكارها با تلفيقي از بازيكنان خود و ملي‌پوشان اين رشته ورزشي عازم مجارستان خواهد شد.

وي افزود : يكدوره رقابت‌هاي درون باشگاهي روز گذشته در محل اين باشگاه برگزار شد كه در نهايت نفرات زير مجوز شركت در مسابقه‌هاي بين‌المللي مجارستان را كسب كردند.

اسامي نفرات اعزامي به شرح زير است :
وزن ‪ ۴۸كيلوگرم : علي خانلري
وزن ‪ ۵۱كيلوگرم : محمد احمدي زمان
وزن ‪ ۵۴كيلوگرم : محمد مويوند
وزن ‪ ۵۷كيلوگرم : محمود مويوند
وزن ‪ ۶۰كيلوگرم : نورالدين چگيني
وزن ‪ ۶۴كيلوگرم : وحيد طاهرنيا
وزن ‪ ۶۹كيلوگرم : مرتضي سپهوند
وزن ‪ ۷۵كيلوگرم : عباس فيض آبادي
وزن ‪ ۸۱كيلوگرم : حسن كاركردي
وزن ‪ ۹۱كيلوگرم : روح الله ميرزاجاني
وزن به اضافه ‪ ۹۱كيلوگرم : اكبر حسيني فر

 تاريخ : دوشنبه بیست و دوم خرداد ۱۳۹۱ | 15:6 | نویسنده : علی سلطانی

آیا مکمل‌های مولتی ویتامین ضروری هستند؟

یکی از داغ‌ترین بحث‌های اخیر در صنعت مکمل‌های غذایی مرتبط با مصرف مولتی ویتامین‌ها و نقش‌شان در ارتقای سلامت کلی بدن چه در باشگاه و چه خارج از آن است.

بدن اساساً حجم بسیار عظیمی از واکنش‌های شیمیایی است. هر کدام از این واکنش‌ها توسط پروتئین‌های کوچکی بنام آنزیم‌ سوخت‌رسانی می‌شوند که آنزیم‌ها توسط کاهش دادن مقدار انرژی مورد نیاز جهت وقوع این واکنش‌ها عمل می‌کنند.

آنزیم‌‌ها نیاز به استفاده از کوآنزیم دارند که شکل آنها را تغییر داده و اجازه می‌دهد که کارشان را به درستی انجام دهند. کوآنزیم‌ها همچنین بعنوان ویتامین‌ها نیز منسوب هستند. بنابراین وقتی که بخواهید این موارد را جمع‌بندی کنیم، ویتامین‌ها برای سوخت رسانی به هزاران واکنش شیمیایی در بدن مورد نیاز هستند. پس ویتامین‌ها نه تنها رُل مهمی در متابولیسم کلی و سلامت بدن دارند بلکه همچنین نقش حیاتی را در جریان عضله‌سازی ایفا می‌کنند. در ادامه لیستی از ویتامین‌های اصلی و راه‌های کمکشان به بدن را مشاهده می‌کنید.

ویتامین A: برای جریان سنتز پروتئین (جایی که آمینواسید‌ها ترکیب می‌شوند تا بافت جدید عضله را بوجود آورند) این ویتامین ضروری است. همچنین کمک می‌کند به تولید گلیکوژن (فرم ذخیره کربوهیدرات در بدن).

ویتامین B1: نام دیگرش تیامین است و در متابولیسم پروتئین و همچنین تولید هموگلوبین (که به انتقال اکسیژن در سراسر بدن کمک می‌کند) نقش زیادی دارد.

ویتامین B2: بعنوان ریبوفلاوین هم معروف است و به جریان چربی‌سوزی کمک می‌کند و در تولید انرژی از کربوهیدرات‌ها نیز نقش کمکی دارد.

ویتامینB3: نام دیگرش نیاسین است و گشاد سازی عروق در عضلات را افزایش می‌دهد و موجب می‌گردد که بدن عضلانی‌تر و کامل‌تر دیده شود.

ویتامین B6: نام دیگرش پیریدوکسین است و به واسطه تاثیرش روی هضم پروتئین خیلی مهم به شمار می‌آید. رژیم‌های عضله سازی نیاز به پروتئین بالاتر از حد نرمال دارند و این یعنی که نیاز بدن به ویتامین B6 در این افراد نسبت به افراد عادی بالاتر است.

ویتامین B12 : نام دیگر این ویتامین کوبالامین است که ضمانت می‌کند مغز و بافت‌های عضلانی به شکلی موثر با هم ارتباط برقرارکنند و این تاثیر مستقیمی روی رشد عضله و هماهنگی آن دارد.

بیوتین: به بدن کمک می‌کند تا آمینواسید‌ها را تجزیه نموده و حین تمرین تولید انرژی کند.

ویتامین C: بسیار زیاد در متابولیسم آمینواسیدها و همچنین شکل‌گیری کولاژن نقش دارد. کولاژن در بافت‌های همبند یافت می‌شود و مفاصل را قوی و سالم حفظ می‌کند. ویتامین C در تولید هورمون‌های استروئید در بدن نقش دارد و همچنین جذب آهن را ارتقاء می‌دهد. در صدر همه خواص، این ویتامین یک آنتی‌اکسیدان قدرتمند است که رادیکال‌های آزاد را دفع می‌کند و از بروز تخریب در سلول‌های بدن جلوگیری می‌‌نماید.

ویتامین D : بدن را در جذب کلسیم و فسفر به طور موثرتری یاری می‌دهد. کلسیم بسیار در انقباض‌های عضله مهم است و همچنین کمک می‌‌کند تا استخوان‌ها و مفاصل محافظت شوند. فسفر در سنتر ATP (فرم قابل استفاده انرژی برای بدن) درگیر است.

ویتامین E : آنتی‌اکسیدان بسیار قدرتمندی است که کمک می‌کند تا رادیکال‌های آزاد شکار شده و خنثی شوند. این کمک می‌کند تا خیلی از ضایعات طبیعی ناشی از سوخت و ساز و فرآیندهای متفاوت از بدن دفع شوند و سلامت غشاء سلول‌ها را حفظ می‌کند. همانطوریکه هر سال میلیون ها نفر در سراسر دنیا دست به مصرف آنتی بیوتیک ها می زنند. آنتی بیوتیک ها در علم پزشکی برای نابودی باکتری ها و عفونت ها مورد استفاده قرار می گیرند، اما متاسفانه امروزه بیشتر از حد نیاز مصرف می شوند. در بسیاری از موارد  بیماران  از مراکز درمانی و پزشکان می خواهند که برای درمان برخی از بیماری های ساده مثل سرماخوردگی ها،  آنتی بیوتیک ها را تجویز بکنند، اما مصرف بی رویه آنها نه تنها تاثیرمثبتی ندارد، بلکه اثرات جانبی مخربی روی بدن به جای می گذارد. یکی از موضوعاتی که امروزه به عنوان چالشی اساسی در علم پزشکی مطرح است، بحث مقاومت در برابر آنتی بیوتیک هاست.

مقاومت در برابر آنتی بیوتیک ها زمانی رخ می دهد که باکتری های جدید مسیر تاثیر خود را طوری تغییر می دهند که داروهای قبلی نتوانند در مقابل آنها مقاومت کنند.
سازمان غذا و داروی ایالات متحده FDA به همراه مرکز کنترل و درمان بیماری های آمریکا(CDC) و تعداد دیگری از موسسات مشابه ، دانشگاه ها و صنایع تولیدی مرتبط برنامه ای را برای آشنایی افراد جامعه با شیوه های صحیح و هوشمندانه مصرف آنتی بیوتیک ها آغاز کرده است.
زمانی که صحبت از مصرف صحیح آنتی بیوتیک ها می شود، FDA توصیه های زیر را ارائه می دهد:
- هرگز دز های مصرف شده توسط پزشک معالج را از دست ندهید. آنتی بیوتیک ها زمانی اثر بخش هستند که مطابق با تجویز پزشکان مصرف شوند.
- هرگز آنتی بیوتیک ها را ذخیره نکنید. بسیاری از داروها تنها در زمان مقرر اثر بخش هستند. آن دسته از آنتی بیوتیک هایی که تاریخ مصرفشان گذشته است، مدت زمان درمان را به شدت افزایش داده و موجب گسترش عفونت ها می شوند.
- هرگز آنتی بیوتیک های تجویز شده برای خود را به دیگران پیشنهاد نکنید. تنها مرجع رسمی برای تعیین و سفارش آنتی بیوتیک ها برای هر فرد، پزشک متخصص می باشد.
دکتر ادوارد کوکس، رئیس بخش مطالعات دارویی FDA معتقد است: بالا بردن سطح دانایی های مردم در زمینه مصرف صحیح آنتی بیوتیک ها قدمی اساسی برای جلوگیری از بروز پدیده مقاومت در برابر آنتی بیوتیک ها می باشد. اگرچه هنوز هم تحقیقات گسترده ای در زمینه تولید آنتی بیوتیک های بهتر و پیشرفته تر انجام می گیرد، اما بحث مقاومت و عادت کردن بدن به این داروها همیشه چالش برانگیز بوده و این مورد لزوم بالا رفتن سطح دانش عمومی را بیش از پیش طلب می کند.
با مصرف صحیح و هوشمندانه داروهای آنتی بیوتیکی می توان به مراکز درمانی در زمینه جلوگیری از بروز مقاومت آنتی بیوتیکی کمک بزرگی کرد